Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor?

organik Mart 29, 2022 8:00 am

[ad_1]

Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor?

Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Neden Mahvediyor (grafik)

Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor (250)

Bunu ilk Google+ başlatıldığında fark ettim.

“Dostum,” diye düşündüm, “burası fotoğraflarla dolu.”

Kötü bir şey değil (mutlaka), sadece bir gözlem.

Sonraki birkaç yıl boyunca, Facebook ve Twitter da aynı şeyi yaptı – yakında hemen hemen her gönderide görsel içerik var gibi görünüyordu.

Bu neden bir sorun?

Eski zamanlayıcılar, sosyal medyanın eskiden sosyal olmakla, sohbet etmek ve birbirini tanımakla ilgili olduğundan yakınırlar. Şimdi alıntı grafikleri ve “Caturday” var. Aklınıza gelen her şeyin canlı videosunu yayınlıyor ve kahvaltıda ne yediğinizden Kahire üzerinde gün batımına kadar her şeyin fotoğraflarını yayınlıyor.

Alıntı yapmak, kediler, esintiyi çekmek, kişisel hayatınızın ayrıntılarını paylaşmak veya doğanın tadını çıkarmakta yanlış bir şey yok.

Eğer molayı karşılayabilirsen.

Görüyorsunuz, Facebook’ta çok sayıda beğeni, paylaşım ve yorum almak tamamen mümkün… ve yine de iş hayatında başarısız oluyor.

Her gün oluyor.

Bu sen değilsin ama.

Sen bundan daha akıllısın.

Pek çok kişinin olumsuzluk görmediği bir konuya yakından bakalım. Sonuçta, tanınmayan tuzak en tehlikeli tuzaktır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor?

Birine “görsel pazarlama” hakkında ne düşündüğünü sorun ve karşılığında boş bir bakışla karşılaşabilirsiniz.

Nispeten yeni bir vızıltı kelimesi, bu yüzden işe yarayan bir tanımla başlayalım.

4 paragraflı akademik versiyonu atlayacağım ve basit bir şekilde ortaya koyacağım: Görsel pazarlama, pazarlama mesajınızı hedef kitlenize ulaştırmaya yardımcı olmak için görsel öğeleri (fotoğraflar, grafikler, videolar ve benzeri) kullanır. (Doğrudan işin özüne inmek istiyorsanız, daha doğru terim “görsel içerik pazarlaması”dır.)

Ve bu tanımın içinde görsel pazarlamanın ilk büyük tuzağı yatıyor: Odak, görsel öğelerin kendilerine değil, onları kesin olarak tanımlanmış bir amaç için kullanmaya odaklanmalıdır.

Ortamı asla mesaj sanmayın

Örneğin, Facebook Sayfam için bir alıntı grafiği tasarladığımı varsayalım. Bu (Canva) bir sanat eseridir.

Söyleyecek özlü bir şey düşünmeye çalışırken gecenin çoğunda uyanık kaldım — sonunda yayınlandı ve hayranlardan gelen yorumları görmek için sabırsızlanıyorum.

Yine de bir soru: Bu çaba ve harcama, satış stratejimde nereye uyuyor? Yatırım getirimi nasıl ölçebilirim?

Yeni, kullanımı kolay araçlarla tasarımcı oynamak eğlenceli olabilir. Etkileyici görüntülerden oluşan bir telaşı hızla ortaya çıkarabilirsiniz.

Ancak, bunu tam olarak neden yaptığınızı ve her bir gönderinin satış stratejinize nasıl uyduğunu bilmeden görsel içerik oluşturmaya ve yayınlamaya odaklanmaya çok ama çok dikkat etmelisiniz.

Kaybedecek zamanınız veya kaynağınız yok. İnternet pazarlaması bunun için fazla rekabetçi.

Pazarlama satış olmadan yağmursuz gök gürültüsü gibidir.

Neden Görsel Pazarlama - Yağmur Alıntısı Olmadan Gök Gürültüsü

Diye sordum Chris Brogan görsel pazarlama hakkında. Chris’i severim. O dürüst bir şutör – ve o akıllı. İşte duruma bakışı:

YAPMAZsan, mahvolursun. TÜM platformlar, keşif algoritmalarında görselleri daha yüksek sıralar. Sadece 2 dakikalık bir Facebook videosunu bir Facebook gönderisine atmak, onu “herkes görüyor” sıralamasına GÜÇLENDİRİR. Bu yüzden FB’de gördüğünüz her gönderi bir fotoğraf veya videodur.

Görsel pazarlamanın ŞU ANDA Facebook’tan güçlü bir enerji çektiğine ve satışları ilerletmek için taktiksel çabalarınıza kesinlikle dahil edilmesi gerektiğine şüphe yok. Yine de bir soru: Hiç Facebook’un algoritmasını değiştirdiğini veya başka bir şeyi tercih ettiğini gördünüz mü (bir anda)?

Mevcut dalga ne kadar sürecek? En sevdiğim insanlardan biri daha, Ann Smarty — biraz içgörü ve bir tahmin sağladı. Ann’in MyBlogU topluluğu (teşekkürler, Ann) bu makale için röportajların düzenlenmesine yardımcı oldu:

Fark ettiğim bir şey var: Twitter ve Facebook’u daha önce benimseyenler grafikler ve GIF’lerden pek memnun değiller. Ama yeni nesil her şeyi geride bıraktı. Bu yüzden geleceğin görsel pazarlama için parlak olduğunu söyleyebilirim.

Görsel içerik pazarlaması devam ediyor ve muhtemelen devam edecek. O halde, Facebook Sayfanızı nasıl YIKABİLİR?

 • Ortamı mesaj sanma tuzağına düştüğünüzde, başınız büyük belaya girer.
 • Çok sayıda paylaşım ve yorum alıyor olsanız BİLE — bu daha fazla satış yaptığınız anlamına gelmez
 • Koroya vaaz veriyor olabilirsiniz ve tamamen umutları kaçırmak pazarlama mesajınızın çekici olması gerekiyor

> Chris Brogan’a sesleniyorum

> Ann Smarty’ye sesleniyorum

Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor - Inc.

Asla niceliğin nitelikle aynı olduğunu düşünmeyin

ABD kolejlerinin internet pazarlamacılığını başarılı bir şekilde öğretmenin bir yolunu bulmasının sadece son birkaç yıl olduğunu biliyor muydunuz?

Bunun nedeni, alanın o kadar hızlı değişmesidir ki, ders kitaplarının yetişmek için yeterince hızlı basılamamasıdır. Mevcut kaynaklardan yararlanarak internet pazarlaması kursları tasarlamak o kadar zaman alıcıdır ki, ülkedeki kolejlerin YARIYLA bahse girerim HALA yok tam teşekküllü bir internet pazarlama programı.

Bir adam bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi, bu yüzden üniversite profesörlerinin sınıflarında bir adım önde olmalarına yardımcı olmak için çevrimiçi anahtar teslimi bir öğretim çözümü sağlayan bir şirket kurdu. Online pazarlamanın şu anki durumuna ayak uyduran biri varsa, o da online pazarlamanın kurucusudur. o şirket — Stuart Draper.

Görsel iştahımız hakkında bana şunları söyledi:

Sosyal medya pazarlamacıları tüm platformlar için göz kamaştırıcı görsel pazarlama şaheserleri yaratmak için yarışırken, her internet pazarlamacısını hatırlaması için uyardığım 3 şey var:

 1. Tıpkı düşük kaliteli yazılı içerik gibi, size zarar verebilecek düşük kaliteli görseller olabilir… kalite/miktar dengesini bulun
 2. Görsellere çok takılmayın ve eti ve patatesi unutun (iyi yazılmış içerik/mesajlar…
 3. Arama motorları ve sosyal medya platformlarına hala robotlar hakimdir – bir sayfa görsellerle doluysa, onları başlık etiketleri, başlıklar ve çevreleyen içerikle optimize edin, aksi takdirde içeriğinizin bulunduğu tek platformun dışında ilgi görmesi daha zor olacaktır. aslen dikilmiş

Draper görsel pazarlamanın değerini görüyor, ancak arabayı attan önce alma potansiyelini de görüyor.

Yeni araçlar, internet bağlantısı olan herkese, yalnızca birkaç yıl önce Photoshop becerileri gerektiren grafikler oluşturma yeteneği verdi.

Buradaki tehlike, yeni keşfettiğimiz güçlere o kadar kapılmamızdır ki, BOL içeriğin ETKİLİ içerik olduğunu düşünmeye başlarız. İkisi bağdaşmayabilir.

Bir işletme Sayfasında yer alan her şey, Sayfanın temsil ettiği şirketi veya markayı yansıtır. Her zaman nicelikten çok kaliteyi tercih edin.

> Stuart Draper’a sesleniyorum

Neden Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor - Blab

Ormanın ağaçlardan oluştuğunu unutmayın

Oregon’da yaşıyorum. Oregon’u seviyorum. Ve özellikle ağaçları seviyorum. Bir Douglas köknarını o kadar büyük gördüm ki yarım düzine insan uzanıp el ele tutuşarak gövdeyi çeviremezler.

Ama komik bir şey olur…

Yüzlerce ve binlerce dönüm ağaç bir arada büyüdüğünde, ürettikleri orman güzel bir manzaradır… ama ağaçlar yok olma eğilimindedir. O kadar çoklar ki ormanı görmek kolay ama ağaçları gözden kaçırmak.

 • Sayfanızın ziyaretçileri, görsel içerik gönderisinden sonra gönderi ardına gönderiyi gördüğünde ne olacağını düşünüyorsunuz? Beğendiklerini paylaşıp yollarına mı devam ediyorlar yoksa sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için mi duruyorlar?
 • Görsel içeriğe bakması kesinlikle güzel ve paylaşması eğlenceli — ancak kaç tıklama alıyor? Gerçekten harika bir fotoğraf veya alıntı paylaştığınız için kaç kişi açılış sayfanızı veya web sitenizi ziyaret ediyor veya e-posta listenize kaydoluyor?
 • Son zamanlarda görsel gönderilerden gelen dönüşümleri saydınız mı, yoksa sonuçlarını ölçmek için içerik üretmekle çok mu meşgulsünüz? Bir müşteri için çalışıyorsanız — o müşteriye doğrulanabilir bir yatırım getirisi gösterebilecek misiniz?

Bunun defalarca gerçekleştiğini gördüm: Kursu tutan ve gözlerini satışın temellerinde tutanlar, çılgın kalabalıktan daha iyi performans gösteriyor ve onları geride bırakıyor.

Gelişmelere ayak uydurmayın demiyorum. Temelleri asla unutmaman gerektiğini söylüyorum. Parlak nesne sendromunun sizi elinizdeki görevlerden uzaklaştırmasına izin vermeyin.

İşte ne içerik pazarlama müdürü Michael Bergen bu hafta bana şunları söyledi:

Bugün, sadece bir görselle bir gönderi yapmak ve sosyal etkileşimi beklemek yeterli değil… o görselin diğer rakip gönderiler arasında ilgi çekecek bazı çekici görsellere sahip olması gerekiyor. Eşsiz olmak, kişiselleştirme kavramları üzerinde gelişen platformlar için sosyal medyanın ilgisini çekmek için hala en zorlayıcı sebeplerden biri. Görüntünün, izleyiciyle kişisel düzeyde anlamlı bir şekilde bağlantı kurması gerekiyor. Bu, hedef kitlenizin davranış ve tutumunu hesaba katmayı ve onları heyecanlandıran ilk “kanca” söz konusu olduğunda bu gündemi kendinizin önüne koymayı gerektirir.

Ve işte sosyal medya maveninden bir açıklama, Deborah Anderson:

Bu konu (insanların sosyal medya ile etkileşimi), sosyal psikoloji üzerine sınıfımda son zamanlarda ilgi odağı haline geldi. Ne yaparsak yapalım yaklaşımı değiştirsek bile insanlar bir noktada bundan bıkacak. Bu sosyal medya dünyasında nasıl davrandığımızın doğası bu. Görsel pazarlamada bile bir sonraki yeni şeyi aramaya şartlandık. Buna dayanarak, kültür ve birey olarak her şeyden ve her şeyden bıkacağımızı anlayarak, vicdanlı ve ilişki odaklı olmaya çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.

Evet, ağaçları görmediğim, ormanı bile tanımadığım zamanlar oluyor. Çok hızlı sürüyorum, gitmem bile gerekmeyecek bir yere varmaya çalışıyorum.

> Michael Bergen’e sesleniyorum

> Deborah Anderson’a biraz Sevgi ver

Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Mahvediyor: Farklı olun

Özetlemek – Görsel Pazarlama Facebook Sayfanızı Neden Mahvediyor?

Bu makale için araştırma yaparken başka bir kişiyle konuştum — içerik pazarlamacısı Christopher Benitez.

Onun tavsiyesini dinleyin:

Bugünlerde hemen hemen herkes resimli alıntılar yapıyor. Özgünlük ve tembellik noktasına ulaştı. Temeliniz olarak yorgun fikirlere güvenmek, görsel pazarlama kampanyanızın başarısız olmasına yol açacaktır.

Denemeyen birini görmek üzücü. Ama birinin gerçekten denediğini görmek daha da üzücü – ama sonunda başarısız oluyor.

30 yılı aşkın iş deneyiminden yararlanan Eric Wagner, neden 10’dan 8’inin 5 nedenini sıraladı küçük işletme girişimleri başarısız operasyonun ilk 18 ayında.

İşte Wagner’in ilk 3’ü:

 1. Derin diyalog yoluyla müşterilerle gerçekten temas halinde değil
 2. Pazarda gerçek bir farklılaşma yok
 3. Değer önermelerini açık, özlü ve ikna edici bir şekilde iletmemek

Görsel içerik işaretleme taktikleri, diyalog geliştirmenize, kendinizi farklılaştırmanıza ve bir değer önerisi iletmenize yardımcı olabilir – bunu yapmanıza YARDIMCI olabilirler.

Ama yükü taşıyamazlar. Onlar bir araçtır, amaç değil.

Alıntı grafikleri veya sevimli kedi fotoğrafları satmama ihtimaliniz yüksek. Eğlenin, ancak odaklanın ve satın alan kitlenize (GERÇEK kitlenize) göre kalın.

İçerik pazarlamanızda görselleri etkili bir şekilde nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Pazarlama ve satış stratejinizin görsellerin nasıl ve ne zaman kullanılacağını tanımladığından emin olun — görseller bir TAKTİKTİR, strateji değil
 2. Görsellerin markanızı tamamladığından ve ürün veya hizmetinizin kalitesini desteklediğinden emin olun — Düşük kaliteli görselleri ayıklamak ve viral görseller bulmak için Post Planner’ı kullanın
 3. Akışı bölmek ve mevcut algoritma tercihlerinden yararlanmak için, sıralamak için görseller kullanın – ancak hemen ardından, ziyaretçileri satış yolculuğunuz boyunca bir adım daha atmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir gönderi ile takip edin.

Konuşma sırası sende.

Görsel içerik pazarlama çalışmalarınız daha fazla satış elde etmenize yardımcı oluyor mu?

Müşteri ilgi pastasından payınızı almak için daha fazla ve daha iyi görsel içerik üretme konusunda baskı hissediyor musunuz?

Satış stratejinizde görseller nasıl yer alıyor?

Yorumlar açık.[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?