Youtube

Youtube’daki etiketler nelerdir ve nasıl kullanılır?

Etiketler, videonun içeriğini yansıtan ve kullanıcıların belirli bir konuyla ilgili içerik bulmasına yardımcı olan anahtar kelimelerdir. Ancak Youtube’un kendisi, kullanıcıların arama sırasında belirli kelimelerde hata yapması durumunda yalnızca etiket koymanın gerekli olduğunu iddia ediyor. Bu video, adını ve minik resmini açıklaması daha önemli. Ancak, doğru etiketleme videoların konumlarını iyileştirebilir. YouTube etiketleri ne ilgi? Makalemizi okuyun.

Youtube videolarındaki etiketler nelerdir ve bunları nasıl seçebilirim?

Etiketleri seçmek için, kullanıcılar tarafından en sık kullanılan kelimeleri gösterecek özel programlar kullanabilirsiniz. Etiketleri kendiniz hazırlamak da mümkündür. Bazı durumlarda, yalnızca kanalınızı yansıtacak benzersiz bir etiket oluşturmak mümkündür. Bu, kullanıcıları aramayı daha da kolaylaştıracak ve sizi tamamen bulacaklardır.

Etiketleme yaparken hangi kurallara dikkat edilmelidir:

Alt sıra. İçeriği sıralarken YouTube, etiket olarak kullandığınız ilk birkaç kelimeye daha fazla dikkat eder. Bu nedenle ilk hedef videonuzu tam olarak yansıtan bir anahtar kelime seçmektir. Bu kelimeyi başlığa koymanız da önerilir. Bu nedenle, bir video yüklerken, insanların onu nasıl arayacağını dikkatlice düşünmeniz ve içindeki bilgileri tek bir anahtar kelimeyle tanımlamaya çalışmanız gerekir.

Tema ve uzunluk. Etiketliyorsanız, konuyu bir bütün olarak tanımlayabilecek birkaç genel anahtar kelime seçmeniz gerekir. Örneğin, iş, kripto para birimi veya alan. Bunlara ek olarak, açıklayıcı anahtar kelimeler kullanılmalıdır, çünkü insanlar genellikle arama çubuğuna yalnızca bir kelime yazmazlar. Ayrıca, daha özel istekleri olan kişileri bulmanıza yardımcı olur. Örneğin, – 2022’de bir kripto para birimi nasıl seçilir.

Alaka. Arama motorları videoyu spam olarak değerlendirebileceğinden, konunuzla ilgili olmayan sözcükleri kullanmayın.
Karakterler. Etiketlerken toplam karakter sayısını saydığınızdan emin olun. Platformda anahtar kelimeler için yaklaşık 400 karaktere izin verilir. Ayrıca, karışıklık yaratmamak için çok fazla etiket maruz bırakmayın, çünkü bu, videonun derecelendirmesinin düşürülmesine neden olabilir.

Artık YouTube etiketlerinin ne olduğunu ve bunları videoların altına koymanın temel kurallarını biliyorsunuz. İçerik yüklerken kullanın, fazla spam oluşturmayın ve ardından YouTube algoritmaları videolarınızı doğru şekilde sıralar ve arama motorları bunları spam için engellemez. Sonuçlar acil değilse endişelenmeyin. Kanalınızın çalışma etiketlerini iyi yanıtla bulmanız biraz zaman alabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı