instagram

Markanız İçin Bugün Deneyebileceğiniz 8 Taze Instagram İpucu

[ad_1]

nasıl abone olunur: iTunes | Google Oyun | Ses bulutu | dikişçi | RSS

Sosyal medya hakkında sevdiğimiz şeylerden biri, ne kadar hızlı geliştiğidir.

Ürünler hızla değişir, düzenli olarak yeni özellikler eklenir ve siz farkına bile varmadan, kendinizi çevrimiçi olarak ifade etmenin düzinelerce – belki yüzlerce – farklı yolu vardır.

Bu, pazarlamacılar için özellikle heyecan verici hale geliyor çünkü markalarımızı yeni ve benzersiz yollarla ifade etme ve daha fazla müşteriye ulaşma fırsatımız var.

Tek zor kısım ayak uydurmak.

Sosyal medyaya gelen her şey için en son haberlerden haberdar olmak zor. Size yardım etmeyi çok isteriz. Bu gönderi, bugün deneyebileceğiniz az bilinen sekiz özelliğe bir göz atarak Instagram pazarlamasına bir dalış yapıyor.

Insta’da markanız için maksimum gösterim elde etmenizi sağlamak istiyoruz. Bu ipuçları, öne çıkmanıza yardımcı olacak şey olabilir.


Bugün radar altında olmayan bazı Instagram özelliklerine odaklanacağız. Bunlardan bazılarını zaten duymuş olabilirsiniz. Bir veya ikisinin sizin için yeni olacağını umuyoruz.

Yorumlarda kişisel favorilerinizden veya seçtiklerinizden herhangi birini bize bildirin!

Daha Önce Denememiş Olabileceğiniz 8 Taze Instagram İpuçları

1. Instagram Stories geri sayım çıkartmasıyla denemeler yapın

Geri sayım çıkartmasını Hikayelerinize eklediğinizde, ileri bir tarih ve saat belirleyebilirsiniz ve çıkartma sizin için geri sayım yapacaktır. Geri sayım sayacıyla gerçekten harika kullanım örnekleri gördük. Gibi şeyler

  • Yakında gerçekleşecek olan yeni bir ürün sürümüne geri sayım için kullanmak
  • Canlı bir videodan önce geri sayım için kullanma
  • Veya Instagram’da bir duyuruyu veya bir içeriği paylaşmak için geri sayım olarak kullanmak

Geri sayım etiketi, pazarlamacılar için gerçekten karşılığını veren bir trendi takip ediyor. etkileşimli öğeler Instagram Hikayeleri oldukça etkilidir. Instagram Stories’deki işletmelerin %60’ı hikayelerinde etkileşimli bir öğe kullanıyor. Bu çıkartmalar, hashtag’ler, @mentions anketleri olabilir – adını siz koyun.

Bu da bizi Instagram’da deneyeceğimiz ikinci eğlenceli şeye götürüyor…

2. Bir sonraki reklamınızda bir Instagram Hikayeleri anket çıkartması deneyin

Anket çıkartması ilklerden biri Instagram’ın reklam stüdyosuna eklenecek etkileşimli öğeler. Çıkartmaya aşina değilseniz, biri seçeneklerden birini seçer seçmez sonuçlarını gösteren iki seçenekli basit bir ankettir. Mart ayı itibari ile Instagram için oluşturduğunuz Hikayeler reklamlarına bu çıkartmayı ekleyebilirsiniz.

Ve ilk sonuçlar gerçekten olumluydu. Bu yeni reklam işlevinin beta lansmanında, bazı reklamverenler, %20’ye kadar daha düşük görüntüleme başına maliyet ve %40’a kadar daha fazla uygulama yüklemesi elde etti.

Bu etkileşimli öğelerin çalıştığının bir başka kanıtı!

3. Özel, markalı bir AR filtresi oluşturun

Resim nezaket koşuşturma

AR filtrelerine aşina değilseniz, AR, Artırılmış Gerçeklik anlamına gelir. Bu filtreler çevrenizdeki dünyaya katmanlar ve maskeler ekler. Örneğin, yüzünüze köpek burnu ve kulakları koyan filtreleri daha önce gördüyseniz, bu bir AR filtresidir.

Ve şimdi bunlardan bazılarını markanız için yapmak mümkün!

Oluşturulması biraz zor olacak, ancak Facebook ve Instagram’daki ekip araçları sağladı. Başlamak istiyorsanız, tüm kaynaklara göz atabilirsiniz. Spark AR web sitesinde.

Ne inşa edebileceğinizi görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bu AR özelliklerini deneyen bazı cesur markalar zaten var. Daha sonra blog bazı en iyi örnekleri toplayarak harika bir iş çıkardı. İçerirler:

  • Kylie Cosmetics, farklı ruj tonlarını denemek için bir filtre yaptı
  • Adidas, eski spor ayakkabılarını tanıtmak için ekranı grenli, VHS görüntülerine dönüştüren bir video yaptı.
  • NBA, herhangi bir videonuza basketbol smaç yapan bir oyuncu ekleyen bir filtre oluşturdu.

4. Instagram fotoğraflarınıza alternatif metin ekleyin

Alternatif metin, bilgisayarların bir görüntünün neyle ilgili olduğunu tanımasına yardımcı olan meta verilerdir. Bu daha küçük bir özellik gibi görünebilir, ancak büyük bir etkisi olduğuna inanıyoruz.

için özellikle yararlıdır ulaşılabilirlik ekran okuyucuya bir görüntüyle karşılaştığında ne söyleyeceğini söyler. Alternatif metin olmadan, görsel orada bile değilmiş gibi olur – bu, Instagram gibi görsel açısından zengin bir ortamda pek kullanışlı olmaz!

Neyse ki Instagram, alternatif metni doğrudan yayın akışına yerleştiriyor. Instagram’a bir resim gönderirken Gelişmiş Ayarlar’a dokunabilir ve Alternatif Metin Yaz’ı seçebilirsiniz. Ayrıca Instagram’da Hikayelere ve video içeriğine alt yazı yazabilirsiniz.

Buffer’da Twitter içerik planlamasına bir alternatif metin seçeneği ekledik ve bunu API’lerin izin verdiği ölçüde diğer ağlara da getirmek istiyoruz.

Şu an için yerel Instagram ayarı harika çalışıyor. Alternatif metin eklemek, pazarlamacıların akışlarına eklemeleri için harika bir adımdır. Erişilebilirlik için hayati önem taşır… ve bir gün Instagram içeriğinin arama yoluyla keşfedilebilirliğinde rol oynayabilir.

5. “Yakın arkadaş” listesini deneyin

Resim nezaket kablolu

Bu listeler birçok pazarlamacı tarafından fark edilmeyebilir. Listeler, Instagram uygulamasının günlük kullanıcıları için kesinlikle faydalı bir araçtır… ama markalar ve işletmeler için mi?

Biraz yaratıcılık gerektiriyor ama evet, listelerin kullanışlı olabileceğini düşünüyoruz.

Örneğin, listeler, bir grup VIP müşterisi veya özel bir kullanıcı topluluğu ile paylaşmak ve iletişim kurmak için kullanılabilir.

  • Örneğin, ilk benimseyenlerle paylaşmak istediğiniz belirli bir içeriğiniz varsa, içeriği gizli tutmak, ancak bilmesi gerekenler tarafından kolayca görüntülenmesi için bir liste kullanmayı düşünebilirsiniz.
  • Fiziksel bir yerde bir mağazanız varsa, onları mağaza içi fırsatlardan haberdar etmek için yerel müşteriler ekleyebilirsiniz.

Yakın arkadaş listesi, herhangi bir Instagram Hikayesi içeriğinde mevcuttur. Arkadaş listenizi oluşturabilir ve istediğiniz zaman kişi ekleyebilir/kaldırabilirsiniz. Eklediğinizde veya çıkardığınızda herhangi bir bildirim gönderilmez.

Bu özelliği ve sahip olduğunuz diğer yaratıcı fikirleri nasıl kullandığınızı öğrenmek isteriz.

6. Markalı içeriği (ve etkileyici pazarlamayı) keşfedin

Markalı içeriğin Instagram ile yeni bir işlevi var – artık işletmeler, marka etkileyicileri tarafından yayınlanan içeriği alıp işletmenin reklam karışımının bir parçası olarak kullanabilir.

Diyelim ki Kiera Knightly Instagram’da harika yeni Allbirds ayakkabılarıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Sonra Allbirds bu görevi alıp arkasına reklam paraları koyarak yeni izleyicilere ulaşmasına yardımcı olmak için ödeme yapabilirdi. Kurulum için yalnızca iki adım var:

  1. İçerik oluşturucular, içerik oluşturucunun gelişmiş ayarları aracılığıyla promosyonu etkinleştirir ve
  2. İşletme, gönderiyi Reklam Yöneticisi’nde görür ve gönderiyi feed’de veya Hikayelerde reklam olarak içeren kampanyalar yürütebilir.

Etkileyicileri Ekim ayında podcast’te ele aldık ve strateji bugün daha da güçleniyor olabilir. Instagram, insanların %68’inin platformdaki sözde “yaratıcıları” görmek ve onlarla konuşmak için Instagram’a geldiklerini bildiriyor..

7. Hashtag’lerinizi feed’de ve Stories’de saklayın

Bu sonraki ipucu iki pakettir: gönderilerinizdeki ve Hikayelerinizdeki hashtag’ler için tavsiye.

Bu nedenle, muhtemelen keşfedilebilirlik için hashtag’lerin gücünün farkındasınızdır. Hashtag’ler, Instagram’da ve diğer sosyal ağlarda içeriğin kategorize edilme şeklidir ve yeni içeriğin bulunmasının en önemli yollarından biridir. Hashtag’leri kullanmak istiyorsunuz… ve birçoğu!

Ama sizin de çabaladığınız durum olabilir. gönderilerinizde temiz ve düzenli bir başlık bulundurun. İşte burada “ilk yorum” hilesi devreye giriyor.

Instagram’da çok zaman geçirdiyseniz, muhtemelen şunu fark etmişsinizdir: Bilgili Instagram kullanıcıları, başlığın kendisinde hashtag’ler göndermek yerine, ilk yorumda bir hashtag bloğu koyacaktır.

Bu şekilde, mesajınıza ve yalnızca mesajınıza hitap eden temiz bir altyazı elde edersiniz. Yine de gönderi, istediğiniz tüm hashtag’lerle kategorilere ayrılmıştır. Kazan-kazan!

Bu stratejinin markalarda ve işletmelerde o kadar sık ​​kullanıldığını gördük ki bu ilk yorum işlevini Buffer’a yerleştirdik. Buffer ile Instagram içeriğinizi planlarken, hashtag’lerinizi de planlayabilir ve gönderinin kendisiyle birlikte ilk yorum olarak gönderilecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Feed’e benzer şekilde, Hikayelerinizdeki hashtag’ler içeriğinizin bulunmasına yardımcı olur. Yazıda daha önce bahsettiğimiz tüm diğer harika çıkartmaların yanında, hashtag çıkartmasını kullanarak hashtag ekleyebilirsiniz.

Birçok içerik oluşturucu ve marka, Hikayeleri içeriklerinde belirli bir estetiği korumayı sever. Bazen hashtag’ler vibe ile çalışmaz.

Bu durumlarda, insanlar hashtag’lerini diğer çıkartmaların arkasına veya renk geçişlerinin veya hikaye öğelerinin arkasına gizleme. Temel olarak, hashtag’lerle başlarsanız, hashtag’lerin görünmemesi için diğer her şeyi üst üste koyabilirsiniz.

Bu şekilde, aradığınız görünümden ödün vermeden Hikayelerdeki hashtag’lerin tüm gücünü elde edersiniz.

8. Bağış etiketiyle geri verin

Instagram çıkartmaları konusunda ciddi. Geri sayım sayaçları, anketler ve hashtag’ler hakkında konuştuk. Ayrıca, Hikayelerinize bir test eklemek, arka plan müziği ve şarkı sözlerinin yanı sıra özçekimler, zaman ve hava durumu eklemek için çıkartmalar da vardır.

Ama biliyor muydunuz? Kâr amacı gütmeyen bir bağış çıkartması var mı?

Bağış etiketini seçtiğinizde Instagram, aralarından seçim yapabileceğiniz kâr amacı gütmeyen kuruluşların bir listesini verir. St. Jude Çocuk Hastanesi, Amerikan Kanser Derneği ve Otizm Konuşuyor ve daha pek çok seçenek var.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş seçtiğinizde, bağış kampanyanızın adını özelleştirebilirsiniz ve ardından hikayenizi görüntüleyen kişiler bağış yapmak için Bağışta Bulun düğmesine dokunabilir.


Bize nasıl merhaba denir

Hepimiz size sosyal medyada, özellikle Twitter’da merhaba demek isteriz!

Dinlediğin için teşekkürler! adresindeki ekibimizle bağlantı kurmaktan çekinmeyin. Twitter’da arabellek, Facebook’ta arabellekPodcast ana sayfamız veya #bufferpodcast hashtag’i ile.

Şovun keyfini sür? Eğer hazır olsaydın, bu bizim için dünyalara bedel olurdu. bize iTunes’da bir puan ve inceleme vererek!

Sosyal Medya Bilimi, sosyal medya hikayeleri, içgörüler, deneyler ve ilham için haftalık sanal alanınızdır. Her Pazartesi (ve bazen daha fazla), her sektördeki markalardan ve etkileyicilerden en modern sosyal medya pazarlama taktiklerini paylaşıyoruz. Bir sosyal medya ekibi, işletme sahibi, pazarlamacı veya yalnızca sosyal medya pazarlamasıyla ilgilenen biriyseniz, her bölümde faydalı bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. aramıza katılmanız ümidimizdir 27,000+ haftalık iTunes dinleyicisi ve sonuç olarak sosyal medya kanallarınızı sallayın!

Sosyal Medya Bilimi, Buffer ekibi tarafından gururla yapılır. Herhangi bir düşünce, fikir veya geri bildirim için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı