Twitter

Why Every Business Should Use Twitter

[ad_1]

İşletmeler sosyal medyayı düşündüklerinde, Facebook ve Instagram’a odaklanma eğilimindedirler. Diğer platformları ihmal etmek akıllıca bir uygulama değil çünkü birçok potansiyel müşteriyi kaybediyorsunuz.

Twitter en eski sosyal medya sitelerinden biridir ve dünya genelinde kullanılmaya devam etmektedir. Buna göre Twitter’da geçirilen ortalama süre oturum başına 3,39 dakikadır. Oberlo.com makale. Bu süre, ortalama bir insanın kafasına girmek ve onlardan para kazanmak için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Ancak Twitter profilinizi oluşturmak için daha fazla zaman harcamanızın tek nedeni kesinlikle bu değil.

Sosyal Para Birimi

Johan Berger “ terimini ilk kullanan kişidir.sosyal para birimi” kitabında. Sosyal para birimi, temel olarak, insanların bazı harika şeyleri başkalarıyla paylaştıklarında hissettikleri memnuniyettir.

Twitter’ı kullanmanız, işletmeniz ve müşterileriniz için benzerdir. Sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmek istiyorlar ve sadece Twitter’a özel içerik varsa, takipçileriniz kendilerini daha da özel hissedecekler.

İşletme, tüm müşteriler nedeniyle övünme hakkına sahip olacak ve müşteriler, işletmenizle ilgili tüm iyi şeyleri görebildikleri için övünme hakkına sahip olacak.

Açıklık

Twitter’daki her konuşmayı görmek son derece faydalıdır. Bir işletme hesabı işletiyorsunuz ve müşteri davranışlarına erişmenin daha iyi bir yolu yok.

Tabii ki, platform çok büyük ve binlerce konuşma var. Hedeflemeye yardımcı olan belirli araçların kullanılması önerilir.
belirli anahtar kelimeler. İyi örnekler Statusbrew, Hootsuite ve Tweetdeck olacaktır.

Çeşit Web Sitesi Trafiği

Web siteleri trafiğe bağlıdır ve ne kadar çok alırsanız o kadar iyi durumda olursunuz. Konu sitenize ziyaretçi çekmek olduğunda Twitter harika bir şey değil ama yine de olması güzel bir şey.

Doğrudan iletişim

Sosyal medya, işletmelerin müşteriyle doğrudan etkileşim kurmasını sağlar. Gönderdiğiniz her mesaj bir tür tepki almaya mahkumdur. Aşağıdakileri yaparak markanızı büyütebilir ve daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz:

  • Çeşitli koşu promosyon kampanyaları.
  • Takipçilerinizin görüşlerini öğrenmek için anketler oluşturma.
  • Blog gönderilerini tanıtın.
  • Şirketinizin kamera arkası görüntülerini sergileyin.

İçerik çeşitliliği, daha fazla etkileşimi teşvik etmenin harika bir yoludur.

Gerçek Zamanlı Konuşmalar

Konuşmalar
Resim kaynağı: Unsplash.com

Telefonda konuşmaya benzer şekilde, Twitter’da herkesle açık konuşmalar yapabilirsiniz. E-posta yoluyla iletişim kurmanız gerektiğini hayal edin. Bir tane yazmak çok daha uzun sürer ve ne zaman cevap bekleyeceğinizden asla emin olamazsınız.

Hedeflerinizi Belirleyin

Bir sonraki hedefinizi ve onunla ilgili her şeyi kolayca bulabilirsiniz. Twitter reklamları, planın oluşturulmasına yardımcı olur ve çeşitli demografik verilerden yararlanmanıza olanak tanır ve bunlar daha sonra etkili bir reklam kampanyasına geçiş yapar.

Pazarlamacılar için Mükemmel Bir Yer

Her hevesli çevrimiçi pazarlamacı, elinden geldiğince çok şey öğrenmek ister. Bunun için çok sayıda kaynak var, ancak deneyim kazanmak istiyorsanız Twitter kesinlikle en iyiler arasında.

Twitter kampanyasını yürütmekten sorumlu kişi, hesapların çoğuna kolayca erişebilir ve gönderi geçmişlerini görebilir. Diğerlerinden bir adım önde olmanızı sağlayan Analytics aracını da unutmayalım. İşinizle ilgili bir sonraki trendi tahmin edebilir ve proaktif olabilirsiniz.

Etkileyenlerle İlişki Geliştirme

Etkileyenlerle İlişki
Resim kaynağı: Unsplash.com

Her sosyal medya platformunun etkileyici bir payı vardır. Twitter bu konuda bir istisna değildir. Niş alanınız son derece dar olsa bile, yine de uzman olarak kabul edilen birkaç influencer olmalıdır.

Twitter, bu insanlarla ilişkiler kurmak için mükemmeldir. Bunları retweetleyerek ve ilgili yorumlar bırakarak başlayabilirsiniz. Farkına varın ve bir teklifle gelenler onlar olabilir.

İçerik İyileştirme

Bir noktada içeriğinizin bitmesi kaçınılmazdır. Her gün en az bir kez gönderi paylaşmaya devam etmek istiyorsanız, alternatifler aramanız gerekir. Ve en iyilerinden biri, sizin küratörlüğünü yaptığınız, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip olmaktır.

En basit örnek bir yarışma düzenlemek olabilir. Takipçilerinizden hizmetlerinizi veya ürünlerinizi kullandıkları yerlerde tweet atmalarını isteyin. Ardından, en iyi girişlerden bir anket oluşturun ve kazanana karar vermelerine izin verin.

Tek kelimeyle, Twitter’ın herhangi bir işletmeye sunabileceği o kadar çok avantajı var ki, platforma daha fazla fon yatırmamak aptallık olur. İnternet pazarlama dünyası ilerlemeye devam ediyor ve gerekli tüm adımları atmazsanız geride kalmaya mahkumsunuz. Bu nedenle Twitter gibi web sitelerini daha fazla kullanmak çok önemlidir.

[ad_2]

Kaynak Link

Why Every Business Should Use Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı