Sonraki Gönderiniz İçin Denemeniz Gereken 6 Instagram Hikayesi Fikri

organik Nisan 28, 2022 2:30 pm

[ad_1]

Instagram Hikayeleri arasında gezinmenin tavşan deliğinde kaybolduysanız, bunların bir kullanıcı olarak etkili olabileceğini bilirsiniz. Bir ürün bekleme listesine kaydolmaktan en sevdiğiniz influencer tarafından önerilen bir ürünü satın almaya kadar, Hikayeler, içeriği hızlı bir şekilde paylaşmanın ve platformdaki kullanıcılarla etkileşim kurmanın ve onları etkilemenin harika bir yoludur. İşletmeler için olduğu kadar kullanıcılar için de harika – ajans raporu iki ila üç kat daha fazla etkileşim normal içerikten ziyade Instagram Stories gönderileriyle.

Ancak, Hikayeler için büyük kitlenin dikkatini çekmek için yaratıcı olmanız gerekir. Hikayelerin kullanım kolaylığı, izleyicilerinizin dikkatini hızla çekmeniz gerektiği anlamına gelir çünkü insanlara ulaşmak ne kadar kolaysa onları kaybetmek de bir o kadar kolaydır.

instagram hikaye fikirleri
Bizi instagramda takip et!

Öne Çıkanlar (her profilin en üstünde yer alır) sayesinde, geçici Hikayelerinizi her zaman yeşil kalan içeriğe dönüştürebilirsiniz. Bir sonraki Hikayenize uygulayabileceğiniz, karşılaştığımız bazı harika kullanımları bir araya getirdik.

Hedef kitlenizi onlar için doğru ürünlere yönlendirin

Instagram keşif için harika bir araç olabilir – iki kişiden biri Yeni markaları ve ürünleri keşfetmek için Instagram’ı kullanın. Hikayeleri kullanarak, takipçilerinize özel ihtiyaçları için belirli ürünler göstererek satış hunisinde rehberlik edebilirsiniz. Ardından, web sitenize bir plan olmadan gitmeyecekler – sadece ilgili ürünü sepetlerine ekleyecekler.

Bunu yapan markalara örnekler:

 • bitki yapımı: Plantmade, müşterilerin farklı saç yağlarını kullanarak görmeyi bekleyebilecekleri farklı sonuçları paylaştı.
 • çatı katı: Loft’un Style Assist serisi, çalışanlardan influencerlara kadar farklı kişilerin ürünlerini farklı durumlar için nasıl şekillendirdiklerini paylaşmalarına odaklanıyor.
 • Onunki: Hers, her bir ürününün cilt için ne yaptığına ilişkin ‘cilt bakımını’ kullanıyor.

Takipçilerinizi perde arkasına alın

Özgünlük, kitlelerin markalarla bağlantı kurmasına yardımcı olan şeyin büyük bir parçasıdır ve Hikayeleriniz bunu yapmak için harika bir yerdir. Ve işinizin perde arkasını göstermek, bir ürün yapmak için yapılanlarla sınırlı olmak zorunda değildir. Farklı çalışanları farklı bağlamlarda sergileyebilirsiniz – işlerini yapıyor, iş dışında yaptıklarını gösteriyor, istemleri veya sık sorulan soruları yanıtlıyor ve daha fazlası!

Bunu yapan markalara örnekler:

 • Djerf Caddesi: Yakaladığımız hikayede Djerf Avenue çalışanları kendilerini mutlu eden şeyleri paylaştılar.
 • Gençlik Pazarlaması: YMC’nin ‘#YMCrew’ Hikayeleri, kim olduklarını ve iş dışında ne yapmaktan hoşlandıklarını göstererek farklı çalışanlara ışık tutuyor.
 • mejuri: Mejuri’deki çalışanlar, ‘Personel Styling’ Hikayelerinde evden çalışırken sabahları nasıl hazırlandıklarını paylaşıyorlar.

Bir lansman için beklenti oluşturun

Yeni bir ürün veya hizmet oluşturup piyasaya sürme, hatta sadece bir blog yazısı yayınlama sürecindeyseniz, Hikayeler beklenti yaratmanın harika bir yoludur.

Lansmanınızın ne kadar süreceğini gösteren Geri Sayım etiketinden, müşterilerinizin ön sipariş verdiği/bekleme listesine katıldığı yerlere bağlantı vermeye kadar, Hikayenize çıkartmalar eklemek, beklenti oluştururken hedef kitlenizin ilgisini çekmenin harika bir yoludur.

Bunu yapan bir marka örneği:

 • İyi Moleküller: Yeni ürünleri X’in lansmanından önce Good Molecules, ürünün ne olduğunu ve bundan ne tür bir müşterinin faydalanacağını açıklayan bir dizi Hikaye paylaştı.

Eğiticileri ve nasıl yapılırları paylaşın

Kitlenizin Hikayelerinize geri gelmesini istiyorsanız, değer katan içerik oluşturmak önemlidir. Bu, hedef kitlenize günlük yaşamlarında veya işlerinde yardımcı olacakları bir şey sağlamak anlamına gelir – tüm bunları ürün veya marka değerlerinizi bütünleştirirken.

Eğitimleri paylaşmanın yanı sıra, kitleniz için eğlenceli hale getirmek için bir rekabet öğesi ekleyin. İzleyicileri ürününüzü kullanma konusundaki görüşlerini paylaşmaya ve sizi bir ödül için etiketlemeye teşvik edebilirsiniz.

Bunu yapan markalara örnekler:

 • kimyon: Öne Çıkanlar’ı kullanan Caraway, mutfak eşyalarınızı (özellikle onlardan satın alabileceğinizleri) sonsuza kadar profillerinin en üstüne sabitlenmiş olarak saklamak için bir kılavuz tutar.
 • Kürk: Bakım markası, izleyicilere boş kaplarını nasıl yeniden kullanacaklarını teşvik ederek ve göstererek bu Hikayede sürdürülebilirlik konusundaki görüşlerini iletmektedir.

Sosyal kanıtı paylaşın

Güven oluşturmak için sıradan insanların bir ürün hakkında ücretsiz konuşmasını görmek kadar etkili bir şey yoktur. IG Stories’inizi, müşterilerinizden ve içerik oluşturuculardan markanız hakkında konuşan gönderileri hızla öne çıkarmak için kullanabilirsiniz. Gönderilerinde sizden bahsedenleri öne çıkarmak için etiketlerinize dikkat edin. Markanızdan bahseden tweet’leri almak ve bunları Instagram’da paylaşmak için Remix by Buffer’ı da kullanabilirsiniz.

Bunu yapan markalara örnekler:

 • Arami Temelleri: Bir cilt bakım markası olan Arami, hedef kitlesinin ürünlerini kullanma ve sonuçları paylaşma heyecanından yararlanarak, hedef kitlesinin sözlerini özel bir vurguyla yeniden yayınlıyor.
 • Kai Kolektifi: Moda markası, kendi sayfasında markanın mesajlarını, tweet’lerini ve farklı sosyal anmalarını Görüşler olarak paylaşır.

Önemli tarihleri ​​ve olayları vurgulayın

Takipçilerinizin önemsediği olaylara odaklanan Hikayeler oluşturmak, onlarla bağlantınızı güçlendirmenin harika bir yoludur. Siyahların Tarihi Ayı, Akıl Sağlığı Farkındalık Ayı, Onur Ayı ve benzeri gibi aylarca süren kutlamalar etrafında temalı insanlara, işletmelere ve ürünlere dikkat çekmek için Instagram Hikayelerini kullanabilirsiniz.

Markanız için ilgili tarihlerin bir takvimini tutun. Kara Tarih Ayı gibi popüler tarihlerin yanı sıra Ulusal Gözleme Günü gibi eğlenceli bir şey için gidin. Ve Tampondaki Taslaklar, içeriğinizi önceden planlamanıza yardımcı olabilir.

Bunu yapan markalara örnekler:

 • Apartman Terapisi: Apartment Therapy, Arap Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (AA+MENA) Miras Ayı için bir Small Business Spotlight serisi oluşturmak için Instagram Stories’i kullandı. Bu seride, Dounia gibi küçük işletme sahipleri @folks_and_tales hikayesini paylaşan, insanlara işini anlatan ve onları küçük bir işletme sahibi olarak hayatında bir gün geçiren.

Neyin yapıştığını bulmak için farklı şeyler deneyin

Büyük ihtimalle paylaştığımız markalar ve harika Hikayeler bir gecede gerçekleşti. Deney, sosyal medya yönetimini eğlenceli kılan şeyin büyük bir parçası, bu yüzden neyin işe yaradığını bulmak için farklı şeyler denemelisiniz. Her fikir markanız veya hedef kitleniz için işe yaramayabilir, ancak farklı biçimlerin etkisini görmek için Hikayeler konusunda çok fazla hareket alanınız var.

👀 Şimdi bizim için ödevimizi yapmanı çok isteriz. Hikayelerde bizden görmek istediğiniz bir şey var mı? Bize bir DM gönderin bize bildirmek için![ad_2]

Source link

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?