“Nişan Tuzağı” Nedir ve Facebook’ta Nasıl Önlenir?

[ad_1]

Facebook kısa süre önce yeni çıktı Haber Kaynağı değişiklikleri markalar için büyük etkileri olan. Çok sayıda tüketici şikayeti ile hareket eden Facebook, artık “nişan yemi” sosyal paylaşım sitesinde daha fazla erişim elde etmek için tıklama, beğeni ve yorum almak için.

Yeni bir makine öğrenimi modeli kullanan Facebook, şu anda sitede yaygın olan etkileşim tuzağı taktiklerini kullanan şirketler için daha katı indirgemeler uygulayacak. Tüm bu çabaların amacı, spam içeren ve yanıltıcı gönderileri azaltmak ve daha anlamlı etkileşimleri ve içeriği teşvik etmektir.

Markalar için şanslı olan Facebook, Facebook’ta kaçınılması gereken beş tür etkileşim tuzağına örnek verdi, bu nedenle sitede yüksek bir varlığa sahip olmaya devam etmek isteyen şirketler için kaçınılması gerekenler burada.

Oy Saldırganlığı

Oy Saldırganlığı

Müşterilerinden bir ürün için yeni bir stil veya favori renk için oy vermelerini isteyen bazı perakendeciler için oy tuzağına düşmek oldukça yaygındır. Şirketler, kullanıcılardan yorumlarda oy vermelerini istiyor ve bu da gönderiye Facebook’ta daha geniş bir erişim sağlıyor. Bu etkileşim tuzağı taktiği yerine, markalar gerçek kullanıcı geri bildirimi almak için Facebook anketlerini kullanabilir.

Tepki Susmak

Tepki Susmak

Tepki tuzağı, bir fotoğrafa veya ifadeye tepki olarak beğeni, yorum veya paylaşım istemektir. Bu gönderiler daha açık bir şekilde spam olma eğilimindedir ve Facebook onları ayıklamaktadır. Facebook’un amacı, şirketlerin daha iyi içerik paylaşmasını sağlamaktır, bu nedenle markalar tam da bunu yapmalıdır. Kullanıcılardan bir görseli beğenmelerini veya yorum yapmalarını istemek yerine, beğenilen veya yorum yapmaya değer bir görsel yayınlayın. Bu, daha az paylaşım yapmak anlamına gelebilir, ancak nitelik, nicelikten daha çok ödüllendirilecektir.

Susmayı Paylaş

Susmayı Paylaş

Markalar, promosyonları yürütmek için genellikle paylaşım tuzağı kullanır. Belirli bir gönderiyi paylaşmak için bir hediye veya eşantiyon sunarlar. Ve bir kez çok fazla hisse aldıklarında, eski Facebook algoritması gönderiyi daha geniş bir erişimle ödüllendirecekti. O günler sona eriyor, bu yüzden yarışma düzenlemek isteyen markaların Facebook yönergelerini yakından takip etmesi gerekiyor. Sitenin açıklamasına göre resmi yönergeler:

Promosyonlar, Sayfalarda veya Facebook’taki uygulamalarda yönetilebilir. Kişisel Zaman Çizelgeleri ve arkadaş bağlantıları, promosyonları yönetmek için kullanılmamalıdır (ör. “katılmak için Zaman Tünelinizde paylaşın” veya “ek girişler almak için arkadaşınızın Zaman Tünelinde paylaşın” ve “katılmak için arkadaşlarınızı bu gönderide etiketleyin”e izin verilmez. ).

Bunun yerine, girişleri toplamak için katılımcılardan işletme sayfanıza göndermelerini veya sayfanıza bir mesaj göndermelerini isteyin.

Etiket Tuzaklama

Etiket Tuzaklama

Etiket tuzağı, kullanıcılardan bir gönderiye tepki olarak yorumlarda bir arkadaşını etiketlemelerini istemektir. “Bu ürüne ihtiyacı olan birini etiketleyin” veya “bunu sabahları yapan birini etiketleyin”, muhtemelen akışınızda görmüş olduğunuz yaygın gönderilerdir.

Markalar, daha iyi içerik yayınlama temasıyla, kullanıcılardan arkadaşlarını etiketlemelerini istemekten ve onları duygu veya nostalji gibi diğer taktikleri kullanmaya teşvik etmekten uzak durmalıdır. İdeal olarak şirketler, bir kullanıcıya bir arkadaşını veya aile üyesini hatırlatan bir resim yayınlar ve onları istenmeyen mesajlara teşvik etmeden kendi başlarına etiketlerler.

Suskunluk Yorumu

Suskunluk Yorumu

Yorum tuzağı, kullanıcılardan “belirli cevaplarla (kelimeler, sayılar, ifadeler veya emojiler) yorum yapın.” Bu, gerçek, ilgi çekici bir tartışma başlatmaktan çok farklı. Yorum tuzağı, tamamen spam’dir ve çoğu pazarlamacı aradaki farkı anlayabilmelidir. Facebook hala markaları müşterileriyle konuşmaya teşvik ediyor ve teşvik ediyor, bu nedenle kullanıcılara ne yorum yapacaklarını söylemeden düşünceli sorular soran gönderiler bir indirgemeye neden olmaz.

Facebook’un bu misyondaki amacı, “Facebook’ta daha anlamlı ve özgün konuşmaları teşvik etmek için spam, sansasyonel veya yanıltıcı içeriğin yayılmasını azaltmaktır.” Facebook’ta geniş bir erişime sahip olmaya devam etmek isteyen markalar, müşterilerinin beğendiği içerikleri beğeni, yorum ve paylaşım istemeden yayınlamaya çalışmalıdır çünkü faydalı, ilgi çekici içerik bunu kendi başına sağlayacaktır.

Tüm fotoğraflar Facebook üzerinden

[ad_2]

Kaynak Link

What Is “Engagement Bait” And How To Avoid It On Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı