Twitter ‘da Gerçekten İşe Yarayan 20 İpuçu ve Püf Noktaları

1. En iyi tweetinizi sayfanızın en üstüne sabitleyin

En son promosyonunuza veya en iyi (okuma: en popüler) çalışmanıza bağlantı verebilirsiniz. Ne olursa olsun, insanların sizi takip etmeye istekli olmaları ve daha fazla bilgi edinmeleri için yeterince yüksek kalitede olmalıdır.

2. Biyografinizi mükemmelleştirin

Twitter bios arama motorları tarafından indekslenir, bu yüzden bu, insanların sizinle ilk temas noktası olabilir. İşte sizi doğru yola sokmak için sınıfının en iyisi Twitter bios örnekleri .

3. İnsan yüzüne sahip olun

Kelimenin tam anlamıyla. Markanız yeterince küçükse (yani bir avuç çalışandan azsa), profil resminizde bir insan yüzü kullanın. Bunun için çok büyükseniz ve bir logo kullanıyorsanız, içerik takviminizin insancıllaştırılmış resimler içerdiğinden emin olun. Bu insanları hikayenizdeki karakterler olarak düşünün: kurucu, personel, yıldız sosyal medya yöneticileri vb.

4. Twitter biyografinize bir konum ekleyin

Özellikle markanız coğrafi olarak belirli bir mahalle veya şehirle sınırlıysa. Yerel etkileyicilerin ne kadar meşgul olduklarına şaşırabilirsiniz. Gazeteciler, küçük işletmeler veya yerel ünlüler olsun, bu insanları kesinlikle gemide istersiniz.

5. Doğrulanın

Twitter başlangıçta mavi onay işaretini kafa karışıklığına ve kötü davranışlara karşı bir koruma olarak tasarlarken, fiili bir durum sembolü haline geldi . (2019’un başlarından itibaren doğrulama sürecinin ara verdiğini unutmayın, ancak tekrar kontrol etmeye devam edin !)

6. Diğer yayınlarınızdan yararlanın

Diğer platformlardaki hayranlarınızı Twitter’da sizi takip etmeye teşvik edin. Aslında tüm sosyal profillerinizi birbirine bağlayın, böylece hedef kitleniz kendi tercih ettikleri kanala göre seçim yapabilir.

7. Twitter kullanıcı adınızı e-posta imzanıza ekleyin

Daha da iyisi: çalışanlarınızın e-posta imzaları. Gerçekten, tüm giden iletişimler – bültenler, teknik incelemeler, kartvizitler, paket servis menüleri – Twitter profilinizden bahsedilmelidir.

8. Twitter beslemenizi web sitenize yerleştirin

Ücretsiz ve taze içeriktir ve SEO stratejiniz için iyi olma avantajına sahiptir.

9. Web sitenizde Twitter düğmelerini kullanın

Bir adım daha ileri gidin ve bu düğmeleri kullanarak hedef kitlenizin içeriğinizi sorunsuz bir şekilde Tweetleyebilmesi, hesabınızı takip edebilmesi veya @ sizi soruları ve geri bildirimleriyle paylaşabilmesi için bu düğmeleri kullanın.

10. Tweetlerinizi blog yazılarınıza gömün

Twitter’dan blog gönderilerinize bağlantı veriyorsunuz, bu yüzden ters çevirin. İçeriğinizi beğenen kişilerin sizi retweetlemesini zahmetsiz hale getirin.

11. Ara sıra tweet atmayın

Kore’deki araştırmacılar , takipten çıkmaların yarısının bir hesap kısa sürede çok sık tweet attığında gerçekleştiğini buldu . (Diğer yarısından ne sorumlu? Sıkıcı içerik – şaka değil.) Tweet’ler harika olsa bile, takipçilerinizin zaman tünellerini doldurmak onların büyük çoğunluğu için can sıkıcı olacaktır.

12. Ancak tutarlı bir şekilde tweet atın

Twitter, insanları yabancılaştırmadan bir günde en fazla gönderiyi işleyebilen platformdur. Ve veriler, bir hesapta ne kadar çok tweet varsa, o kadar fazla takipçiye sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor.

Önemli ipucu: İleriyi planlamak için bir Twitter zamanlayıcı kullanın ve boru hattınıza yüksek kaliteli, iyi zamanlanmış içerik sağlayın.

Beevolve'den ortalama tweet sayısı ve takipçi tabanlı bilgi grafiği

13. Bir Retweet Üzerine Bir Alıntı Tweeti Düşünün

Retweetlediğiniz tweete kendi yorumunuzu eklemek (diğer adıyla değiştirilmiş bir tweet veya Alıntı Tweet), insanlara markanızın uzmanlığının yayınlarına nasıl değer kattığını gösterir. Her zaman gerekli değildir, ancak harika bir fırsat olabilir.

14. Kendinizi retweetleyin

Kardeşim bunu hep yapıyor. (Buna “viral olma” diyor) Ama cidden, bu taktik suistimal edilmediği sürece (yani, iki saat önce değil, geçen aydan alakalı her zaman yeşil kalan içeriği retweetleyin), bu, hayatınızdan daha fazla kilometre almanın harika bir yoludur. en iyi iş.

15. Ancak spam yapmayın

Twitter artık belirli hesapların veya görüşlerin önemini manipüle etmeye veya yanlış bir şekilde şişirmeye çalışan davranışları yasaklıyor.

Daha da kötüsü, izleyicileriniz söyleyebilir. Göre 2018 Edelman Güven Barometresi , özgünlük hiç markalar için daha önemlidir. İtibarınıza verilen zarar, takipçi sayınızın ötesine geçen ve doğrudan kâr hanenize kadar uzanan kalıcı bir etkiye sahip olabilir.

16. Ve kesinlikle sahte takipçi satın almayın

Kendin sahte görünmek istemiyorsan. (Bize inanmıyorsanız: Aslında Instagram’da takipçi satın almakla ilgili bir deney yaptık . Beklediğiniz gibi gitti.)

17. Hashtag’leri doğru kullanın

Hashtag’leri doğru yapmak zor olabilir, ancak erişiminizi takipçi sayınızın ötesine genişleterek karşılığını verirler. Temel hashtag en iyi uygulamaları konusunda kendinizi yenileyin .

18. #FF’ye katılın, yani Cumayı Takip Edin

Başkalarını desteklemek, önemsediğinizi gösterir! Ve eğer bu konuda gerçekçiyseniz (yani, belirli ve faydalı tavsiyeler veriyor ve övgüler veriyorsanız), kendinizden birkaç #FF söz kazanabilirsiniz.

19. İnsanları takip edin

Ancak rastgele veya otomatik bir şemaya göre değil. Niyet ile. Uygunluk ile. İnsanlar, onları takip etmeyi planlayıp planlamadığınızı anlayabilir, onlar geri gelene kadar bekleyin ve ardından onları takip etmeyi bırakın. Ve bundan hoşlanmıyorlar. Yasal olarak takip etmek istediğiniz kişileri takip edin. İçeriğinizden etkilenirlerse sizi geri takip ederler.

20. E-posta kişilerinizi Twitter’a yükleyin

Bu, mevcut iş arkadaşlarından oluşan ağınızı bulmanın ve ‘ortaklık’ topluluğunuzu hemen başlatmanın hızlı bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı