Küçük-Orta Ölçekli İşletmeler için Twitter Sohbetine Katılmanın Çıkarımları

[ad_1]

Twitter sohbetlerini duydunuz mu? Bunun sadece zaman kaybı olduğuna inananlardan mısınız? Sandığınızın aksine, işletmelerin, özellikle de KOBİ’lerin Twitter sohbetlerinden kazanacakları çok şey var. Nasıl olduğunu açıklamama izin ver.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümek için bu üç önemli unsura ihtiyacı vardır.

  • Poz
  • Müşteri adayları ve satış oluşturma
  • Devamlı öğrenme

Twitter sohbeti, işletmenin büyümesi için gerekli olan bu unsurlara sahiptir. İşte KOBİ’lerin işlerini büyütmede çok faydalı bulabilecekleri Twitter sohbetlerinin çıkarımları.

bilgi alışverişi

Sektörünüzdeki twitter sohbetlerine katılmak, sadece bildiklerinizi paylaşmaktan daha fazlasıdır, aynı zamanda başkalarından da öğrenir. Örneğin, Twitter sohbetleri ViralSohbet, Medya Sohbeti ve InfluencerSohbet dijital pazarlama endüstrisi için, influencerların belirli bir programda bir araya gelerek soru-cevap yoluyla etkileşimli bir sohbet oluşturdukları bir mekandır.

Bilgiyi paylaşarak, siz de öğrenirsiniz. Belirli bir konu hakkında bildiklerinizi paylaşırken, diğer katılımcılardan bilmediğinizi asla düşünmediğiniz birçok fikir de keşfedebilirsiniz.

Harekete geç:

Twitter sohbetlerine katılmak basittir. Katılmak istediğiniz sektörünüzdeki Twitter sohbetini seçtikten sonra, tek yapmanız gereken soruları yanıtlarken katılımcı olmaya devam etmek ve faydalı bilgiler paylaşmaktır. Aynı şekilde, rakiplerden ve etkileyicilerden gelen yeni fikirleri memnuniyetle karşılayın. İş büyümesi için stratejileri nasıl geliştireceğiniz ve yenileyeceğiniz konusunda size ipuçları verebileceğinden her yanıtı okuyun.

Ayrıca, bir soruya yanıtınızı göndermeden önce, doğruluğu üzerinde düşünün, yanıtınız ne kadar alakalı olursa, tüketicilerin ve etkileyicilerin dikkatini o kadar fazla çekebilirsiniz. Ayrıca, işiniz için faydalı olacağını düşündüğünüz harika fikir ve bilgilerle katkıda bulunan katılımcılara teşekkür etmeyi unutmayın.

Markanıza Bir Kimlik Verin

Bir KOBİ olarak, bir kimlik oluşturmak, ticari büyümenin ilk ve önemli adımlarından biridir. Twitter sohbetine katılmak, kimliğinizi oluşturmanın etkili bir yoludur. Canlı Twitter sohbetlerine katıldığınızda, birkaç kez adınızdan bahsedilebilir ve retweet yapılabilir, böylece erişiminizi daha geniş bir kitleye genişletebilirsiniz. Ayrıca Twitter’daki canlı sohbetler ile markanız için iyi bir ilk izlenim bırakıyor ve sektörünüzün markanızın varlığından haberdar olmasını sağlıyorsunuz.

Harekete geç:

Gönderi ve sosyal medya hesaplarınızın adından söz ettirilmesi marka bilinirliği için bir ayrıcalık ve fırsattır. Ancak, adınızı olumsuz bir şeye sürüklemekten kaçınmak için bilgili olmalısınız. Yukarıda bahsettiğim gibi, olumsuz geri bildirimlerden uzaklaşmak için cevaplarınızı çok iyi düşünün.

Cevabınızın kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı temsil edebileceğini unutmayın, bu nedenle etkileyici bilgiler sağladığınızdan emin olun. Bazı durumlarda, cevaplarınıza katılmayacak insanlar var. Profesyonelce alın. Cevaplarınızı profesyonel bir şekilde savunun ve destekleyin; en sesli yorum yapanlarınız sadık aboneleriniz olabilir. Bunu örnek alın:

Twitter sohbet örneği

Otorite kurmak

Otorite, işinizi diğerlerinden farklı kılmak için önemlidir. Belki de sektörünüzün en önemli etkilerinden biri olmayı arzuluyorsunuz. Twitter’da canlı sohbetlere katılmak, başkalarının uzmanlığınızı ve bu alanda ne kadar bilgili olduğunuzu bilmesini sağlayarak otoritenizi oluşturmanıza olanak tanır. Canlı sohbetlerle, güvenilirlik inşa eder ve itibarı artırırsınız, dolayısıyla yalnızca bir isim yapmakla kalmaz, aynı zamanda tüketicilerin güvenebileceği ve diğer işletmelerin işbirliği yapabileceği saygın bir isim yaparsınız.

Ayrıca, yanıtları düzenleyen ve harika içeriğe dönüşen Twitter sohbet yöneticileri veya ana bilgisayarları vardır. Bu, soruları iyi yanıtladığınızda markanız için ücretsiz bir tanıtım olabilir.

Cevapları Seç

Harekete geç:

Bilginizi ne kadar çok paylaşırsanız o kadar iyi. Etkinizi artırmak için düzenli olarak Twitter sohbetlerine katılın veya katılın. Canlı sohbetlerde düzenli bir katılımcıysanız, sohbet yöneticileri tarafından güvenilirliğinizi artırabilecek bir konuk uzmanı olarak davet edilmeniz mümkündür.

Aynı şekilde, oldukça doğru olmayan bazı cevaplar olduğunu düşünüyorsanız, fikrinizi paylaşmaktan korkmayın. Diğer katılımcıların cevaplarını reddederken, bunu güzel ve profesyonel bir şekilde yapın.

İlişki Kurun ve Müşteri Adayları Oluşturun

Twitter sohbeti, işletmelerin takipçilerini artırması ve mevcut tüketiciler ile potansiyel müşteriler arasındaki ilişkiyi beslemesi için bir fırsattır. Twitter’da canlı sohbetlere katılmak, sektörünüzden daha fazla takipçi çekecektir. Ayrıca, Twitter sohbeti ile mevcut tüketicileri ve potansiyel müşterileri sizinle iş yapmaya teşvik edebilir ve teşvik edebilirsiniz. hakkında var pazarlamacıların %34’ü potansiyel müşteriler oluşturmak için Twitter’ı kullananlar. Twitter sohbetlerini nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı bildiğinizde, markanızı pazarlamanız veya tanıtmanız daha kolay olur.

Ilişki kurmak

Harekete geç:

Tutarlılık anahtardır. Takipçileri artırmak için sık sık Twitter sohbetlerine katılın. Ne kadar çok canlı sohbete katılırsanız, yanıtlarınız her katılımcıya ve izleyiciye canlı olacağından takipçi sayısını o kadar artırırsınız.

Ayrıca, ürünleri çok “satışçı” olmadan da tanıtabilir veya piyasaya sürebilirsiniz. Diğer katılımcıları rahatsız etmeden işletmenizi tanıtmak veya bağlantılar eklemek için doğru zamanlamayı bulun.

Sık sık Twitter sohbetlerine katılın

Blog Konularının Kaynağı

Muhtemelen yazacak iyi blog konularının tükendiği bir zaman yaşadınız. Twitter sohbetlerine katılmak, işletmenizi tanıtmanın ötesinde eğitici bir deneyimdir. Bir sohbetin ortasındayken, bir sonraki blog yazınız için size fikir verecek bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Harekete geç:

Canlı sohbetler, iyi bir içerik stratejisinin parçası olabilir. Bir sohbete katıldığınızda, başkalarının yanıtlarına ve destekleyici ayrıntılara dikkat ettiğinizden emin olun. Çoğu zaman, hiç duymadığınız ama mantıklı gelen cevaplar vardır. Bunlar blog konularının kaynağı olarak kullanılabilecek cevaplar.

Genel olarak, Twitter sohbeti işletmeniz için faydalıdır. İlk başta başlamak biraz karmaşık olabilir, ancak bir kez alıştıktan sonra, işinizi çevrimiçi olarak büyütmenin gerçekten eğlenceli ve çok verimli olduğunu anlayacaksınız. Şimdi en sevdiğiniz Twitter sohbetini seçin, katılın ve umarım sohbet ederken iyi vakit geçirirsiniz.[ad_2]

Kaynak Link

Takeaways of Joining Twitter Chat for Small-Medium Enterprise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı