Twitter

Twitter’da İlgi Çekici Takipçiler Blogunuzu Nasıl Büyütecek?

[ad_1]

Twitter, günümüzde mevcut olan birçok sosyal medya kanalından biridir. Bir blogunuz varsa, gönderilerinizi tanıtmak ve sizi takip eden okuyucu sayısını artırmak için Twitter’ı kullanmak mantıklıdır. Twitter’a kaydolmak bir başlangıçtır, ancak sosyal medya oyunundaki diğer adımları anlamanız çok önemlidir. Göz korkutucu görünse de, gerçek bağlantılar kurmak ve hedef kitlenize anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak mümkündür.

Bir Twitter hesabı büyütme hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilmek istiyorsanız, şu adrese göz atın: Twiends takipçi rehberi. Yalnızca birkaç hızlı ipucu arıyorsanız, en hızlı sonuçlar için Twitter’da doğru şekilde nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Tweetlerinizi Oluşturun ve Planlayın

Twitter hesabınızı başlattıktan sonra, hedef kitlenize sunacağınız içeriği düşünmek önemlidir. Bir dizi tweet oluşturmaya başlayın. Henüz bir şey yayınlama. Twitter’ınız başlatıldığında hazır bir içerik bankasına sahip olmak istiyorsunuz. En az bir hafta yetecek kadar içerik oluşturmaya çalışın. Hedef kitlenizin hakkında yayınladığınız şeylere ne kadar iyi yanıt verdiğini analiz edebilir ve görebilir ve gerektiğinde değiştirebilirsiniz.

İçerik için bazı fikirler şunları içerir:

 • Sektörünüzle ilgili haberler
 • Blogunuzu yeni bir gönderiyle güncellediğinizde
 • Konumdan bağımsız olarak sektörünüzdeki diğerlerinin ilgisini çeken etkinlikler

Tweetlerinizi planlamanın bir yolunu ararken Hootsuite veya Basecamp gibi platformları düşünün. Bunlar, tweet’in yayınlanacağı tarih ve saati seçmenize olanak tanır. Sosyal medya zamanlaması avantajlar sunar Bu, tweet’inizi ne zaman göndereceğinizi planlamanın ötesine geçer. Aralarında:

 • Kullanıcı adınızdan ne zaman bahsedildiğini görme yeteneği
 • En çok etkileşimin ne zaman gerçekleştiğini size söylemek
 • İçeriğiniz için beğeniler ve Retweetler gösteriliyor

Bazı programlar küçük bir yatırım gerektirir. Blogunuzu büyütmek için Twitter’ı kullanmak konusunda ciddiyseniz, bu zamana ve maliyete değer.

Kullanıcılara Ulaşmak İçin Hashtag’lerden Yararlanın

#TakipFriday hashtag'i

Hashtag’ler, Twitter’ınızın yalnızca tweetler oluşturup en iyisini ummaktan daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Belirli kelimeler, ifadeler veya markalarla ilişkili bir hashtag kullanmak, Twitter evreninde bir köprü oluşturur. Bu, tweet’lerinizi benzer düşüncelere sahip içeriğe bağlar. Kişiler o hashtag’i aradığında, sizinkini aralarında bulacaklar.

Her kelimeyi bir hashtag yapmak istemeseniz de, bunları blogunuzun sosyal medyasında kullanmanın olumlu faydaları vardır. Esasen, hashtag’ler etkileşim ve birlik yaratır. Sizinki gibi sosyal medya kanallarını keşfetmek isteyenlere izin veriyorlar. Twitter’ı doğru bir şekilde kullanmaya başladığınızda, işletmeniz detaylandırabilir ve doğru kişilere pazarlayabilir. Hashtag’lerinizi aşağıdakiler gibi çeşitli şekillerde kullanın:

 • Haftanın günleri (#takip edinCuma)
 • Takipçileri sizi veya sektörünüzdeki birini takip etmeye veya retweet etmeye teşvik etmek

Buna ek olarak, sizi içeren bir hashtag kullanabilirsiniz. web sitesi etki alanı. Bu, hedef kitlenizi web sitenizin alan adıyla tanıştıracaktır.

Canlı Etkinlikleri ve Buluşmaları Teşvik Etmek İçin Twitter’ı Kullanın

Kelime Kampları

Bir noktada, blogunuz bir buluşma ve selamlaşma yapabileceğiniz bir etkinliğe dahil olabilir. Bu, blogunuzda gösterilenlerle ilgili ürünler için bir fuarda olabilir. Veya blogunuzun barındırıldığı platform kadar basit olabilir ve yerel olarak takipçi kazanmanıza ve görünür olmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, WordPress kullanıcıları, WordPress topluluklarındaki diğer kişilerle bilgi ve taktikleri paylaştıkları WordCamps’e katılırlar. Takipçilerinizi katılacağınız etkinlikler hakkında uyarmak için Twitter’ı kullanabilir, onların dahil olmalarına ve hatta sizinle tanışmalarına izin verebilirsiniz.

Okuyucularınızın Aradığı Blog Yazıları Oluşturma

Twitter aracılığıyla, hedef kitlenizi ve aradıkları içerik türünü daha iyi anlayacaksınız. İnsanlar, sektörünüzde yeni olan bir şey hakkında materyal arıyor olabilir. Ya da pek konuşulmayan bir sorunu çözmek istiyorlar. Twitter aracılığıyla, aradıkları içerik türü hakkında geri bildirim alabilirsiniz. Bu şu şekilde başarılabilir:

 • Doğrudan konuşmalar
 • Özel mesajlar (DM olarak bilinir)
 • Twitter’da Anketler

Bir ihtiyacı ve okuyucularınıza nasıl hizmet edeceğinizi belirledikten sonra, aradıkları içeriği oluşturabilirsiniz. İçeriğinizi Twitter’da duyurabilir, konuştuğunuz kullanıcıları etiketleyerek ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak farkındalık yaratır ve kullanıcılara kendileriyle kişisel bir bağlantı kurduğunuz hissini verir. Bu, yakın zamanda unutamayacakları bir şey. Okurlarınızla sosyal olmak ihtiyaçlarını önemsediğinizi gösterir.

Vazgeçemeyecek Kadar Değerli

Twitter, blogculara ve okuyuculara etkileşimin ve bir nişin yerine getirilmesinin faydalarını sunar. Her ikisi de değerli ilişkiler ve ücretsizden düşük maliyetli bir pazarlama planı oluşturur. Blogunuzun Twitter’da bir yeri yoksa, bugün başlayın. Sunduklarınız ve aradıkları çözümler konusunda birçok insanla bağlantı kuracak ve yardımcı olacaksınız.

[ad_2]

Kaynak Link

How Engaging Followers on Twitter Will Grow Your Blog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı