instagram

Yapmanız Gereken 10 Şey

[ad_1]

Instagram’ın küçük işletmeler için harika bir araç olmasının tüm nedenlerini muhtemelen duymuşsunuzdur. Belki kişisel kullanım için Instagram’a bile kaydoldunuz.

Peki Instagram nasıl çalışır ve işletmeniz için bir Instagram kurmak için ne gerektiğini biliyor musunuz?

İşte önce yapmanız gereken 10 şey:

1. Uygulamayı indirin

Instagram, diğer sosyal ağlardan farklıdır, çünkü öncelikle bir mobil platform.

Hesabınız oluşturulduktan sonra, masaüstünde görüntülenebilecek bir sayfanız olacak, ancak etkinliğinizin çoğu mobil uygulama içinde gerçekleşecek.

Uygulamayı telefonunuzun uygulama mağazasından indirmek için buraya tıklayın.

2. Tanınabilir bir kullanıcı adı seçin

Instagram’a bir e-posta adresi veya kişisel bir Facebook hesabı ile kaydolabilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, bir kullanıcı adı seçmeniz istenecektir.

Kullanıcı adınız herkese açık olarak gösterilecek ve insanların sizi Instagram’da bulduklarında gördükleri şey olacaktır. Seçtiğiniz kullanıcı adının tanınabilir olduğundan ve işletmenizin veya kuruluşunuzun adına mümkün olduğunca yakın olduğundan emin olun.

Kaydolurken Instagram ayrıca sizden Ad Soyad. Burada, insanların sizi Instagram’ın arama işlevi aracılığıyla bulmasını kolaylaştıracak tam işletme adınızı girebilirsiniz.

3. Profilinizi güncelleyin

Instagram, işletmeniz hakkında 150 karakterlik bir biyografi doldurmanıza olanak tanır. Metin sınırlamaları nedeniyle, bir marka olarak kim olduğunuz ve neler sunduğunuz konusunda açık ve net olmak isteyeceksiniz. Yerel bir müşteri tabanına hizmet veriyorsanız, konumunuzu da eklemek isteyeceksiniz.

Constant Contact, misyonumuzu paylaşmak ve insanlara Instagram hesabımızdan ne tür fotoğraflar paylaştığımızı bildirmek için biyografiyi kullanır:

Constant Contact Instagram profilinin ekran görüntüsü

Ayrıca, kullanıcıların doğrudan mobil cihazlarından ziyaret etmek için tıklayabilecekleri işletmenizin web sitesini de ekleyebilirsiniz.

4. Tanınabilir bir profil resmi ekleyin

Mükemmel Instagram profil fotoğrafı 400×400 piksel olacaktır.

Ancak en önemlisi, seçtiğiniz fotoğrafın işletmenizi tanıyan kişiler tarafından tanınabilmesidir. Çoğu durumda, en iyi seçim işletmenizin logosu olacaktır.

Profil fotoğrafınız yalnızca bir mobil cihazda güncellenebilir. Logonuz akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kayıtlı değilse, Instagram’ın Facebook veya Twitter’dan içe aktarma seçeneği vardır.

Constant Contact Instagram hesabının ekran görüntüsü "profil fotoğrafını değiştir" altta gösterilen ayarlar

Ayrıca Instagram ile yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz.

5. Araştırma

Kulağa eğlenceli gelmeyebilir, ancak başkalarının yayınladığı resimlerin türünü iyi anlamadan, hangi içeriğin iyi sonuç verme eğiliminde olduğunu bilemezsiniz. Ve sizin için şanslı, Instagram araştırması, veri yığınlarına bakmaktan daha az laboratuvar önlüğü giyen türden bir araştırma ve daha çok güzel resimlere bakmak türünden bir araştırma.

Sektörünüzde yoğun bir Instagram takipçisi, benzer hedef kitlesi ve yüksek düzeyde etkileşimi olan bir işletme bularak başlayın. Ne gönderme eğilimindeler ve ne zaman gönderme eğilimindeler?

Kendinizi rekabette farklı kılmak isteseniz bile, başkalarının ne yaptığını bilmeniz çok önemlidir.

6. İlk fotoğrafınızı yayınlayın

Pekala, profiliniz hazır olduğuna göre, ilk fotoğrafınızı çekmenin zamanı geldi.

İşte Instagram’ın nasıl çalıştığına dair kısa bir özet:

İlk önce ekranın ortasındaki alttaki simgeye tıklayın.

Gönderi oluştur düğmesini gösteren bir ok gösteren Instagram profilinin ekran görüntüsü

Ekranın ortasındaki daireye basarak fotoğraf çekebilir veya kendi fotoğrafınızı yüklemek için sol alttaki “kütüphane”ye tıklayabilirsiniz.

Not: Sağdaki “Video”, bir dakikaya kadar video çekmenizi sağlar.

Bir fotoğraf yüklüyorsanız, önce onu kırpma seçeneğiniz olacaktır. Bundan sonra, farklı geliştirmeler için seçenekleriniz olacak.

Uygulamanın alt kısmında kaydırılan bir dizi filtre arasından seçim yapabilirsiniz. (Sınır eklemek veya filtrenin gücünü değiştirmek için filtreye iki kez dokunun.)

Bir dizi başka fotoğraf düzenleme özelliğine erişmek için “düzenle”yi de tıklayabilirsiniz.

Fotoğrafınızdan memnun kaldığınızda ekranın sağ üst köşesindeki “İleri”ye basın. Burada bir başlık ve hashtag ekleyebileceksiniz.

Ayrıca kişileri etiketleyebilir ve konumu adlandırabilirsiniz.

Instagram’a nasıl fotoğraf gönderilir?

7. Konumunuzu ayarlama

Tıkladığınızda, Ekle Konum genel bölgenizde daha önce kullanılan konumların bir listesini göreceksiniz.

Gerçek bir yeriniz varsa, birisinin konumunuzu zaten adlandırdığını görebilirsiniz. Mağazanız, restoranınız veya ofisiniz adlandırılmamışsa, adını kendiniz verebilirsiniz.

Fotoğrafınız yayınlandıktan sonra konum adını mavi olarak göreceksiniz. Konum adınıza tıkladığınızda, orada etiketlenmiş her fotoğrafı görebileceksiniz. Bu, insanların işletmeniz hakkında neleri beğendiğini ve paylaşmak istediklerini görmek için harika bir kaynak olabilir.

8. İnsanlara Instagram’da olduğunuzu söyleyin

İnsanlara işletmenizin Instagram’da olduğunu bildirmek için mevcut kanallarınızdan yararlanın.

Bir e-posta listeniz varsa, bir duyuru gönderebilir ve okuyuculardan sizi takip etmelerini isteyebilirsiniz. Constant Contact Instagram ile bütünleşir, böylece kolayca yapabilirsiniz Instagram resimlerinizi e-posta pazarlama hesabınıza yükleyin.

Ayrıca, Instagram’ınız da dahil olmak üzere sosyal medya profillerinize bağlantılar içeren bir web sitesi oluşturduğunuzdan emin olun!

İPUCU: Constant Contact’ın kullanımı kolay Web Sitesi Oluşturucu sizi dakikalar içinde çevrimiçi hale getirebilir ve otomatik olarak sosyal profillerinize bağlantılar içeren simgeler içerir!

9. Başkalarını takip edin

Instagram’ın arama işlevi, takip edilecek kişileri ve markaları bulmayı kolaylaştırır.

Kullanıcı adına göre arama yapabilir veya işletmeniz için alakalı hashtag’leri seçebilirsiniz.

Daha fazla insanı ve işletmeyi takip etmek, yeni bağlantılar kurmanın harika bir yoludur ve ayrıca Instagram hesabınız için ilham verebilir.

10. Sosyalleşin

Hesabınızı oluşturdunuz, temel bilgileri öğrendiniz ve takip etmek için doğru kişileri buldunuz; Artık işletmeniz için Instagram’da bir varlık oluşturmaya hazırsınız.

Instagram’da bir hedef kitle oluşturmanın önemli bir bileşeni, sizi takip eden insanlarla etkileşim kurmaktır. Birisi fotoğrafınızı beğendiğinde veya yorum yaptığında bir bildirim alırsınız.

Bir fotoğrafın yorumlarına “@” sembolünü ve ardından kullanıcı adını ekleyerek yanıt verebilirsiniz.

Birisi sizi bir fotoğrafta etiketlediğinde de bildirim alacaksınız. Etiketlendiğiniz tüm fotoğrafları Instagram profilinizde görüntüleyebilirsiniz.

Pazarlamaya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu yüzden İndir’i yarattık.

İndirmek çevrimiçi pazarlama için nihai pratik, adım adım kılavuzdur. Bu ücretsiz kılavuzda, insanların sizi çevrimiçi ortamda nasıl bulduğunu ve işinizi veya kâr amacı gütmeyen kuruluş hedeflerinize ulaşmak için başarıya nasıl hazırlanacağınızı göstereceğiz.

İndirin: Çevrimiçi Pazarlamayı Anlamak[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı