Facebook

Yerel İşletmeler için Bilmeniz Gereken 5 Facebook Reklam İpucu

[ad_1]

birçok faydası vardır Facebook’ta PPC reklamları yayınlamak yerel bir işletmeyi büyütürken. Facebook, kelimenin tam anlamıyla milyarlarca aktif aylık kullanıcıya sahiptir ve geniş bir ağ oluşturmanıza olanak tanır. Çok sayıda potansiyel müşterinizin bu popüler sosyal medya platformunu kullanma ihtimali çok yüksektir.

Ancak, sadece Facebook’ta bir PPC kampanyası başlatmak, sonuçları garanti etmez. Hangisinin daha etkili olduğunu öğrenmek için aynı reklamın farklı sürümlerini A/B testi gibi pazarlama en iyi uygulamalarının temellerine bağlı kalmanın yanı sıra, yerel bir işletmeyi tanıtmaya özel belirli taktikler de uygulamanız gerekir. İçerirler:

1. Doğru alanları hedefleyin

Facebook’un avantajlarından yararlandığınızdan emin olun kitle hedefleme araçları kampanyaları başlatırken. Facebook, kullanıcıları özellikle konuma ve bölgeye göre hedeflemenize olanak tanır.

Bunu yapmak, muhtemelen yalnızca belirli alanlara hizmet eden küçük bir işletmeyi pazarlarken elbette çok önemlidir. Dünyanın diğer ucundaki kullanıcıların gördüğü reklamlara para harcamak istemezsiniz!

Hangi kullanıcıları hedefleyeceğinizi belirlerken diğer faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Facebook. Örneğin, yerel işletmeniz ofis temizleme hizmetleri sağlıyor olabilir. Çoğu çocuk ve genç muhtemelen işletme sahibi olmadığı veya ofisleri olmadığı için, hizmetlerinizden pek faydalanamayacaklar. Bu, hangi yaş aralığını hedefleyeceğinize karar verirken göz önünde bulunduracağınız bir şeydir.

2. Kupon uygulamalarını kullanın

Çeşitli uygulamalar ve eklentiler, kuponlarınızı ve indirimlerinizi doğrudan Facebook reklamlarınızda kolayca tanıtmanıza olanak tanır. Araştırmalar gösteriyor ki şirketler indirim sunduğunda sadece daha fazla satış yapmakla kalmıyorlar; ayrıca yeni müşteriler üzerinde doğru izlenimi bırakma şansları daha yüksektir. Sık sık kupon ve indirimler sunmak marka sadakati anlamına gelir.

Bu, sürekli müşterilere güvenen küçük yerel işletmeler için çok önemli olabilir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun bir kupon eklentisi aramalı ve Facebook PPC reklamlarınızı geliştirmek için kullanmalısınız.

3. İçerik sunun

Reklamlarınızı tıklayan kullanıcılara gönderdiğiniz sayfa türleri, işletmenizin yapısına bağlı olacaktır. Ancak, yalnızca kullanıcıları açılış sayfalarına veya hizmetlerinizi açıkça tanıtan sayfalara gönderen reklamlar yayınlamamalısınız.

Bunun nedeni, bir kullanıcının Facebook’tayken genellikle bir işletme veya ürün aramamasıdır. Başka bir deyişle, niyetleri bir satın alma yapmak veya bir hizmet planlamak değildir.

Facebook reklamlarınızla kullanıcıları hangi sayfalara göndereceğinizi seçerken bunu göz önünde bulundurun. En azından reklamlarınızdan bazıları, kullanıcıları değerli içerik sağlayan sayfalara yönlendirmelidir. Bunlar, blog girişleri, tanıtım videoları içeren sayfalar veya ilgili konularda uzun biçimli kılavuzları indirebilecekleri sayfalar olabilir.

Bu, başka bir önemli noktayı vurgular: Reklam metni yazarken aşırı tanıtım yapmamalısınız. Bunun yerine, kullanıcılarla paylaşmak istediğiniz bilgiyi veya mesajı markalı bir sesle iletmeye odaklanmalısınız.

Daha önceki örneğe dönecek olursak, bir ofis temizlik şirketinin tanıtımını yapıyorsanız, potansiyel müşterilere bir indirim veya indirim hakkında bilgi vermek istemiyorsanız, “Bugün ofisinizi temizlemek için bizi işe alın! Bölgedeki en iyi ofis temizleyicileriyiz!” Bunun yerine, “Sizin [insert region] ofis temizliğinin bir angarya olması gerekmez. Nedenini öğren.”

4. Müşteri adaylarını meşgul tutun

Ortalama bir Facebook kullanıcısı, Facebook reklamlarınızdan birine tıkladığında hemen bir satın alma işlemi yapmak veya bir hizmet planlamakla ilgilenmeyeceğinden, reklamları aynı anda işletmenizin varlığından haberdar etmek için nasıl kullanabileceğinizi düşünmeniz gerekir. onları meşgul et.

Bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Örneğin, biri reklamlarınızdan birini tıkladığında, e-posta listenize abone olmalarını isteyen bir uyarı içeren bir sayfaya götürebilir. Kaydolduklarında bir tür premium içerik, indirim veya başka değerli ödüller sunarak onları bunu yapmaya teşvik edebilirsiniz. Veya onları Facebook sayfanızı takip etmeye teşvik edebilirsiniz.

5. Kullanıcıları hariç tutun

İndirimleri, yeni ürünleri veya yeni hizmetleri tanıtırken olduğu gibi bazı durumlarda, mevcut sadık müşterilerinizin Facebook reklamlarınızı görmesini isteyebilirsiniz. Ancak, yerel bir işletmeyi büyütmek için Facebook PPC reklamlarını kullanırken ana hedefiniz yeni müşteriler çekmek olabilir.

Facebook şunları yapmanızı sağlar: belirli kullanıcı türlerini hariç tut reklamlarınızı kimlerin göreceğini (ve görmeyeceğini) belirlerken. Belirli bir reklamın veya setin mevcut bir müşteri tarafından görülmesi durumunda çok az değer sağlayacağına inandığınızda bu özelliği kullanın.

Örneğin, Facebook sayfanızı zaten takip eden kullanıcıları hariç tutabilirsiniz. İşiniz hakkında bilgi edinmelerine gerek yok. Var olduğunu zaten biliyorlar. Ayrıca, reklamlarda paylaştığınız her türlü bilgi, yine de doğrudan Facebook sayfanız üzerinden takipçilerinizle paylaşılabilir.

Her zaman olduğu gibi, bu ipuçlarını uygularken kampanyalarınızı da izlemeli ve buna göre denemeler yapmalısınız. Ne kadar çok öğrenirseniz, işiniz o kadar büyür!

[ad_2]

Kaynak Link

5 Need-to-Know Facebook Advertising Tips for Local Businesses

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı