instagram

Tüm Sosyal Medyayı Tek Bir Araçla Tek Bir Yerden Yönetin

[ad_1]

Tutarlı ve aktif bir sosyal medya varlığı, yalnızca küçük işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için iyi bir fikir değil, aynı zamanda çok önemlidir. müşterilerin %63’ü beklemek şirketlerin sosyal medya hesapları üzerinden müşteri hizmetleri sunmalarını Onların işini kaçırmak istemezsiniz! Ama meşgulsün. Platformdan platforma atlayamazsınız. Tüm sosyal medyayı tek bir araçla tek bir yerden yönetmek daha iyi olmaz mıydı?

Sosyal medya pazarlamanızı birkaç farklı platformda – e-posta ve telefon görüşmelerinin yanı sıra – yönetme ihtiyacı sizi strese sokabilir, ancak bu aslında harika bir fırsat. Sosyal medya üzerinden iyi bir hizmet deneyimi yaşayan müşteriler için, %71’inin işletmenizi başkalarına önerme olasılığı. Bu çok fazla potansiyel ağızdan ağza reklam!

Kısacası, sosyal medyanızda düzenli olarak paylaşımda bulunmak ve müşteri mesajlarına ve yorumlarına hızlı bir şekilde yanıt vermek istiyorsunuz. Büyük şirketler, yalnızca bu göreve adanmış personele (genellikle tüm ekiplere) sahiptir. Küçük işletmelerin ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların genellikle her hafta sosyal medya pazarlamasına ayırmak için yalnızca birkaç saati olduğunu biliyoruz. Zamanınızın değerini en üst düzeye çıkarmak için size tüm sosyal medyayı tek bir yerden nasıl yönetebileceğinizi göstereceğim.

Tüm çevrimiçi pazarlama araçlarınızın tek bir yerde olması gerektiğine inanıyoruz. Ek olarak eposta pazarlama, web siteleriSEO, Google Reklamları, e-ticaret araçları ve daha fazlası, zamandan tasarruf etmenize ve işinizi yürütmeye odaklanmanıza yardımcı olacak yerleşik sosyal medya araçları sunuyoruz.

: Sürekli İletişim hesabınız yok mu? 60 günlük ücretsiz deneme için kaydolun ve bugün sosyal medya pazarlama araçlarımızı deneyin.

Constant Contact’ın sosyal medya araçlarını şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

 • Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram gönderileri oluşturun ve yayınlayın
 • Gönderileri önceden planlayın
 • Kişiselleştirilmiş içgörülerle gönderilerin etkinliğini ölçün
 • Müşterilerinize daha hızlı ve kolay hizmet vermek için sosyal yorumlara ve mesajlara yanıt verin
 • Kısacası, tüm sosyal medyayı tek bir yerden, tek bir araçla yönetin

Bu nedenle, çevrimiçi pazarlamanızı yürütmek için birden fazla platform arasında geçiş yaparak zaman kaybetmeyin. La başlamak Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram hesaplarınızı bağlama Constant Contact hesabınıza aktarın ve zamandan tasarruf ederken sosyal medya pazarlamanızdan daha fazlasını elde edin.

Doğrudan Constant Contact’ta sosyal gönderiler oluşturun

Constant Contact hesabınızda bir “Sosyal” sekmesi göreceksiniz. Buradan, “Bir Gönderi Oluştur”u tıklayabilir, gönderi göndermek istediğiniz hesapları seçebilir ve taslak oluşturmaya başlayabilirsiniz. Metninizi, hashtag’lerinizi, @username etiketlerinizi ve normalde bir sosyal gönderi için yaptığınız gibi resimlerinizi ekleyin.

tüm sosyal medyayı tek bir yerden yönetin
Gönderinizin taslağını hazırlayın ve göndermeden önce hedef kitlenize nasıl görüneceğini görün. Hatta daha sonra yayınlanacak şekilde planlayabilirsiniz!

Platformumuz, gönderinizin Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter hesaplarınızda gerçekte nasıl görüneceğinin canlı bir önizlemesini gösterir. Gönderinizin görünümünden memnun olduğunuzda, doğrudan hesaplarınızda yayınlamak için “Şimdi Gönder”i tıklayın veya gönderiyi gelecekte yayınlanmak üzere planlamak üzere kaydedin.

Sosyal medya gönderilerinizi önceden planlayın

Küçük işletme sahipleri ve yoğun kar amacı gütmeyen profesyoneller için gönderileri önceden planlama yeteneği hayat kurtarıcıdır. Önceden bir grup gönderi planlayarak, her gün yeni içerik oluşturmak zorunda kalmadan takipçilerinizle düzenli olarak etkileşim kurduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Gönderileri toplu olarak planlamanın size nasıl zaman kazandırabileceğini görmek için bu gönderinin altındaki eylem planına göz atın.

Tüm sosyal gönderilerin sonuçlarını ölçün ve anlayın

Sosyal medya pazarlamanıza yatırım yaptığınız zamandan en iyi şekilde yararlanmak için gönderilerinizin performansını izlemek ve bu bilgileri ileriye dönük sosyal pazarlama stratejinizi optimize etmek için kullanmak önemlidir.

tüm sosyal medyayı tek bir yerden yönetin
Sosyal analizlerimiz, sosyal medya pazarlamanızın zaman içinde nasıl performans gösterdiğini görmenizi sağlar.

Sürekli İletişim hesabınızın Sosyal bölümünde, genel sosyal erişiminiz ve katılımınızla birlikte gönderilerinizin nasıl performans gösterdiğini görmek için “Analytics”e tıklayın.

Son 7, 30 veya 90 gün içindeki sosyal medya kitlenizin büyümesini görün

Sosyal medya kitlenizin kuşbakışı görünümünü elde edin. Aracımız size şunları gösterecektir:

 • Ulaşmak – Bu, gönderilerinizi gören toplam Facebook ve Instagram kullanıcılarının sayısıdır.
 • Kitle – Bu, Facebook İşletme Sayfanızı veya Instagram İşletme Profilinizi beğenen toplam kişi sayısıdır.
 • Kitle Artışı – Bu, zaman içinde Facebook İşletme Sayfanızı veya Instagram İşletme Profilinizi kaç yeni kişinin beğendiğini takip eder.

Birden çok gönderinin performansını karşılaştırın

Sosyal medyada sizin için en iyi performansı gösteren içeriği bulun ve bu verileri gelecekteki gönderileri optimize etmek için kullanın. “Performans Sonrası” (4) altında şunları bulacaksınız:

 • Gösterimler – Bu, birinin gönderinizi görme sayısıdır. Bir kişi gönderinizi her gördüğünde, bu bir gösterim olarak sayılır.
 • Ulaşmak – Bu, gönderinizi gören toplam benzersiz kişi sayısıdır. Kitlenizi ve onu paylaştığı kişileri içerir.
 • Nişanlanmak – Gönderiyi beğenen, yorum yapan veya paylaşan birinin gönderinizle aktif olarak etkileşim kurma sayısı.

Hatta belirli bir gönderiye (5) tıklayabilir ve o gönderinin erişimini, tepkilerini, yorumlarını ve paylaşımlarını sosyal ağlara göre detaylandırabilirsiniz.

Müşterilerinize daha iyi hizmet vermek için Sosyal Gelen Kutumuzu kullanın

Unutmayın – bu günlerde müşteriler sosyal medya kanallarınızda duyarlı olmanızı bekliyor. Sosyal Gelen Kutumuzla sosyal mesajlar ve yorumlarla uğraşmayı ve bunlara ayak uydurmayı kolaylaştırıyoruz.

Constant Contact hesabınızın Sosyal bölümünde (1) “Gelen Kutusu” sekmesine (2) tıkladığınızda, Facebook ve Instagram hesaplarınızdan gelen yorumları ve mesajları tek bir yerde göreceksiniz.

Belirli bir yorumun yanındaki üç noktayı tıklayın, ardından tam konuşma dizisini görmek için “Konuşmayı Görüntüle” (3). Orada, yorumun veya mesajın bağlamını görebilir ve doğrudan araçta yanıt verebilirsiniz. Yanıt verdiğiniz kişinin @kullanıcı adı, yanıtınızı görmelerini sağlamak için otomatik olarak dahil edilecektir. Normal bir sosyal gönderide yaptığınız gibi, yorumunuza bir resim bile ekleyebilirsiniz.

Aldığınız yanıtlara ayak uydurmanızı da kolaylaştıracağız. Gönderilerinize veya yorumlarınıza herhangi biri yanıt verirse, yanıtları otomatik olarak Sürekli İletişim hesabınızdaki Sosyal Gelen Kutusu ile senkronize edilir.

İsteğe bağlı web seminerini izleyin: Sürekli İletişim ile Tüm Sosyal Medya Tek Bir Yerde Nasıl Yönetilir

https://www.youtube.com/watch?v=IknkiBISIYU

Bu ücretsiz, bir saatlik web semineri sırasında şunları tartışıyoruz:

 • İşletmeniz için doğru sosyal kanalları seçme
 • Sosyal medyada ne yayınlanır
 • Sosyal medya başarısı için 3 hedef
 • Constant Contact ile tüm sosyal medyayı tek bir yerden kolayca yönetme

“Constant Contact hesabım aracılığıyla sosyal medyayı kullanma konusunda çok şey öğrendim. Tüm hesapları tek bir yerde yayınlamak ve takip etmek ne kadar kolay. Teşekkürler.”

-Web Semineri Katılımcısı

Sosyal gönderilerinizi beyin fırtınası yapmak, oluşturmak ve yayınlamak için birden fazla sosyal medya platformunda düzenli olarak oturum açmak inanılmaz derecede zaman alıcı olabilir. Bunun da ötesinde, yorumları ve mesajları izlemek ve yanıtlamak için sosyal hesaplarınız arasında geçiş yapmak için çok fazla zaman harcayabilir ve diğer iş gereksinimlerinizden değerli zamanınızı ayırabilirsiniz. İşte bunun yerine önerdiğim şey:

Bu yöntemle sosyal medya gönderilerinizi yönetirken zamandan tasarruf edin

 1. Constant Contact hesabınıza giriş yapın ve en üstteki “Sosyal Medya” sekmesine tıklayın.
  Sürekli İletişim hesabınız yok mu? Ücretsiz deneme başlatın Böylece bu eylem planı ile birlikte takip edebilirsiniz.
 2. Facebook ve Instagram hesaplarınızı bağlayın böylece onları tek bir yerden kolayca yönetebilirsiniz.
 3. Gönderilerinizi önceden bir araya getirmek ve planlamak için bir veya iki haftada bir oturun.
  Ne yayınlayacağınızdan emin değil misiniz? başlıklı makalemize göz atın sosyal medyada ne yayınlanır.
 4. Sosyal Gelen Kutunuzu günlük olarak kontrol ederek müşteri yorumlarından ve sorularından haberdar olun. Potansiyel müşterileri kaçırmamak için gün boyunca gelen kutunuzu birkaç kez kontrol etmenizi öneririm. Birden fazla platformda birden fazla hesabı yönetmek zaman alıcı ve verimsiz olabilir, bu nedenle tüm sosyal medya yorumlarınızı ve mesajlarınızı tek bir yerden izlemek için Sosyal Gelen Kutusu’nu kullanma alışkanlığı edinin.
 5. Sonraki gönderilerinizi planlamanın zamanı geldiğinde, önceki gönderilerinizin performansını görüntüleyin ve gelecekteki gönderilerinizi optimize etmek için kullanın.

Pazarlamaya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu yüzden İndir’i yarattık.

İndirmek çevrimiçi pazarlama için nihai pratik, adım adım kılavuzdur. Bu ücretsiz kılavuzda, insanların sizi çevrimiçi ortamda nasıl bulduğunu ve işinizi veya kâr amacı gütmeyen kuruluş hedeflerinize ulaşmak için başarıya nasıl hazırlanacağınızı göstereceğiz.

İndirin: Çevrimiçi Pazarlamayı Anlamak

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı