instagram

Sosyal Medya Gönderi Takvimi Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

Bir programa bağlı kalmanın işiniz için önemli olduğunu biliyorsunuz.

Hiç bitmeyen Yapılacaklar listenizi tamamlamanıza yardımcı olur ve her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Aynı şey senin için de geçerli sosyal medya pazarlamacılığı. Bir sosyal medya programı oluşturmak, sosyal medya pazarlamanızın zirvesinde kalmanın en iyi yoludur.

Hala sosyal medya erişiminizi artırmak için e-posta pazarlamasını kullanmıyor musunuz? 60 günlük ücretsiz denemenizi bugün başlatın!

İşletmeniz için nasıl bir sosyal medya paylaşım takvimi oluşturabilirsiniz?

İşletmenize uygun bir program oluşturmak için bu ipuçlarını kullanın.

İşletmeniz için hangi ağların doğru olduğunu anlayın

Aylık neredeyse iki milyar benzersiz kullanıcısıyla Facebook, birçok işletme için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Ancak, ulaşmaya çalıştığınız kitleye bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika ağ var – Twitter, LinkedIn, Pinterest veya Instagram dahil

Unutma, her ağda olmak zorunda değilsin. İşinize uygun bir çift üzerinde bir varlık oluşturarak başlayın.

Hangi ağların sizin için uygun olduğundan emin değil misiniz? Bu infografik sizi doğru yöne yönlendirecek:

Sosyal Medyada Ne Zaman ve Ne Yayınlanmalı Nisan 2017

Şimdi zamanınızı nasıl bölmek istediğinize karar vermelisiniz.

Her gün her ağda yeni güncellemeler yayınlamanız gerektiğini düşünmeyin. yapmazsın!

Sosyal medya nicelik değil nitelikle ilgilidir. Bu, hedef kitlenizin boyutu söz konusu olduğunda ve paylaştığınız içerik miktarı söz konusu olduğunda da geçerlidir.

İnfografikte her bir sosyal ağın altında listelenen frekanslar: önerildi frekanslar; başarı için gerekli şartlar değil. Her ağın sosyal medya planlarınızda oynadığı role bağlı olarak, bu sayıları ayarlamak isteyebilirsiniz.

Önerilen bu frekanslara ek olarak, geri bildirim için ağlarınızı izlemek ve üyelerinizle doğrudan etkileşim kurma fırsatlarını aramak isteyeceksiniz.

Bu bizi şu noktaya getiriyor tip paylaşmak isteyeceğiniz içeriği ve ne zaman paylaşacağınızı

İşletmeniz için hangi sosyal ağları kullanmak istediğinizi öğrendikten sonraki adım bir içerik planı oluşturmaktır.

Promosyon gönderileriyle programınızı sıkıştırmayın. Sosyal medyadaki hedefinizin ilişkileri büyütmek ve işletmeniz için bir izleyici kitlesi oluşturmak olması gerektiğini unutmayın. Her yeni hayranı, takipçiyi ve bağlantıyı ödeme yapan bir müşteriye dönüştürmek değildir.

Her bir sosyal ağın amacını ve bunları kullanarak neyi başarmak istediğinizi düşünün. Küçük işletmeniz, kitlenizi eğitmeye yardımcı olmak için haberleri, blog gönderilerini ve nasıl yapılır videolarını paylaşmak için Facebook’u seçebilir. Uzmanlığınızı oluşturmak ve şirket kültürünüzü göstermek için LinkedIn’i kullanabilirsiniz.

: Promosyon içeriğinizi haftalık gönderilerinizin yalnızca yüzde 20’si ile sınırlandırmaya çalışın, diğer yüzde 80’lik kısım hedef kitlenizi meşgul etmeye ve bilgilendirmeye odaklandı.

Bir içerik planı oluştururken temalar yardımcı olabilir. Pazartesiler için Pazartesi Motivasyon tekliflerini, ipuçları için Çarşamba Bilgeliği veya nostalji ve sizin veya işletmenizin birkaç yıl öncesine ait fotoğrafları için Perşembe Günü’nü deneyin.

Yıl boyunca sosyal medyada geri dönüştürülebilecek bazı “her zaman yeşil kalan içerikler” oluşturun. Evergreen içerik, güncelliğini yitirmeyecek ve hedef kitleniz için her zaman faydalı olacak içeriktir. Web sitenizden sık sorulan sorular, en çok trafik alan videolar ve blog gönderileri gibi kaynakları ve her zaman yeşil içeriğinizi oluşturmak için ipuçları veya en iyi uygulamalar gibi kaynakları kullanın.

Her içeriği kendiniz oluşturmak zorunda değilsiniz.

İşiniz ve müşterilerinizle ilgili güvenilir kaynaklardan gelen değerli içerik olan küratörlü içeriği doğrudan sosyal ağlarınızda paylaşmayı deneyin veya küratörlüğünde kaynaklar tarafından sosyal medya gönderilerini paylaşın.

Çeşitli kaynaklardan en son sektör haberlerini ve trendleri paylaştığınızda, hedef kitleniz sizi bir otorite olarak görecek ve bilgi bulmaları gerektiğinde size geri döneceklerdir.

Kitlenizin en çok ne tür içerikle ilgilendiğini anlamanın en iyi yolu test etmektir. Önemli etkileşim metriklerinize (beğeniler, yorumlar, paylaşımlar, retweetler, tıklamalar vb.) bir göz atın. Bunlar, hangi tür içeriğin işe yarayıp yaramadığına ve stratejinizi geliştirmek için neleri farklı yapabileceğinize dair fikir verir.

facebook, yayınlanan tüm gönderileri analiz eder

Farklı gönderi sıklıklarını test etmenin yanı sıra haftanın farklı günlerini ve günün farklı saatlerini de test edebilirsiniz.

Bazı işletmeler için, sosyal medya etkinliğinin çoğu Pazartesi – Cuma, 9:00 – 17:00 çalışma haftasında gerçekleşecek. Diğer işletmeler hafta sonları, sabahın erken saatlerinde veya gecenin ilerleyen saatlerinde daha fazla etkileşim görebilir.

Her şey hedef kitlenize ve insanların gönderilerinizi görme olasılığının en yüksek olduğunu düşündüğünüz zamana bağlıdır.

Uç: Facebook Insights ile Facebook’ta Gönderilecek En İyi Zamanı ve İçeriği Nasıl Bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Şimdi programınızı bir araya getirme zamanı.

İlk başta, en iyi 1-2 sosyal ağınıza odaklanmak isteyebilirsiniz. Tek bir ağla nasıl çalıştığını gördükten sonra, tüm faaliyetlerinizi sosyal medya programınıza dahil etmeye başlayabilirsiniz.

Facebook, Twitter ve Twitter kullanan küçük bir işletme için programın nasıl görünebileceğini görelim. eposta pazarlama:

Örnek Küçük İşletme Sosyal Medya Gönderi Takvimi

Bir tablo oluşturarak, sosyal medya görüntüleri ekleyerek bu takvimi herhangi bir kelime işlemci yazılımında yeniden oluşturabilirsiniz (bunu indirmenizi öneririz). Dustin W. Stout’un blogundan ücretsiz sosyal medya simgesi seti) ve hangi sosyal ağa gönderi paylaştığınızı, e-posta pazarlama programınızı ve işletmenizde gerçekleşen diğer haberleri veya etkinlikleri belirtmek için renk kodlamasını kullanmak.

Programınızın, işinizde halihazırda devam eden şeyleri desteklediğinden ve mevcut pazarlamanızı birleştirdiğinizden emin olun. eposta pazarlama – programınıza ekleyin.

gibi e-posta pazarlama programları Sabit Temasdoğrudan sosyal medya kanallarınızda paylaşarak pazarlama e-postalarınızın erişimini kolaylaştırın.

Sosyal Paylaşım örneği

Özetlemek için:

  • İşletmeniz için doğru olan ağları bulun.
  • Her ağda iyi çalışan içerik türünü öğrenin.
  • En önemli sosyal ağlarınızla başlayın ve zamanla başkalarını ekleyin.
  • Sosyal medya üretkenliğini artırmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları bulun.
  • Sonuçlarınızı takip edin ve gerektiğinde ayarlamalar yapın.

Onunla kal!

Sosyal medyada başarı bir gecede olmayacak.

Programınız, varlığınızı oluştururken zamandan tasarruf etmenize ve düzenli kalmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sosyal medya planlarınızı takip etme şansınızı da artıracaktır.

Sorularınız veya tavsiyeleriniz mi var? Bu gönderiyi Sürekli İletişim Topluluğunda tartışın.

Hala sosyal medya erişiminizi artırmak için e-posta pazarlamasını kullanmıyor musunuz? 60 günlük ücretsiz denemenizi bugün başlatın!

Editörün Notu: Bu gönderi aslında Şubat 2014’te yayınlandı ve alaka için güncellendi.

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı