Popüler hashtag’leri kullanmak iyi bir fikir mi?

organik Ağustos 8, 2022 11:16 am

#love ve #instagram, Insta’nın en popüler hashtag‘lerinden ikisidir. Bu hashtag‘leri kullanmak iki ucu keskin bir kılıçtır. Bir yandan, bu hashtag‘ler en çok takip edilen ve arananlardır. Bu nedenle, bunları Insta yayınlarınıza dahil etmek, yeni kitleler tarafından bulunmanın iyi bir yolu gibi görünebilir. Öte yandan, en çok arandıkları için, görevinizin okyanusta bir damla gibi olması oldukça olasıdır.

İdeal olarak, bazı popüler ve bazı nişler olan hashtag’lerin bir karışımını eklemelisiniz. Bu kombinasyon, yayınlarınızın yalnızca daha geniş bir kitle tarafından değil, nişinize özgü hedef kitleniz tarafından da görülme şansını artıracaktır.

Gönderi başına kaç tane hashtag kullanmalısınız?

İnstagram, kullanıcıların gönderi başına 30 adede kadar hashtag eklemesine olanak tanır. Bir hikaye yayınlıyorsanız, en fazla 10 hashtag ekleyebilirsiniz. Ancak, 30 hashtag ekleyebilmeniz, 30 hashtag‘in tümünü kullanmanın harika bir fikir olduğu anlamına gelmez. Dünyanın en tanınmış markalarından bazılarının tanıtıcılarını gözlemlerseniz, genellikle her gönderi için hashtag sayısının 3 ile 11 arasında değiştiğini görürsünüz.
Sonuçta, her şey inşa etmeye çalıştığınız markanızın kimliğine bağlıdır. İşletmenizle alakalı hashtag’leri kullandığınızdan da emin olmalısınız. Örneğin, #love en popüler İnstagram hashtag’i olması, özellikle de işletmenizin aşkla kesinlikle hiçbir ilgisi yoksa, gönderilerinize eklemeniz gerektiği anlamına gelmez.

Son yıllarda, Insta’nın moderatörleri oldukça katı hale geldi ve fazla alakasız hashtag kullanan sayfalar ‘gölge yasakları’ ile cezalandırıldı. Bu nedenle, yalnızca ilgili hashtag’leri kullanmanız ve yalnızca yayınlarınızın erişimini genişletmek için çok fazla hashtag kullanmaya başvurmamanız çok önemlidir. r.

instagram hashtag instagram hashtag 2021 instagram hashtag 2022 instagram hashtag 2022 türkiye instagram hashtag kullanımı instagram hashtag sınırı instagram hashtags 2022

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?