Twitter

Twitter’ı İşletmeniz İçin Kullanmanın 10 Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

[ad_1]

Popüler mikroblog platformu “heyecan” sosyal medya dünyasını kasıp kavuruyor! Doğru kullanıldığında Twitter işletmeniz için harikalar yaratabilir!

İşte Twitter’ı işletmeniz için kullanmanın yapılması ve yapılmaması gerekenlerin bir kontrol listesi. Bu noktaları aklınızda bulundurun ve popüler tweet platformundan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

yapılacaklar

1. Kısa ve öz tutun:

Twitter’ın size 140 karakter vermesinin bir nedeni var. Ancak tweetiniz ideal olarak 100-115 karakter arasında olmalıdır. Bu, hedef kitlenize içeriklerini eklemeleri için bir alan sağlar ve yayınladığınız içerikle etkileşim halinde kalmalarını sağlar. Unutmayın, çok fazla hashtag eklemek, mesajı iletme yeteneğinizi de sınırlayacaktır.

2. Stratejik bir tweetleme yaklaşımı kullanın:

Akıllıca tweet atmak için işletmenizin iyi bir Twitter stratejisine bağlı kalması gerekir. Tweet atarken, seçtiğiniz içeriğe dikkat edin. Hedef kitleniz tarafından kullanılan hashtag’leri içeren güvenilir kaynaklardan yararlanın. Gerektiğinde ayarlayabilmeniz için tweet stratejinizi de kontrol edin.

3. Takipçilerinizle etkileşimde kalın-Sık sık tweet atın:

Herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi, takipçilerinizle sosyal etkileşim çok etkili olduğunu kanıtlıyor ve önemli satışlar sağlıyor. Twitter topluluğunuzu güçlü tutmak için takipçilerinizle etkileşim kurun, onları retweet etmeye teşvik edin. Gönderilerinizi okumaları için onlara bir sebep verin ve onları işinizin merkezinde tuttuğunuzu gösterin.

İlişkin ne sıklıkla tweet atmalısın saat diliminize bağlıdır. En iyi strateji, hedef kitlenizin en aktif olduğunu düşündüğünüz zamanı denemek ve izlemektir. Günde en az 3-5 tweet ile başlayın ve buna göre ayarlayın.

twitter'da etkileşim

4. Takipçileriniz şunları yaptığı için promosyonları tweetleyin:

Tweetleme stratejinizin etkinliğini artırmanın basit bir yolu, promosyonları tweetlemektir. Twitter kullanıcıları, bazen sadece özel teklifler ve promosyonlardan haberdar olmak amacıyla markaları takip eder. Bu kullanıcıların takip ettikleri şirketlerden hizmet satın alma olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, onları her zaman haberdar edin.

5. Renkleri koordine edin ve görselleri kullanın:

Hiçbir şey iyi bir renk paleti ve çekici görseller kadar göze hitap edemez. Araştırma gösteriler Tweet’inizde görsellerin kullanılması, içeriğinizi okuma isteğini büyük ölçüde artırabilir. Renk koordineli paletler ayrıca bir satın alma sinyalini tetiklemeye yardımcı olur ve kullanıcılarınıza iş demek istediğinizi gösteren profesyonel bir marka imajı sağlar.

görsel içerik metinden daha iyidir

yapılmaması gerekenler

1. Yalnızca takipçilerinizle etkileşim kurun:

Takipçilerinizle aktif kalmak işiniz için çok önemli olsa da, erişiminizi yalnızca takipçilerle sınırlamamalısınız. İşletmenizdeki mevcut trendleri ve etkili kişileri takip edin ve ilginç Twitter sohbetlerinin bir parçası olun. Bu, kullanıcılarınızı heyecanlandıracak ve hedef kitlenizi büyütmenize hiçbir şey yardımcı olmayacaktır.

2. Tweetlerinizde bencil olun:

Birçok Twitter kullanıcısı markaları sadece promosyon ve özel teklifler için takip ederken, çok fazla terfi tweet profilinizin ben merkezli ve profesyonellikten uzak olarak görülmesine neden olabilir. Ünlü bir alıntının belirttiği gibi, “Çeşitlilik hayatın baharatıdır.” Kullanıcılarınızın dikkatini canlı tutmak için tanıtılan, ilginç ve bilgilendirici içeriğin bir karışımını tutmalısınız.

3. Bir Twitter botu olun:

Twitter, işletmenizin ilgi odağında kalmasına etkili bir şekilde izin verebilir. Ancak tweetleriniz bir robot gibi geliyorsa yavaş yavaş takipçi kaybetmeye başlayacaksınız. Platformu, müşterilerinizle bağlantı kurmak ve onlara nasıl iş yaptığınızı göstermek için mükemmel bir fırsat olarak kabul edin. Müşterilerle bağlantı kurun ve markanızın sesini kibar, ilginç ve bilgilendirici tweet’lerle iletin.

4. Kullanım nedeniyle hashtag’lerin kurbanı olun:

Hashtag’ler, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olmakta harikadır. Ancak, hashtag’lerin aşırı kullanımı kullanıcınızı ana iş mesajından anında uzaklaştırabilir ve sizi bir spam gönderici gibi gösterebilir. Hashtag’lerin kullanımı eğlenceli olsa da, kullanılmalı dikkatli ve dikkatli. Güvende olmak için 2’den fazla kısa bilgilendirici hash etiketi eklemeyin.

Hashtag'li tweet'ler, etiketsiz tweet'lerden iki kat daha fazla etkileşim alır

5. Takipçilerinizi yabancılaştırın:

bu En kötü şey Twitter’da yapabileceğiniz, takipçilerinizi yabancılaştırmaktır. Mesajınızı binlerce kişiye ulaştırmak için harika bir platformunuz var, bundan en iyi şekilde yararlanın! Takipçilerinizi aktif olarak tartışmalara dahil edin. Müşteri katılımını ödüllendirmek için teşvikler kullanmak iyi bir uygulamadır. Bu stratejiyi kullanarak daha aktif kullanıcıların olacağını fark edeceksiniz.

Ayrıca Twitter hedef kitlenizin görmek istedikleri şeyler hakkında önerilerde bulunmasına izin verin. Gönderilerinizin yönünü yönlendirmelerine izin verin ve ömür boyu sadık takipçileriniz olacak.

Bu basit yapılması ve yapılmaması gerekenleri aklınızda tutmanız koşuluyla, işletmeniz sosyal medyada ve değerli müşterilerinizin kalbinde güçlü bir varlığa sahip olacaktır.

Sonuçta, müşterileriniz işletmenizi yönlendiriyor ve Twitter gibi sosyal medya platformları parlamak için paha biçilmez bir kaynak olarak hizmet ediyor!

[ad_2]

Kaynak Link

10 Do’s and Don’ts of Using Twitter for Your Business

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı