Sayfanızı Öldürebilecek En Önemli 10 Facebook Hatası

organik Nisan 11, 2022 8:00 pm

[ad_1]

Sayfanızı Öldürebilecek En Önemli 10 Facebook Hatası

Top_10_Fatal_Facebook_Mistakes_That_Might_Be_Killing_Your_Page-lsfacebook hatalarıFacebook hataları en iyilerimizin başına gelir!

Uygunsuz yorumlar ve yanlışlıkla yapılan gönderiler olabilir ve OLACAKTIR.

Özellikle bir sosyal ağda İnternet kullanıcılarının %71’i şimdi günlerinin büyük bir bölümünü içerik okuyarak ve tüketerek geçiriyorlar.

Pazarlamacıların Facebook’ta yaptığı en büyük hatalardan bazıları kaçırılan fırsatlardır – bu da sayfanızı dezavantajlı duruma sokar.

Peki, Facebook’ta hangi hataları yapıyorsunuz ve gelecekte bunlardan nasıl kaçınabilirsiniz?

Öğrenmek için bu yazıyı okuyun!

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Sayfanızı Öldürebilecek En Önemli 10 Facebook Hatası

Aşağıda, sayfanızı öldürebilecek 10 yaygın Facebook hatası verilmiştir — ve neden BUGÜN bu hataları yapmayı bırakmanız gerekiyor!

1. Farklılaşma Yaratmamak

İşletmenizi rekabetten ayıran şeyi açıkça ifade ediyor musunuz? Değilse, tehlikeli bir çizgide yürüyorsunuz.

” adlı bir taktikben de pazarlama” genellikle işletmeler, Facebook’ta neyin işe yaradığı konusunda rekabete baktıklarında ve ardından kendi sayfalarında taklit ettiğinde kullanılır.

Ne yazık ki, bu tür pazarlamanın önemli dezavantajları vardır.

Kalabalık bir çevrimiçi alanda öne çıkmak farklılaşma unsuruyla yeterince sağlamdır. Pazarlamanız en iyi ihtimalle çerez kesiciyse, öne çıkma şansınızı neredeyse imkansız hale getiriyorsunuz.

Ben de pazarlamanın belirli durumlarda işe yarayabileceği gerçeğini inkar etmeyeceğim, ancak size rekabet avantajı sağlamayacaktır. Rakiplerinizin yaptıklarını taklit etmeyi bırakın ve tonu kendiniz belirlemeye başlayın!

Marka renklerimi, yazı tipimi ve genel görünüm ve izlenimimi tüm sosyal kanallarımda kullanıyorum — dahil Facebook.

Tutarlı bir tüketici deneyimi yaratarak markalaşmamı kolaylaştırıyor.

Burada çerez kesici pazarlama yok!

facebook hataları

2. Özel Kapak Fotoğrafı Kullanmamak

Facebook kapak fotoğrafınız, sayfanıza giren çoğu kişinin göreceği ilk şeydir. Çekici ve iyi tasarlanmış bir kapak, onların dikkatini çekmenize ve onları harekete geçmeye teşvik etmenize yardımcı olacaktır.

Facebook kapak fotoğrafınızı çevrimiçi bir reklam panosu olarak düşünün!

Sayfanızı temsil eden genel bir görsel mi yoksa kim ve ne olduğunuzu hemen anlatan bir görsel mi tercih edersiniz?

Kişiselleştirilmiş bir kapak fotoğrafı ile güçlü bir görsel etki yaratma şansını kaçırmayın. Ürününüzü, hizmetinizi veya hikayenizi paylaşmak için bu alanı kullanın – sizi benzersiz kılan şeyleri paylaşmanız önemlidir.

Peg Fitzpatrick bu konuda ustadır. Kapak resmini sık sık çeviriyor – sayfasını tüm çevrimiçi özellikleriyle uyumlu hale getirirken güncel ve ilginç tutuyor.

facebook hataları

3. Grafiklerinizi Markalaştırmamak

Özel kapak fotoğrafınız ile aynı satırda, gönderilerinizde markalı görsellerin kullanılması da vardır.

Donna Moritz’in Sosyal Olarak Sıralanmış dağınık bir haber akışında göze çarpan mükemmel bir iş çıkarıyor. Grafikleri her zaman yüksek kaliteli, çekici ve çevrimiçi markasıyla tutarlı.

facebook hataları

4. Facebook Reklamlarını Kullanmamak

Facebook reklamcılığı, mevcut reklam bütçenizin akıllı bir tamamlayıcısı olabilir. Facebook reklamları, yüksek bir masraf eklemeden sayfanızı büyütmenize olanak tanır.

Facebook’un Güç Düzenleyicisini kullandınız mı? Değilse, reklam hedeflemenizle aşırı derecede spesifik olma fırsatını kaçırıyorsunuz.

Yalnızca belirli pazarınızı yaş grubu, cinsiyet, şehir, eyalet veya ülke üzerinden hedeflemekle kalmaz, aynı zamanda birden fazla kampanyayı tek bir uygun konumda yönetebilirsiniz.

Yalnızca gönderilerinizi öne çıkarıyorsanız, Facebook reklamlarından tam olarak yararlanmıyorsunuz demektir. Başlamadan önce, sizi uyarmama izin verin:

Tanımlanmış hedefleri olmayan bir reklam kampanyasıyla ilerlemek, felaket için bir reçetedir.

Bir reklam oluşturmadan, para harcamadan ve güçlü sonuçlar alamadan önce kendinize Facebook reklamlarıyla ne elde etmek istediğinizi sorun.

Amacınız nedir? Aklınızda bulundurun – 2 veya 3 hedefiniz olabilir.

Örneğin:

 • Web sitenize veya blogunuza trafik çekin
 • Veritabanınızı yüksek kaliteli içerikle büyütün
 • Marka bilinirliğini geliştirin
 • Erişimi genişlet
 • Mevcut ve geçmiş müşterilerle etkileşim kurun
 • Facebook sayfanızı oluşturun

5. Facebook Sayfanızı Pazarlama Stratejinizle Uyumlulaştırmamak

Plansız mı yayınlıyorsunuz?

İçeriğiniz sonradan düşünülmüş ve özel resimleriniz mevcut değil mi?

Bu size benziyorsa, bir Facebook stratejisi bu, genel pazarlama hedeflerinizle uyumludur.

Yerinde bir strateji ile, gelişigüzel değil, bilerek yayınlarsınız. Ayrıca içeriğinizde ve grafiklerinizde tutarlı markalama kullanırsınız. Bu, hayranınızın aklında, haber akışında görünenin sizin içeriğiniz olduğuna dair hiçbir şüphe bırakmaz.

Sabit Temas harika bir örnek.

Markayla nerede bağlantı kurarsam kurayım, benzer bir görünüm ve his göreceğime eminim. Bu, bloglarındaki görsellerin marka stillerine uyacak şekilde Facebook sayfalarına ve diğer tüm sosyal ağlara çevrildiği anlamına gelir.

facebook hataları

6. Facebook Topluluğunuzu Etkilememek

Birçok işletmenin yapmaya devam ettiği ölümcül hatalardan biri “post and run” stratejisidir. Bu, bir sayfa yayınlandığında ve ardından hayranlarla etkileşime asla geri dönmediğinde görülür.

Geçmişte buna kurban gittiniz mi? Eğer öyleyse, katılımın anahtarı kolaydır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Bir STRATEJİ OLUŞTURUN – nasıl ve ne zaman yayınlayacağınız – ve takip için bir sistem.

Ben bir takvime yazılmayan şeyin yapılmadığına inananlardanım.

Sayfanıza dönmek için günde 2 takvim hatırlatıcısı ayarlayın, soruları yanıtlayın ve hayranlarınız arasındaki sayfa içi etkileşimi izleyin.

Hayranlarınızla etkileşim kurmanın üç yolu:

 • Hayranlarınızı özel hissettirmek için kendi yolumdan çekilin. İlişkinizi derinleştiren sorular sorun ve düşünceli ve zamanında yanıt verin.
 • Hayranlarınızın ne dediğine dikkat edin. İhtiyaçları nelerdir ve sorunlarını nasıl çözebilirsiniz? Dinlemek bir sanattır ve gelecek yıllar boyunca karşılığını verebilecek bir sanattır.
 • Sohbete dahil olun ve her zaman alakalı ve bilgilendirici içerik sağlayın. Sık ve tutarlı bir şekilde gönderi paylaşarak görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarın.

7. Hakkında Bilgilerinizi Tamamlamamak

Facebook “Hakkında” bölümünüz işletmenizin imajını yansıtır.

Bu nedenle, sayfanızı kurarken ve optimize ederken bu inanılmaz derecede önemli bir adımdır. “Hakkında”nızın tamamlandığından ve sayfanızı ziyaret eden herkese doğru mesajı gönderdiğinden emin olmak istiyorsunuz.

Katie Lance Katie Lance Danışmanlık geçmişi, becerileri ve yetenekleri de dahil olmak üzere mümkün olduğunca çok ayrıntıyı paylaşarak harika bir iş çıkarıyor.

facebook hataları

Bir Katil “Hakkında” Yazmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

 • Kuruluş ayrıntılarınızı ekleyin. Şirketiniz nasıl ve ne zaman başladı? Misyonunuz nedir ve şirketinizi günden güne yönlendiren nedir?
 • İnsanlar içeriğinizi hızla tarıyor. En önemli ayrıntılarınızı ilk paragrafınıza ekleyin.
 • İşletmenizi, ürününüzü veya hizmetinizi arayan herkesin kullanacağı anahtar kelimeler, terimler ve ifadeler ekleyin. Anahtar kelimeler, web sitenizde ve blogunuzda olduğu kadar sosyal medyada da önemlidir. Onları gözden kaçırmayın!
 • Eğitimli bir karar vermek için topluluğunuzun yanıtlanması gereken soruları yanıtlayın. Bu, farklılaşma yaratmak ve sizi yukarıda tartıştığımız “ben de” paketinden ayırmak için bir yerdir.
 • Ürününüze veya hizmetinize bir göz atın. Müşterinizin sorunlarını nasıl çözüyor ve ne bekleyebilirler?
 • Başarı hikayelerini paylaşın ve şirket geçmişiniz boyunca yardımcı olduğunuz müşterilerden referanslar sağlayın.
 • Endüstri jargonunu “Hakkında”nızdan uzak tutun. Müşteriniz sektörünüzde çalışmıyor – bu yüzden onlarla çalışıyorlarmış gibi konuşmayın. Dilinizi kolay okunur ve ilişkilendirilebilir tutun.

8. Tutarlı İçeriği Paylaşmamak

Facebook sayfanızda tutarlı içerik paylaşmak bunaltıcı gelebilir. İçerik düzenleme ve oluşturmanın tüm işletmelerin karşılaştığı bir zorluk olduğuna şüphe yok.

Peki, Facebook gönderileriniz için nereden ilham alabilirsiniz?

 • Tabii ki Post Planner!
 • RSS okuyucunuz beğensin beslemek tüm favori blog içeriğinizi çeken
 • İşletmeniz veya sektörünüzle ilgili en sık yapılan sorgular için oluşturulabilecek Google uyarıları
 • Haber bültenleri veya el ilanları gibi geleneksel pazarlama teminatları

Sadece kendi yaratıcılığınla sınırlısın.

Geçmişte oluşturduğunuz içeriğe veya diğer sosyal platformlarda kullandığınız mevcut içeriğe bakın. Şimdi bu materyali tamamen yeni bir izleyici kitlesi için nasıl yeniden kullanabileceğinize karar verin.

9. Facebook Sekmelerinizi Özelleştirmemek

Facebook sayfanız standart ve ayrıca özelleştirilebilir sekmeler içerir.

İşletmenizle ilgili ayrıntıları göndermek için özelleştirilebilir sekmeleri kullanabilirsiniz.

Örneğin, yakın zamanda kullanıma sunmak istediğiniz bir e-kitap yazdınız. Özel bir sekme oluşturmak, hayranlarınızı sayfanızdaki özel içeriğe yönlendirebilir – herkesin anında materyale erişmesine ve indirmesine olanak tanır.

ile harika sekmeler oluşturabilirsiniz. kısa yığın, selam Ve bircok digerleri.

10. Net Bir Harekete Geçirici Mesaj Kullanmamak

Facebook hayranlarınızın atmasını istediğiniz bir sonraki adımı bildiklerini asla varsaymayın.

Taraftar hareketini şansa bırakmayın!

Örneğin, bir blog gönderisi paylaşıyorsunuz. Gönderinizin başlığının olduğu bağlantıyı bırakmak yerine, hayranlarınıza içeriğinizle ilgili bir teaser verin.

Gönderinizin başlığı “Facebook Sayfanızı Güçlendirmek için Görsel Pazarlama Stratejileri” ise, harekete geçirici mesajınız şöyle olabilir:

Hayranlarınızın dikkatini çeken göz alıcı görüntüler oluşturmak için görsel pazarlamayı mı kullanıyorsunuz? Bağlantıya tıklayın ve bir göz atın. Sonra bir yorum bırakın. Ne düşündüğünü duymayı çok isterim!

Diğer net harekete geçirici mesajlar şunları içerir:

 • Şimdi kayıt ol
 • Buradan Kaydolun
 • Bu gün başlayacağım
 • Daha fazlasını bul
 • İndirmek için buraya tıkla
 • Temasta olmak

Şaşkın bir zihin harekete geçmez.

Hayranlarınızın sayfanızla nasıl etkileşim kurmasını istediğinizi ve bir sonraki adımın ne olduğu konusunda net olduğunuzdan emin olun.

Son düşünceler

Her Facebook hatası ölümcül olmayacaktır – ancak çoğu, büyük bir ivme kaybına veya kazanılmış bir fırsata neden olabilir.

Başka bir gönderi yapmadan önce, sayfanıza bir göz atın.

Hangi hataları görüyorsun?

Bugün bu hataların üstesinden gelmek için bir taahhütte bulunun.

Olumlu ve üretken bir şekilde ilerleyin![ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?