Facebook

Sosyal Medya Yazarı ve Eğitimcisi Yeni Başlayanlar İçin Akıllıca İpuçları Verdi

[ad_1]

Sosyal Medya Yazarı ve Eğitimcisi Yeni Başlayanlar İçin Akıllıca İpuçları Verdi

Social_Media_Author__Educator_Drops_Wise_Tips_for_Beginners_-lssosyal medya yazarı Marsha CollierSadece sosyal medyanın ruhunu GERÇEKTEN yaşayan birkaç kişi tanıyorum.

Marsha Collier onlardan biri!

O harika bir konuşmacı, yazar ve eğitimci.

Aynı zamanda tanıyabileceğiniz en gerçek insanlardan biridir. Marsha’yı 2011 yılında Rick Bakas’ın bazı kitaplarını okumamı tavsiye etmesiyle tanıdım.

Rick’e Twitter’da teşekkür ettim ve Marsha konuşmada etiketlendi. Çabuk cevap verdi!

O ve ben o zamandan beri iletişim halindeyiz. Ve Marsha hala her tweet’e yanıt veriyor – takip etmesi orman yangını gibi yayılmasına rağmen!

Bu dinamik kadını neyin harekete geçirdiğini öğrenmek için geçenlerde Marsha ile görüştüm.

Aşağıda, izleyicileriyle sürekli etkileşim halinde kalırken harika kitaplar yazmak için nasıl zaman bulduğunu açıklıyor.

Sosyal Medya Yazarı ve Eğitimcisi Yeni Başlayanlar İçin Akıllıca İpuçları Verdi

>> Tweetlemek için tıklayın <<

1. Geçmişiniz ve ne yaptığınız hakkında bir şeyler paylaşın.

marsha-collierPazarlama işime İnternet devralmadan önce başladım.

1990 yılında California Eyalet Meclisi’nden “Yılın Küçük İşletmesi Ödülü”nü aldık. Ayrıca müşterileri (bölgesel alışveriş merkezleri) bir web sitesine sahip olmaları gerektiğine ikna etmeye çalıştığımı (başarısız bir şekilde) hatırlıyorum.

Kariyerim 1998’de değişti ve insanların işlerini çevrimiçi ortamda geliştirmelerine ve büyütmelerine yardımcı olmak için kitaplar yazmaya başladım.

2. Yazmaya nasıl başladınız ve kaç kitap yazdınız?

marsha-collierİşimi yürütürken boş zamanlarımda hobi olarak internetten satış yapmaya başladım. Önce AOL sohbet odalarında (bunun için beni siteden atmakla tehdit ettiler) ve ardından Auctionweb’de (daha sonra eBay olacak).

Siteyi ilk benimseyenlerden biri olduğum için, eBay satışı hakkında konuşmak için “Today” programına çıkmam istendi. Bu, “eBay For Dummies” için ilk kitap sözleşmeme yol açtı.

Başlangıç ​​kitabı olan “eBay For Dummies”, eBay (veya çevrimiçi) satıcı işinin her düzeyi için bir dizi kitapla takip edildi. Serimdeki en başarılı olanlar, iş ve çevrimiçi yeniliklerdeki trendlere ayak uydurmak için yaklaşık 18 ayda bir güncellenir.

2007’de yayıncım, satılan 1.000.000. kitabımı kutlamak için bana büyük bir parti verdi. eBay serisi 5 dile çevrildi ve Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’daki bölgesel sürümler için güncellendi.

Tüm bu süre boyunca, tıpkı tuğla ve harçlı mağazalarda olduğu gibi, çevrimiçi iş başarısının anahtarının müşteri hizmetleri olduğunu gözlemledim. 2009’un başlarında, başkalarının da aynı şekilde hissedip hissetmediğini görmek için Twitter #custserv sohbetini başlattım. Öyle görünüyor; çünkü sohbet neredeyse 5 yıl sonra hala her Salı oluyor.

2010 yılında ilk kitabı yazdım, “Nihai Çevrimiçi Müşteri Hizmetleri Kılavuzu“, çevrimiçi erişimin gelecekteki müşteri hizmetleri dalgasının nasıl olacağı hakkında (sanırım haklıydım). Bunu bir kitapla takip ettim.sosyal medya ticaretiişletmelere müşteri hizmetlerini nasıl idare edebileceklerini ve sosyal medya aracılığıyla satışlarını nasıl artırabileceklerini göstermek için.

Ayrıca (Baby Boomers dalgasını göz önünde bulundurarak) 50 yaşın üzerindekilerin çevrimiçi dünyada güncel kalmasına yardımcı olacak bir “yaşlılar” serisine ihtiyaç olduğunu gördüm. “Aptallar İçin Yaşlılar İçin Facebook ve Twitter”ın ilk baskısı9 baskıya gitti.

Kaç tane olduğunu bilmiyorum ama şu anki baskılarımın çoğuna adresindeki sayfamdan ulaşılabilir. Amazon.

3. Son kitabınızın konusu nedir?

marsha-collierEn güncel kitaplarım “Aptallar için eBay8. baskı ve “Yaşlılar İçin Facebook ve Twitter Aptallar İçin (büyük baskıda). “Aptallar için eBay eBay’e başlamak isteyen herkes için çok yıllık en çok satan kitaptır.

Tüm bu yıllar boyunca kişisel olarak eBay’de satış yapmaya devam ettim (En Yüksek Puanlı Satıcıyım) ve en yeni baskılar için çevrimiçi pazarları ve değişiklikleri inceledim.

4. Tipik günlerinizden birini anlatın.

Her sabah kalkarım ve yetişirim Twitter beslemem tabletimde kahve içerken.

Sonra ofisime giriyorum, bazı e-postaları yanıtlıyorum ve günün görevlerini yerine getiriyorum.

Öğle yemeği saat 2’de ve ondan sonra yazmaya başlıyorum.

Öğleden sonra ve akşam yine sosyal medyaya girdim. Hiçbir yorumun cevapsız kalmasını istemiyorum.

5. Her gün kalkmanız için size ilham veren şey nedir?

Ailem ve okuyucularım. Kitaplarımı okuyanlarla daha şeffaf bir şekilde bağlantı kurmak için sosyal medyaya başladım. Soruları yanıtlamama, insanlara yardım etmeme ve çalışmalarımdan yararlanabilecek birçok kişiyle tanışmama olanak sağladı.

Okuyuculardan sürekli e-posta alıyorum. Kitaplarıma ilk olarak e-posta adresimi 1998’de koydum ve kaç tanesinin başarılı olduğunu anlatan hikayeleri okumayı seviyorum.

Sophia Amoruso’nun milyon doları gibi başarı hikayeleri var kötü kız: “2006’da Sophia Amoruso bir ‘Aptallar için Ebay’ kitabı satın aldı ve siteyi stüdyo dairesinden eski bir mağaza açmak için kullandı.”

İnsanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak fark yarattığımı bilmek beni ileriye taşıyor.

6. Her sosyal platformda yer alıyorsunuz — sırrınız nedir?

marsha-collierBir sır yok. Birlikte olduğum insanları gerçekten önemsiyorum.

Bazılarından öğreniyorum ve başkalarına işlerinde yardım etmek istiyorum.

Birini takip etmeden önce her biyografiyi okurum, bu yüzden onlar hakkında bir şeyler biliyorum. Sosyal medya benim için kişiseldir. Bir yayın ortamı değildir.

7. Sosyal medyaya yeni başlayanlar için 3 ipucunuz var mı?

  1. Kalite için gidin. Nihai hedefiniz ne olursa olsun, bir topluluk inşa ediyorsunuz. İnsanları bulun ve onlarla etkileşim kurun. Merhaba de, onları bulduğuna sevindiğini söyle veya tweetlerinden birine yorum yap. İnsanlar sizinle iletişime geçtiğinde bir bağlantı kurulur.
    >> Tweetlemek için tıklayın
  2. Sektörünüzdeki etkileyicileri bulmak ve oradan genişlemek için Twitter aramasını veya WeFollow’u kullanın. Sosyal medyada her meslekten lider var, topluluğunuzu bulun ve dahil olun.
    >> Tweetlemek için tıklayın
  3. Onları atmadan önce insanlarla etkileşim kurun. Biyografinizi doldurun, böylece insanlar kim olduğunuzu bilsin ve etkileşimde bulunduğunuz insanları tanısın. İlişkiler kurarsanız, diğer sosyal platform bağlantıları gerçekleşir.
    >> Tweetlemek için tıklayın

8. Twitter’da herkesin takip etmesi gereken 5 kişi var mı?

Bu zor bir şey çünkü tavsiyeler, ilgi alanlarına göre herkes için farklı olacaktır.

Twitter’da her meslekten ve sektörden parlak düşünce liderleri var: doktorlar, avukatlar, muhasebeciler, ünlüler ve her gün harika bilgiler paylaşan yazarlar.

Neden tekerleği yeniden icat ettin? Çevrimiçi kahramanlarınızın kimi takip ettiğini görmek için tıklayın, biyografileri okuyun ve ilginç birini bulduğunuzda Takip Et’e tıklayın. Bu, SİZİNLE rezonansa girecek insanları bulmanın kolay bir yolu.

Bu bir Sargı

Bizimle röportaj yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz, Marsha.

Marsha ile sosyal medyada bağlantı kurabilirsiniz: heyecan, Facebook, Google+ ve LinkedIn.

Yorum yok[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı