Blog

Sosyal Medya Snapchat: Neden Paylaşıyoruz? Snapchat 2011’de kuruldu ve kısa sürede popülaritesi hızla arttı ve onu en sıcaklardan biri yaptı… 8m okuma

[ad_1]

Snapchat 2011 yılında kuruldu ve popülaritesi kısa sürede fırladı ve onu bloktaki en sıcak yeni sosyal medya ağlarından biri haline getirdi. On yıl sonra, en popüler sosyal ağlardan biri olmaya devam ediyor. 293 milyon günlük aktif kullanıcı 2021 yılının ikinci çeyreği itibarıyla ortalama Günde 30 uygulama açılıyor. “İnternet sonsuza kadar” olduğu için çevrimiçi etkileşimin stresini ortadan kaldırarak ortadan kaybolan fotoğraf ve bilgileri paylaşma fikri üzerine inşa edilen sosyal medyadaki benzersiz yaklaşımı yaygın bir çekiciliğe sahipti. Ancak kullanıcılar Snapchat’te ne tür şeyler paylaşır ve paylaşma motivasyonları nelerdir? İnsanların Snapchat’te neden paylaşımda bulunduğuyla ilgili bazı verilere bir göz atalım.

Snapchat’i Kimler Kullanır?

Seyahat ederken Snapchat için selfie çeken arkadaşlar

Görsele göre pasja1000 itibaren Pixabay

İnsanların %75’inden fazlası Ekim 2021 itibarıyla ABD’de 13 ila 24 yaş arasındaki kişilerin %90’ı ve 13 ila 34 yaş arası Snapchat kullanıyor. Pew Research’e göre, ABD’li yetişkinlerin %25’i tüm yaş demografilerinde Snapchat kullandıklarını ve kullanımın daha genç yaş demografisine göre büyük ölçüde çarpık olduğunu söylüyor. 18 ile 29 yaş arasındakilerin yüzde altmış beşi (%65) ve 18 ile 24 yaş arasındakilerin %75’i platformu kullandığını söylerken, bu oran 65 yaş ve üzerindekilerin %2’si. istatistikçi Temmuz 2021 itibariyle Snapchat kullanıcılarının %54’ünün kadın, %41,9’unun erkek olarak tanımlandığını bildirdi.

Snapchat kullandığını bildiren ABD’li yetişkinlerin %59’u günlük, %21’i haftalık ve %19’u daha az sıklıkla kullanıyor. Pew Araştırması. Bundan fazla 105 milyon Snapchat kullanıcısı ABD’de, Hindistan 99,8 milyon kullanıcıyla ikinci sırada yer alıyor. İlk 10’u tamamlayan diğer ülkelerdeki kullanıcı sayısı şunları içerir:

 • Fransa: 23.4 milyon
 • Birleşik Krallık: 19.8 milyon
 • Suudi Arabistan: 19.1 milyon
 • Meksika: 17.65 milyon
 • Pakistan: 14,8 milyon
 • Almanya: 14.45 milyon
 • Irak: 12.15 milyon
 • Mısır: 12.05 milyon

Snapchat’te Neler Paylaşıyoruz?

Su kenarında Snapchat için selfie çeken çift

Görsele göre StokSnap itibaren Pixabay

Snapchat’in büyük ölçüde fotoğraf ve video paylaşmaya odaklandığı göz önüne alındığında, Snapchat kullanıcılarının %150 daha olası Snapchat’i kelimeler yerine resimlerle iletişim kurmak için kullanmayanlardan daha fazla. Snapchat’e göre, Snapchat kullanıcılarının kelimeler kullanmadan iletişim kurmasının ilk beş yolu şunları içerir:

 1. Fotoğraflar (%81)
 2. Emojiler ve İfadeler (%76)
 3. Videolar ve Video Mesajları (%61)
 4. Görüntülü Görüşmeler (%60)
 5. Memler (%56)

Wallaroo Medya Her gün 5 milyardan fazla Snap oluşturulduğunu ve Snapchat kullanıcıları tarafından her gün yaklaşık 18 milyar video görüntülendiğini bildiriyor.

COVID-19 salgınının bir etkisi vardı. Snapchat kullanımı üzerindeki etkisi, arkadaşlar arasında gönderilen Snap’ler, Grup Sohbetlerine katılım ve Grup Sohbetlerine gönderilen Snap’ler tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Kullanıcıların Snapchat’i aramak için harcadıkları süre Şubat ayının sonundan Mart 2020’nin sonlarına kadar %50 arttı. Snapchat kullanıcıları, Mart ayının sonlarında Şubat 2020’nin sonlarına kıyasla Lenslerle oynamaya ve Snap Games’e katılım ve oyun içi kullanıma %25 daha fazla zaman harcadı. Ses ve Sohbet gibi sosyal özellikler de önemli ölçüde arttı.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ilgi alanı kategorileriyle etkileşim bu dönemde arttı:

 • El Sanatları ve Hobiler
 • Ev ve yuva
 • Haber ve Medya
 • Akış ve Oyun
 • Zihinsel ve Fiziksel İyilik
 • Eğitim
 • Yiyecek Teslimatı, Bakkal ve İçecekler
 • Mobil Ödemeler ve Bankacılık
 • atletizm
 • Hızlı Moda
 • Güzellik
 • Çocuk Aktiviteleri ve Ebeveynlik Bilgileri

İnsanlar Neden Snapchat Kullanıyor?

Snapchat’i kullanmak için pek çok neden var, ancak kullanıcıların Snapchat uygulamalarını açmalarının en yaygın nedenleri nelerdir – ve oraya vardıklarında ne yaparlar? İşte kullanıcıların Snapchat’i kullanmalarının en popüler yollarından birkaçı.

Kullanıcıları Mutlu Eder

Snapchat kullanan arkadaşlar

Görsele göre StokSnap itibaren Pixabay

2018’de Snapchat, Murphy Research ile ortak bir çalışma yürüttü. 1000’den fazla uygulama kullanıcısı üzerinde yapılan çalışma 13-44 yaş arası, kullandıkları uygulamaları, ne zaman kullandıklarını ve bu uygulamaların kendilerini nasıl hissettirdiğini öğrenmek için. On Snapchat kullanıcısından dokuzundan fazlası (%95), Snapchat’in kendilerini test edilen diğer tüm uygulamalardan daha fazla mutlu hissettirdiğini söyledi. Snapchat ile ilişkili katılımcıları inceleyen ilk üç özellik şapşal, yaratıcıve çekici.

Yakın Arkadaşlarla Sohbet Etmek

Murphy Research çalışması ayrıca, çalışma katılımcılarının neden her bir sosyal medya ağını kullandığını da araştırdı. Katılımcılar, yakın arkadaşlarıyla sohbet etmek için Snapchat kullandıklarını bildirdiler, bu da Facebook için en çok kullanılan durumdu. Katılımcılar öncelikle Twitter’ı haberler ve güncel olaylar için, YouTube’u ilgilendikleri konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için ve Instagram’ı fotoğraf paylaşmak için kullandıklarını söyledi.

Oyun oynamak

Bundan fazla 30 milyon Snapchat kullanıcısı Ortalama olarak her ay platformda Oyun oynayın. Oyunlar, aynı odada olmasanız bile platformda arkadaşlarınızla etkileşim kurmanın eğlenceli ve eğlenceli bir yolunu sunar. Kullanıcılar, arkadaşlarını veya grupları oyun oynamaya davet edebilir ve oyun içi sohbette sesli veya yazılı olarak iletişim kurabilir.

Filtreler ve Lenslerle Denemeler Yapmak

Lensler olarak bilinen filtreler ve artırılmış gerçeklik animasyonlarıyla oynamak, her bir sosyal ağda zamanlarını nasıl geçirdikleri sorulduğunda, çalışma katılımcıları arasında en iyi yanıt oldu. Filtreler ve lensler, Snap’lere veya kaplamalara özel efektler ve sesler ekleyen ve daha sonra arkadaşlarıyla, gruplarla veya Hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflara ve videolara coğrafi filtreler ekleyen, kullanması ve paylaşması eğlenceli son derece popüler özelliklerdir.

Lenslerle ilgili bir başka harika şey de, kullanıcıların bugüne kadar 200 milyondan fazla lens oluşturmuş 200.000’den fazla lens yaratıcısı tarafından kullanılan Snapchat’s Lens Studio’yu kullanarak kendi özel lenslerini oluşturabilmeleridir.

Buna göre Snapchat Ekim 2021 itibarıyla, her gün en az ayda bir kez Snapchat Scan kullanan 170 milyondan fazlası da dahil olmak üzere, günlük 200 milyondan fazla aktif kullanıcı uygulamanın artırılmış gerçeklik özelliklerinden yararlanıyor. Tarama bir AR özelliğidir Snapchat kameralarıyla öğeleri veya çevreyi tarayan kullanıcılar için bir dizi ilgi çekici deneyim sağlar. Örneğin, kullanıcılar Amazon’da öğeyi aramak için ürünleri tarayabilir, ilgili lensleri keşfetmek için çevrelerini tarayabilir, benzer ürünleri keşfetmek için giyim eşyalarını tarayabilir ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bitkiler, arabalar, şarap ve köpekler gibi şeyleri tarayabilir. Kullanıcılar cevapları bulmak için matematik problemlerini bile tarayabilir.

Bu yenilikçi özelliklerin etkisini anlamak için Snapchat kullanıcılarının üç kat daha olası ürünleri denemek için geçen yıla kıyasla bu yıl AR’yi daha fazla kullandıklarını söylemeleri, kullanıcı olmayanlardan daha fazla. Snapchat nesli, etkileşimli, son teknoloji deneyimler talep eden yeni bir tüketici türünü temsil ediyor.

Hareket Halindeyken Paylaşmak

Bir kafede Snapchat'te paylaşım yapan arkadaşlar

Görsele göre anastasia gepp itibaren Pixabay

Murphy Research ayrıca, kullanıcıların Snapchat’i alışveriş yapmak, arkadaşlarla takılmak veya sosyal etkinliklere katılmak gibi hareket halindeyken kullanma olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldu. Daha spesifik olarak:

 • Ankete katılanların %32’si Snapchat’i “hareket halindeyken” kullandıklarını söyledi.
 • Ankete katılanların %29’u işe giderken Snapchat kullandığını bildirdi.
 • Ankete katılanların %24’ü seyahat ederken Snapchat kullandıklarını söyledi.
 • %34’ü arkadaşlarıyla takılırken Snapchat kullandıklarını söylüyor.
 • Ankete katılanların %19’u alışveriş yaparken Snapchat kullanıyor.
 • Ankete katılanların %14’ü sosyal etkinliklerde Snapchat kullandığını bildirdi.

Buna göre Sosyal Pilot:

 • Kullanıcıların %80’i restoranlarda Snapchat kullanıyor.
 • Kullanıcıların %66’sı alışveriş yaparken Snapchat kullanıyor.
 • Snapchat kullanıcılarının %50’si spor salonunda Snapchat kullanıyor.

Murphy Research, Snapchat’in beklerken yanıtlayanlar için ikinci en popüler uygulama (%35), Facebook’tan (%39) sonra ikinci sırada olduğunu buldu. İlginç bir şekilde, kullanıcılar evdeyken en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almıyor ve ankete katılanların %66’sı evdeyken sosyal uygulamayı kullandıklarını bildiriyor ve Facebook (%76), YouTube (%72) ve Instagram’dan sonra geliyor ( %68) ancak Twitter’ı geride bırakıyor (%63). Ankete katılanlar, çoğu zaman uyuyamadıklarında aynı uygulamalara döndüklerini bildirdi:

 • %42’si uyuyamadıklarında Facebook’u kullandıklarını söylüyor.
 • Katılımcıların %37’si uykuya dalamadıklarında Instagram’a yöneliyor.
 • Katılımcıların %31’i uyuyamadıklarında YouTube’u kullanıyor.
 • Katılımcıların %29’u uyuyamadıklarında Snapchat kullanıyor.
 • %28’i uykuya dalmakta zorlanırken Twitter uygulamasına yöneliyor.

Yerleri Keşfetmek

Hareket halindeyken Snapchat kullanmaktan bahsetmişken, Snap Map, birden fazla kişi tarafından kullanılan bir başka popüler özelliktir. Her ay 250 milyon Snapchat kullanıcısı. Snap Map, kullanıcıların topluluk tarafından yayınlanan hikayelerin yanı sıra insanları ve yerleri bulmasının bir yoludur. Snap Map’te listelenen 30 milyondan fazla işletme var ve Snapchat kullanıcılarına çevrelerindeki dünyayı keşfetmeleri için sonsuz fırsatlar sunuyor.

Snapchat’i kullanmak için pek çok neden ve etkileşim kurmak için tonlarca etkileşimli içerikle, Snapchat’in sosyal medya ağları arasında, özellikle de genç yaş demografisi arasında önemli bir oyuncu olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Snapchat kitlenizi büyütmek ve tüm bu satın alma gücünden yararlanmak mı istiyorsunuz? ShareThis’ Snapchat paylaşım düğmesini blogunuza veya web sitenize yükleyin. Kurulumu (sadece birkaç dakika içinde!) ve kullanımı ücretsiz olup, ziyaretçilerin içeriğinizi veya ürünlerinizi Snapchat’te tek bir tıklamayla paylaşmasına olanak tanıyarak Snapchat hedef kitlenizi büyütmenize yardımcı olur.

Snapchat Paylaş Düğmesini Alın

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı