Blog

Sosyal Medya Snapchat İş İçin Nasıl Kullanılır: Başlangıç ​​Kılavuzu İster inanın ister inanmayın, Snapchat on yıldan beri var.

[ad_1]

İnan ya da inanma, Snapchat şimdi on yıldan beri var. Sosyal platform, kullanıcıların özel olarak sosyal olmasına izin veren bir sosyal medya uygulaması olarak başlangıcından bu yana çok yol kat etti. Snapchat artık her zamankinden daha sosyal, grup sohbetleri, Hikayeler, Snap Haritası ve insanları birbirine bağlı tutmak için her türlü özelliği sunuyor.

Ancak aynı zamanda işletmelerin hayranları ve müşterileriyle bağlantıda kalmaları için bir platform haline geldi. İşletmeniz için bir Snapchat hesabı oluşturmaya henüz başlamadıysanız, şimdi bunu yapmanın tam zamanı.

Neden İş İçin Snapchat Kullanmalısınız?

Snapchat for Business ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü Snapchat

Snapchat popülaritesini artırmaya devam ediyor. 2021’de 2. çeyreğin sonunda, platform 293 milyon günlük küresel kullanıcı. Ve, tüm internet kullanıcılarının neredeyse yarısı Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 ila 25 yaş arasındakiler Snapchat kullanıyor, bunu 26-35 yaşındakilerin %30’u ve 36-45 yaşındakilerin %18’i izliyor. Bu istatistikler birlikte, işletmelerin ideal müşterilerinin önüne geçme şansının yüksek olduğunu gösteriyor, özellikle de 35 veya altındaki kalabalığa hitap ediyorsa.

Snapchat ayrıca, sosyal medyaya diğer platformlarda tam olarak alamayacağınız yepyeni bir katman ekler. Snap’ler, Hikayeler, filtreler ve daha fazlası aracılığıyla markanızı Snapchat’te taklit edebilir ve başkalarının işletmenize daha kişisel bir bakış atmasına olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların etkileyicilere ve markalara göre harika şeyler bulmasına olanak tanıyan Keşfet gibi özelliklerle işletmeler, hedef kitleleriyle bağlantı kurmanın birçok yolunu bulabilir.

İşletmeler için Snapchat Nasıl Kullanılır

Snapchat, uygulamayı işletmeniz için kullanmanın çeşitli yollarını sunar. Markanızın bağlantı kurmaya başlaması için hesabınızı ayarlamak üzere aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: İşletme Hesabınızı Kurun

Snapchat hem normal hesabını hem de Snapchat Business hesabını sunar. Snapchat Business, reklamlar oluşturmanıza ve içgörüleri görüntülemenize olanak vererek, pazarlama yoluyla hesaplarını büyütmek isteyen markalar için daha iyi bir seçenek haline getirir.

Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Uygulamayı indirin ve normal bir hesap oluşturun.
  2. git Reklam Yöneticisi ve hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  3. Hesabı kurmak için istemleri izleyin.
  4. Hazır olduğunuzda reklam kampanyaları oluşturmaya başlayın.

Ayrıca, bir fikir edinmek için kampanya oluşturmadan da işletme hesabınızı kullanabilirsiniz, ancak artık hazır olduğunuzda kullanmak üzere işletme odaklı bir profile sahip olursunuz.

2. Adım: Bir Snapcode ve Profil URL’si oluşturun

Snapchat, kullanıcıların işletmenizi takip etmesini kolaylaştıran birkaç özelliğe sahiptir ve işletme hesabınızı kurar kurmaz bunlardan yararlanmak en iyisidir.

Birincisi, insanları taradıklarında profilinize getiren bir QR kodu olan Snapcode. Ayrıca logonuzu eklemek ve markayı daha ileriye taşımak için kodunuzu özelleştirebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir profil URL’si de var. Bu benzersiz URL, insanları bir bağlantı yoluyla profilinize gönderir, böylece onu bir web sitesi, e-posta vb.’den Snapchat profilinize bağlantı vermek için kullanabilirsiniz. snapchat.com/add/kullanıcıadınızbu nedenle sizin ve başkalarının hatırlaması kolaydır.

3. Adım: Snapchat ile etkileşim kurun

Şimdi, her zamanki gibi iş! Snapchat tamamen sosyal olmakla ilgilidir, bu yüzden orada ne kadar aktif olursanız o kadar iyi. Takipçilerin görüntüleyebileceği ilgi çekici Snap’ler ve Hikayeler oluşturun. Ayrıca Snapchat kullanıcıları için şirketinizin markasıyla filtreler oluşturabilirsiniz.

Başkalarıyla da sosyalleşmeyi unutmayın. İşletme hesabınızı kullanarak Hikayelere yanıt verin, Hikayelerinize yanıt veren takipçilerinize mesaj gönderin ve arkadaş listenize kullanıcı eklemeye devam edin.

4. Adım: Snapchat’te reklam verin

Neden Snapchat'te Reklam Vermelisiniz?  ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü Snapchat

Snapchat’te ücretli reklamlar, genç kitlelerin önüne geçmek isteyen markalarla dolup taşıyor. Platforma ayak uydurduktan sonra, takipçilerinizi oluşturmak için pazarlama stratejiniz üzerinde çalışmaya başlayın.

Snapchat, sponsorlu coğrafi filtreler, lensler, Öykü reklamları, koleksiyon reklamları ve oyun içi reklamlar gibi çeşitli reklam biçimlerine izin verir. Hikaye reklamları, en popüler reklamlardan bazılarıdır, çünkü yeni kitlelerin markanızı bulması için Keşfet sayfasına gidebilirler.

Adım 5: Snapchat Insights’ı İnceleyin

Snapchat’s Insights, hangi tür içeriğin başarılı olduğunu ve sizi kimin takip ettiğini belirlemek için hedef kitlenize bir göz atmanızı sağlar. Kaç Hikaye görüntüleme aldığınızı, abonelerinizin cinsiyet dağılımını, hangi günlerin size en çok etkileşimi sağladığını ve abonelerinizin çoğunun kaç yaşında olduğunu görmek için kullanın.

Erişmek için Reklam Yöneticisi’ne gidin ve sağ üst köşedeki Kitle İstatistikleri’ni tıklayın.

Snapchat’te sağlam bir başlangıç ​​kitlesi edindikten sonra, aktif kalarak ve hedef kitlenizin görmek istediği içeriği yayınlayarak kitlenizi nispeten tutarlı bir şekilde büyütebilirsiniz. İnsanları içeriğinizi Snapchat’te kolayca paylaşmaya teşvik etmek için web sitenize Snapchat paylaş düğmesini eklemeyi unutmayın. Kurulumu kolaydır ve kullanımı tamamen ücretsizdir!

Snapchat Paylaş Düğmesini Alın

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı