instagram

Neden bir Instagram for Business Hesabına Geçmelisiniz?

[ad_1]

Görsel bir işletme işletiyorsanız – fırın, kahve dükkanı, giyim mağazası vb. düşünün – ve Instagram’da bir işletme profiliniz yoksa, büyük ve ilgili bir kitleyi kaçırıyor olabilirsiniz. Instagram için kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın sosyal reklam ya da sadece organik erişim, görmezden gelemeyeceğiniz bir platform.

Instagram, 2016’da işletme profillerini kullanıma sunduve Constant Contact yeni özelliklere uygulamalı erişim elde eden ilk işletmelerden biriydi.

Bir işletme profiline sahip olmak, gönderilerinizdeki ve hikayelerinizdeki analizler, profilinize ekleyebileceğiniz ek harekete geçirici mesajlar ve düğmeler ve üçüncü taraf entegrasyonlar dahil olmak üzere çeşitli araçlara ve işlevlere erişmenizi sağlar. MINDBODY gibi hizmetler, sürekli gelişim içinde olan.

Instagram hesabınızı bir işletme hesabına nasıl değiştireceğinizi inceleyelim ve küçük işletmeniz için avantajlarını açıklayalım.

Pazarlamaya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu yüzden İndir’i yarattık.

İndirmek çevrimiçi pazarlama için nihai pratik, adım adım kılavuzdur. Bu ücretsiz kılavuzda, insanların sizi çevrimiçi ortamda nasıl bulduğunu ve işinizi veya kâr amacı gütmeyen kuruluş hedeflerinize ulaşmak için başarıya nasıl hazırlanacağınızı göstereceğiz.

İndirin: Çevrimiçi Pazarlamayı Anlamak

nasıl değiştirilir

Instagram uygulamasındaki açılır menüyü seçin, bir işletme hesabına nereden geçeceğinizi bulmak için önce

Uygulamayı açıp ekranın sağ üst köşesindeki açılır menüyü ve ardından bilgilerinize erişmek için ‘ayarlar’ı tıklayarak bir işletme profiline geçebilirsiniz. Bu menüde, ‘hesap’ı tıklayın ve altta ‘Bir İşletme Hesabına Geç’i göreceksiniz.

‘Ticari Hesaba Geç’ düğmesini tıkladığınızda, ayrıntılara yönlendirileceksiniz ve profilinize ek iletişim bilgileri eklemeniz istenecektir. Atlayabileceğiniz bazı adımlar var, ancak bir işletme hesabına sahip olmak için doldurmanız gereken bazı adımlar var.

Not: Bu işlemi geri alabilirsiniz! İşiniz bittiğinde, ayarlarınızdaki ‘Ticari Hesaba Geç’ bağlantısının yerini bir ‘Kişisel Hesaba Dön’ seçeneği alacaktır.

Instagram hesabınızı bir işletme profiline geçirirken göreceğiniz ekranların görüntüleri.

İşletmeniz için bir Facebook sayfanız varsa, hesabınızı Facebook işletme sayfanıza bağlamak isteyeceksiniz. Ardından, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve adresiniz dahil olmak üzere işletmenizin iletişim bilgilerini güncelleyin. Bu adımları tamamladığınızda, hesabınız artık resmi olarak bir Instagram işletme profiline geçmiş olur!

Instagram’ın işletmeniz için faydaları

Neden bir Instagram işletme profiline geçiş yapmalısınız? İşte üç neden:

1. Bulunmak

Instagram işletme profilleri kullanıma sunulmadan önce, takipçilerin Instagram dışındaki bir işletmeyle etkileşim kurmasının tek yolu, profillerindeki web sitesi bağlantısını tıklamaktı.

İşletme hesabınız için iletişim bilgilerini verdiğinizde, profilinizde bir iletişim düğmesi görünecektir. Instagram kullanıcılarının bu düğmeye tıklamaları ve ardından size e-posta göndermek, sizi aramak, mesaj göndermek veya konumunuzu bulmak isteyip istemediklerini seçmeleri yeterlidir. Markanızı temsil eden alakalı hashtag’leri ve görselleri kullanın.

Bir kişinin Instagram işletme profilini aramak için tıkladığını gösteren animasyonlu bir GIF.

2. Analitiklere erişim

Instagram, analiz araçlarını kullanıma sunan son büyük sosyal ağlardan biriydi ve hala nispeten minimal düzeydedir (örneğin, verileri dışa aktarma veya bir haftadan daha uzun süreler boyunca izleme olanağı beklemeyin). Insights adı verilen Instagram iş analizi araçları sağlam olmasa da, Instagram içeriğinizin sizin için nasıl çalıştığına hızlı bir şekilde bakmanız için uygun bir yoldur.

Profilinize gidip hesabınızın üst kısmında listelenen Insights verilerini tıklayarak Instagram gönderilerinizin genel bir görünümünü elde edebilirsiniz.

Analizler bölümüne gittiğinizde, geçen hafta içinde gösterimler, erişim ve takipçi bilgileri için analizler görürsünüz.

Insights verilerini en üstte gösteren Constant Contact için Instagram işletme profili

Sonraki yedi gündeki en iyi gönderileriniz gösterilir. Bu gönderileri en iyi gösterimlere göre sıralanmış halde görüntülemek için Daha Fazlasını Gör’e tıklayın. Gönderilerden birinin analizlerini görüntülemek istiyorsanız, üzerine tıklayarak başlayın. Ardından, gönderiye ilişkin gösterimleri, erişimi ve etkileşimi görmek için İstatistikleri Görüntüle’yi tıklayın.

Instagram Insights verilerinin çeşitli sayfalarını gösteren birkaç ekran.

Takipçi bilgileri, Insights bölümünün en altındadır. Haftanın geçerli günü ve Instagram takipçileriniz için günün hangi saatlerinin en aktif olduğu için bir grafik göreceksiniz.

Ayrıca mevcut takipçi numaranız, takipçilerinizin cinsiyet dağılımı, yaş aralığı, takipçilerinizin en çok bulundukları yerler, takipçilerinizin haftanın her günü için günün aktif saatleri ve takipçilerinizin aktif günleri hakkında bilgileri de görebilirsiniz. haftanın.

Ayrıca, tek bir Instagram gönderisine tıklayarak ve ardından İstatistikleri Görüntüle bağlantısını tıklayarak da içgörülere erişebilirsiniz. Instagram, söz konusu gönderi için size gösterimleri, erişimi ve etkileşimi gösterecektir.

Tek bir Instagram gönderisindeki bilgileri görüntüle'yi tıkladığınızda gördükleriniz.

3. Instagram reklamları

Bir Instagram işletme hesabına sahip olmak, aynı zamanda sosyal reklamlar uygulamanın içinden (ancak isterseniz, her zaman yapabilirsiniz) sosyal reklam Sabit İletişim hesabınız aracılığıyla da!)

Bir gönderiyi tanıtmak istiyorsanız, üzerine tıklayın ve ardından Tanıt’ı seçin. Deneyimlerimize göre, Instagram reklam oluşturmak için önemli adımlar attığından, reklam oluşturmadan tam tanıtıma kadar geçen süre birkaç saatten bir güne veya daha fazlasına kadar değişebilir. platformundaki reklamları doğrulamak. İşlem boyunca ilerlerken Instagram, satın almadan önce Facebook hesabınıza bağlanmanızı veya kimlik doğrulamanızı gerektirebilir.

Buradan, harekete geçirici mesaj düğmesi için metin seçebilir, belirli bir hedef kitle seçebilir, bütçenizi belirleyebilir ve reklamınızın yayınlanacağı bir zaman aralığı seçebilirsiniz.

Instagram reklamlarınız için hedef kitle, harekete geçirici mesaj ve bütçeyi nasıl seçeceğinizi gösteren animasyonlu bir GIF.

Instagram akışında fark edilmek için işletme profilini seçin

Instagram’ın algoritması kullanıcıların yayınladığınız içeriği nasıl ve ne zaman gördüğünü değiştiriyor. Instagram hesabınızı bir işletme profiline yükseltmek, şansı yenmenize yardımcı olabilir.

Hangi içeriğin işinize yaradığını, gelecekte hangi içeriğin oluşturulacağını ve görülmek ve etkileşim almak için ne zaman paylaşılacağını öğrenmek için Insights araçlarına erişin.

İçeriğinizi daha fazla kişiye ulaştırmak için reklam araçlarıyla en iyi performans gösteren gönderilerinizden birini tanıtmayı deneyin ve profilinizi tanıtın. Etkileşimi ve takipçileri artıracaksınız ve bu kullanıcıların işletme hesabınızdaki yeni iletişim düğmesiyle doğrudan işletmenizle etkileşime girme ve işletmenizden satın alma olasılığı daha yüksek olabilir.

Instagram for Business oluşturduktan sonraki ipuçları
● markanızı temsil eden alakalı hashtag’ler ve görseller kullanın
● ürününüzü satmak
● işletmenizi tanıtmak için bir Instagram etkileyicisi kullanın
● profesyonel görünümlü fotoğraflar kullanın

Instagram’a yeni mi başladınız? Daha fazla bilgi için Instagram 101 Sayfamızı ziyaret edin.

60 günlük ücretsiz denemenizi bugün başlatın. Daha fazla bilgi edin 60 günlük ücretsiz e-posta pazarlama denememiz hakkında.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı