Sanatınızı Instagram’da Tanıtmak İçin En İyi 8 İpucu

[ad_1]

Sosyal medya, dünya çapındaki sanatçıların yeni izleyicilerle bağlantı kurmasına izin verdi. Özellikle görsel sanatçılar Instagram’da takipçilerini oluşturmanın ve umarız sanatlarına yeni koleksiyonerler bulmanın bir yolunu bulmuşlardır.

Statista’ya göre, Instagram’ın bir kuyruklusu var bir milyar kullanıcı dünya çapında, 120 milyonu ABD’de Bu, sanatınızla bağlantı kurmayı bekleyen çok büyük bir insan kitlesi. Ama önce onlara nasıl ulaşacağını bilmelisin.

Burada, sanatınızı Instagram’da nasıl tanıtacağınızı öğrenirken kullanabileceğiniz eyleme geçirilebilir ipuçları vereceğiz.

Instagram’da sanat galerinizi nasıl tanıtacağınıza dair bazı ipuçları için okumaya devam edin.

Instagram’da sanatınızı tanıtın‌

Fotoğraftan yağlı boyaya, sanatınızı ve galerinizi Instagram’da tanıtmak için fırsatlar var. Platform, dikkat çeken görsel olarak çekici gönderiler oluşturmayı ve ardından bunları herhangi bir yerden yüklemeyi kolaylaştırır.

Ancak her gün yayınlanan bu kadar çok sanat eseriyle, kendinizi tüm gürültüden nasıl ayırt edersiniz? Ne yayınladığınız konusunda biraz daha esnek olmakla başlayabilirsiniz.

1. Bitti, mükemmelden daha iyidir‌

Sanatınız için sizi takip eden insanlar süreci görmek istiyor. Cilalı, bitmiş ürünü seviyorlar elbette, ama aynı zamanda arkasındaki işi görmeyi de seviyorlar.

Bu nedenle, bir şeyin kesinlikle mükemmel olduğunu düşünmüyorsanız bile, gönderin. Bir ilerleme taslağı. Bir çekimden alıntılar. Üzerinde çalıştığınız bir karakter için bir tel kafes veya hızlı çizim videosu.

Çalışmanızın birden fazla yönünü yayınlamak, hedef kitlenizle daha yakın bir ilişki kurmanıza yardımcı olur ve bu da o işe daha fazla yatırım yapıldığını hissedebilir. İnsanlar sanata dönüşen bir şeyin kemiklerini görmeyi severler.

Örneğin, sanatçı Gu Zheng Wei, düzenli olarak paylaşımda bulunuyor. eski parçaların yeniden işlenmesi ilerleme göstermek ve insanları yeni başlayanları teşvik etmek için. Sanatın bir yolculuk olduğunu ve sanatçıların sürekli geliştiğini gösterir.

Bu parçalardan sadece biri yeniden işlenmiş sanat sanatçı Gu Zheng Wei’nin Instagram adı altında paylaştığı, guweiz.

2. Hikayeleri kendi avantajınıza kullanın‌

Takipçilerinize sanatın arkasındaki sanatçıyı göstermenin bir başka yolu da Instagram’ın Hikayeler özelliğidir. Bunlar basit şeyler – bir günde kaybolan kısa içerik – ama çok fazla faydası var.

Fotoğraf atlıkarıncaları ile galeri alanınızda en son projenizin veya tadilatlarınızın ön gösterimlerini paylaşabilirsiniz. Gayri resmi bir sohbet gibi görünen kısa videolar, kişiliğinizi anlamaları için takipçilerinizle doğrudan konuşmanıza olanak tanır.

Anketler ve geri sayımlar gibi özellikler daha da etkileşimli olmanızı sağlar. Yaklaşan bir etkinlik var mı? Takipçilerinize bildirin, bir geri sayım sayacı başlatın ve bittiğinde onlara bir hatırlatıcı ayarlama seçeneği sunun. Baskı satmak mı? Takipçilerinize duvarlarına en çok hangi sanat eserlerini asmak istediklerini sorun.

Kaydedilmesi ve yayınlanması çok kolay olduğu için, olaylardan kısa klipler yayınlamak için hikayeler bile kullanabilirsiniz. Veya canlı yayın yapabilirsiniz ve simgeniz takipçilerinize bildirmek için değişecektir.

Hikaye canlı yayınları, başkalarını ortak çalışmaya davet etmenize olanak tanır; bu nedenle, bir etkinliği yayınlamıyorsanız, bir Soru-Cevap oturumu düzenleyebilir veya canlı yardım açık artırması düzenleyebilirsiniz. Bütçen varsa alabilirsin Hikayelerde reklam yayınlayın ilave olarak.

Hikaye özellikleriyle istediğiniz kadar yaratıcı olun ve gözünüz açık olsun — Instagram her zaman yeni özellikler ve widget’lar ekliyor. Bazılarını kullanmak için belirli sayıda takipçiye sahip olmanız gerekir (“yukarı kaydırma” özelliği gibi), ancak diğerleri herkes tarafından kullanılabilir.

3. Etkileşiminizi takip edin‌

Instagram’ın analizleri, takipçilerinizin her gönderiyle nasıl etkileşime girdiğine dair ayrıntılı bir anlık görüntü sağlar. Ulaşılan hesap sayısı, kaç yeni takipçi, gönderilerinizin kaç kez kaydedildiği ve daha pek çok şeye kolayca erişilebilir.

Bu bilgilere dikkat edin ve profilinizde nelerin etkileşime girdiğini görün. Hangi gönderilerde daha fazla yorum, kaydetme, beğeni ve paylaşım var? Bu gönderileri neyin özel kıldığını bulabilecek misiniz bir bakın ve bu bilgileri pazarlama çabalarınızda kullanın.

Bu, gönderilerinizin hepsinin aynı, son derece parlak türde olması gerektiği anlamına gelmez (bir numaralı ipucuna bakın), ancak takipçilerinizin ne yanıt verdiğini görmek buna değer.

Gönderilerinizde takipçilerinizle etkileşim kurun – onlardan sanatınızı Instagram’da nasıl tanıtacağınızı ilk elden öğrenin. Anlamlı yorumlara yanıt verin ve mümkün olan her yerde tartışmalara başlayın.

Ya da, sadece işinizi beğendiklerini takdir edin. Hesabınız büyükse muhtemelen her yorumu yanıtlayamazsınız, ancak hedef kitlenizle biraz etkileşim kurmanız yardımcı olabilir.

Ayrıca, diğer sanatçılarla etkileşim kurun. Onlara çalışmalarını takdir ettiğinizi söyleyin. Size ilham veren sanat eserlerini veya takipçilerinizden gelen içerikleri Hikayelerinizde paylaşın. Karşılığında aynısını sizin için yapabilirler ve takipçilerinizi beğenebilecekleri kişilerle tanıştırabilir.

Tüm bunlar hesabınızı daha aktif hale getirecek, bu da Instagram’ın algoritmasıyla desteklenecek ve umarım işinizi daha fazla insanın önüne çıkaracaktır.

4. Videoyla çalışmayı deneyin

Video, giderek daha fazla insanın kullandığı güçlü bir etkileşim aracıdır. Görsel bir ortam olan Instagram, video kullanımına çok uygundur. Galerinizi pazarlamak için bundan yararlanın.

Diyelim ki takipçilerinizin kaçırmış olabileceği bir saatlik Instagram Live oturumu yaptınız. Kaydedin ve herkesin izleyebilmesi için IGTV’ye yükleyin. Makaralar özelliği, hızlı boyama gibi süreç videoları için mükemmel olan kısa, TikTok benzeri videoları kolaylıkla yayınlamanıza olanak tanır.

Bir video gönderisi ile akışınızı biraz sallayabilirsiniz. Örneğin, bir animatörseniz, bir karakter çalışmasının hızlandırılmış bir videosunu yayınlayın ve insanların ne düşündüğünü görün.

son zamanlarda instagram kullanıma sunulan analitik Makaralar ve canlı videolar için, böylece takipçilerinizin neyle etkileşim kurduğu hakkında parmaklarınızın ucunda daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Takipçilerinizin neyi sevdiğini ve ne yapmaktan hoşlandığınızı görmek için farklı video yinelemelerini deneyin.

5. Akışınızın galerinizi yansıtmasını sağlayın‌

Eskizlere ve devam eden çalışmalara ek olarak, akışınızda göstermek için en iyi sanatınızın bir seçimini yapın. Sayfanıza uyumlu, estetik açıdan ilginç bir görünüm kazandıran farklı renk paletleri ve desenlerle denemeler yapın.

Yayınınızın bir bütün olarak daha ilginç görünmesini sağlayabilecek farklı uygulamaları deneyin. dev kareörneğin, feed’inizdeki birkaç kareden büyük bir kolaj yapmanızı sağlar. açılmak Hikaye ve yayın gönderilerinin harika görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz güzel şablonlar sağlar.

Bu sadece en iyi çalışmanızı sergilemekle kalmaz, aynı zamanda galerinize bir profesyonellik havası verir. Ve bunu, işinize dair bir fikir veren iyi yazılmış altyazılarla eşleştirebilirsiniz.

6. Etiketleri ve hashtag’leri kullanın‌

Olabilecekleri gibi, hashtag’ler sosyal medyada hala alakalı. Instagram’da yeni bir sanat eseri yayınlarken ilgili hashtag’leri kullanmak, galerinizi tanıtmaya yardımcı olabilir, böylece yeni insanlar keşfedebilir.

Kullandığınız hashtag’lerin sanatınızla alakalı olduğundan emin olun. Popüler olabileceğini düşündüğünüz ancak markanızla veya yaptığınız sanat türüyle hiçbir ilgisi olmayan rastgele gönderiler yayınlarsanız, algoritma bunu yakalar ve o kadar fazla etkileşim alamayabilirsiniz.

Instagram'da sanatınızı nasıl tanıtabilirsiniz -- _artsy_wish_ usulca gülümseyen genç bir kızın şablon çizimi
Gibi ilgili hashtag’leri kullanma _artsy_dilek_ #stencilart #stencil ve #drawings ile burada yapar, insanların özel sanat türünüzü bulmalarına yardımcı olur. Ve #art gibi genel hashtag’ler de ne aradığından emin olmayan geniş bir kitle tarafından görülmenizi sağlayabilir.

Ne tür hashtag’ler kullandıklarını ve hangi hesapları etiketlediklerini görmek için çok sayıda takipçisi olan diğer sanatçıları ve galerileri inceleyin. Muhtemelen birçoğu sanatınıza da uygulanacaktır ve bunları stratejinize dahil edebilirsiniz.

Instagram’da sanatınızı nasıl tanıtacağınızı araştırırken popüler hashtag’leri bulmanın bir başka yolu da Keşfet sayfasını kullanmaktır. Bir etiket girebilir ve bunun için en iyi gönderilere bakabilir, ardından bu kişilerin başka hangi hashtag’leri kullandığını görebilirsiniz.

Yeni gönderilere kopyalayabileceğiniz/yapıştırabileceğiniz birkaç hashtag grubunun panonuza veya notlar uygulamanıza kaydedilmesini isteyebilirsiniz. İlgili oldukları sürece, bunu yapmak iyi olur ve size biraz zaman ve emek kazandırır.

7. İşbirliği yapın‌

Yapabiliyorsanız, yeni bir şey yaratmak için sanat alanında tanıdığınız diğer sanatçılar ve etkileyicilerle işbirliği yapın. Bu, ortak bir Instagram canlı oturumu, ikinizin de üzerinde çalıştığınız bir sanat eseri veya ikinizin de yaptığı bir video olabilir.

Başkalarıyla işbirliği yapmak, projeyi kendi hesaplarında paylaştıklarında, onların takipçilerine erişmenizi sağlar ve bunun tersi de geçerlidir.

8. Reklamları kullanın‌

Bunun için bütçeniz varsa, Instagram’ın büyük bir erişimi var. ücretli reklam. Hikaye reklamları, besleme içi reklamlar sunarlar ve Facebook artık platformun sahibi olduğundan, reklamlarınız oradaki kullanıcılar tarafından da görülür.

Hatta herhangi bir gönderisini çevirebilirsin bir reklama sadece Tanıt düğmesine tıklayarak. Instagram’ın reklam platformu, reklamlarınızı belirli kitlelere hedeflemenize ve reklamın ne kadar süreyle yayınlanacağını bütçenize göre ayarlamanıza olanak tanır.

Sanatınızı ortaya çıkarın‌

Sanat ortamı bu günlerde gürültülü bir yer. Ancak sanatınızı Instagram’da nasıl doğru şekilde tanıtacağınızı anlarsanız ve tutarlı kalırsanız, başarılı olabilirsiniz.

Daha geniş bir kitleye ulaşmak için akışınızda, Hikayelerde, Makaralarda ve IGTV’de çeşitli içerikler paylaşın. Bu kitleyle etkileşim kurun ve lehinize neyin işe yaradığını görmek için analizlerinizi takip edin.

Diğer sanatçılarla birlikte çalışın ve onları tanıtın, çünkü diğer insanları yükseltmek her zaman iyi bir duygudur ve onlar da sizin için aynısını yapabilirler.

Bütçenizde varsa, ücretli reklamlar hem Instagram hem de Facebook’ta görünürlüğünüz için ciddi bir destek olabilir. Sınırlı paranız varsa, birkaç kuru çalışma olarak deneyin, ardından oradan gidin.

Galerinizi Instagram’da ve başka yerlerde tanıtmak, sürekli gelişen bir şeydir. İpuçları ve en iyi uygulamaları araştırmaya devam edin ve işlerin bayatlamasına izin vermeyin.

Daha fazla pazarlama ipucu ister misiniz? Constant Contact bloguna göz atın ve kullanışlı indirilebilir kılavuz.[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı