Youtube

Teşekkür Videosu Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

İnsanlar takdir edilmeyi sever.

Bu nedenle, bir teşekkür videosu oluşturmak için zaman ayırmanız, müşterilerinize ve destekçilerinize işletmeniz için ne kadar önemli olduklarını bilmeleri ve onlarla anlamlı bir bağlantı kurmaları için mükemmel bir yoldur.

En iyi kısım? Bir teşekkür videosu hazırlamak sandığınız kadar zor bir iş değil.

Etki yaratan bir video oluşturmak için süslü ekipmanlara ihtiyacınız yok. Ve e-posta pazarlama ve sosyal medyanın yardımıyla, teşekkür videonuzu işletmeniz için önemli olan herkesin önüne çıkarmak çok kolay.

Ne tür bir işletmeye sahip olursanız olun veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa sahip olursanız olun, teşekkür videonuz minnettarlığınızın değerli bir hatırlatıcısı olacaktır.

Kendi teşekkür videonuzu oluşturmaya şu şekilde başlayabilirsiniz:

Hedeflerinizi tanımlayın.

Teşekkür etmek için basit, koşulsuz bir video göndermek kendi başına yeterince etkilidir. Ancak videonuzu etkili bir harekete geçirici mesaj bırakmak için bir fırsat olarak kullanmakta da sorun yok.

Ulaşmak istediğiniz bir bağış toplama hedefiniz var mı? Butiğinizde zamanında tatil indirimi yapmaya ne dersiniz? Bunu videonun sonunda söyleyin!

Senaryosuz bir video yapmaya karar verseniz bile, herhangi bir şey kaydetmeden önce hedeflerinizi tanımladığınızdan emin olun.

Videonuzu nerede barındıracağınıza karar verin.

Videonuzu nerede barındırdığınız, kitlenize nasıl ulaşmak istediğinize bağlıdır. Videoyu bir e-postayla göndermeyi veya web sitenize yerleştirmeyi planlıyorsanız, Wistia gibi bir iş videosu barındırıcısı bunun yolu olabilir.

İle birlikte wistia, videonuzu kimlerin izlediğine dair ayrıntılı analizler ve harika bilgiler edineceksiniz. Ayrıca, işletmenizle ilgisi olmayan içeriğe gitmemeleri için görüntüleyenleri alanınızda tutacaksınız.

Facebook, YouTube veya başka bir sosyal medya platformunda büyük bir takipçi kitleniz varsa, bunları yerel olarak bunlardan birine yüklemek harika bir kitleye ulaşmanıza olanak sağlayabilir.

Videoyu birden fazla yerde yayınlıyorsanız, video için aynı bağlantıyı veya gömme kodunu kullandığınızdan emin olun. Herkesin aynı video dosyasını izlemesini istiyorsunuz.

Videonuzu nasıl oluşturacağınızı seçin.

Videonuzu oluşturmak için iki ana seçeneğiniz var:

1. Hızlı, ucuz ve manşetten uzak.

Cep telefonunuzla özçekim tarzına girmek ve yürekten, referans niteliğinde bir teşekkür videosu yapmakta utanılacak bir şey yok. Bir cep telefonunu oldukça güçlü bir video kameraya dönüştüren mini tripodlardan klipsli lenslere kadar pek çok ucuz araç var. Bir telefonla kaydedilmiş profesyonel görünümlü bir videoya sahip olmayı umuyorsanız, tek yapmanız gereken biraz daha zaman ve araştırma yapmak.

Sizin, birlikte çalıştığınız birinin veya bir arkadaşınızın bütçesiz videonuza ödünç verebilecek bazı video prodüksiyon becerileri veya ekipmanı varsa, bu da videonuzun daha profesyonel görünmesine yardımcı olabilir. Bu gerçekten ne kadar zaman ve çaba harcamanız gerektiğiyle ilgili, ancak en basit videonun bile etkili olabileceğini unutmayın.

2. Profesyonelleri arayın.

Serbest çalışan bir video yapımcısı veya prodüksiyon şirketinin teşekkür videonuzu hazırlaması size asla kendi başınıza uygulayamayacağınız fikirleri düşünme özgürlüğü verir. Profesyonel olarak üretilmiş bir videoya sahip olmanın bir başka avantajı da, videonuzun görünüşünün ve verdiği hissiyatın düzenleme, müzik, başlıklar ve grafiklerle daha parlak hale gelmesidir.

Geçenlerde, önemsediğim bir sivil toplum kuruluşu için bir yıl sonu teşekkür videosu hazırladım. Gümüş Kaplama Mentorluk Boston, Massachusetts’te. Bağışçılarına ve destekçilerine içtenlikle teşekkür ederken, şakacı ve sıcak kişiliklerini sergilediler.

Videoyu kendi başınıza oluşturuyor veya yardım alıyor olsanız da insanlar buna bayılacak.

Videonuzu bugün yapın!

Başlamak için bazı fikirlere mi ihtiyacınız var? İşte tekerleklerinizi döndürmek için birkaç tane:

Yıl sonu, müşterilerinize ve destekçilerinize teşekkür etmek için harika bir zaman. İşlerinin veya katkılarının sizi nasıl etkilediğini bilmelerini sağlayın. İnsanların teşekkür edilmekten ne kadar hoşlandıklarını ne kadar vurgulasam azdır.

Genel bir mutlu yıllar mesajı içeren bir teşekkür videosu hazırlayın. Abonelerinizden doğum günü bilgilerini toplayabilir, bunları Sürekli İletişim hesabınızda saklayabilir ve zamanında e-posta gönder onların büyük günü için tam zamanında. Bu, abonelerinizle kişisel bir bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

Yeni Yıl, teşekkür videosu gönderebileceğiniz tek tatil değil. Herhangi bir tatil işe yarar. Müşterilerinize ve destekçilerinize onları ne kadar sevdiğinizi hissettirmek için Sevgililer Günü temalı bir teşekkür gönderebilirsiniz. Ya da bir Cadılar Bayramı muamelesi bile. Kostüm olanaklarını bir düşünün!

Belirli bir eylemle tetiklenen bir teşekkür videosu oluşturmak da gerçekten etkilidir. Constant Contact’ın Otomatik Yanıtlayıcı özelliğini kullanarak, birisi e-posta listenize kaydolduktan, ürün veya hizmetinizi satın aldıktan, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuza bağış yaptıktan sonra veya başka herhangi bir işlem yaptıktan sonra göndermek üzere özel bir teşekkür videosu oluşturabilirsiniz.

Bugün planlamaya başlayın!

Bir teşekkür videosu oluşturmak, abonelerinize sizin için ne kadar önemli olduklarını göstermenin güçlü bir yoludur. En önemli şey özgün olmaktır; İzleyicilerinizle doğrudan konuşuyor olsaydınız ne söyleyeceğinizi düşünün ve birkaç dakikanızı ayırıp kameraya alın. Müşterileriniz ve destekçileriniz, işinizle ilişkilerini sürdürmek için takdir ve istekli hissedecekler.

[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/create-a-thank-you-video/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı