instagram

Küçük işletmenizin Instagram kullanması için 5 neden

[ad_1]

Editörün Notu: Bu gönderi, Constant Contact UK ofisimizden geliyor. İngiltere ekibimizden gelen tüm gönderileri buradan görüntüleyebilirsiniz. Veya bizimle bağlantı kurun Facebook ve heyecan.

Tek kelimeyle: evet.

Düzgün kullanıldığında Instagram, erişiminizi artırmanın ve işletmenizi yeni insanlara göstermenin kolay bir yolunu sunar.

Fotoğraf tabanlı sosyal ağı, yeni bir kitlenin önüne geçmek ve her seferinde bir kare olmak üzere takipçilerinizi beslemek için nasıl kullanabileceğinize dair hızlı bir giriş.

Instagram nedir?

Deneyimsiz olanlar için, fotoğrafları ve 15 saniyelik videoları paylaşmak için bir sosyal ağdır. İzlediğiniz kullanıcılardan gelen görsel içerik bir zaman çizelgesi stili biçiminde görüntülenir ve yayınladığınız her şey sizi takip eden kişilere gösterilir. Sadelik, Instagram’ın popülaritesinin artmasının bir nedenidir.

Haziran 2018 itibariyle bitti bir milyar aktif aylık kullanıcıile 500 milyon insan uygulamayı günlük olarak açmak. tahmin ediliyor ki Kullanıcı tabanının yüzde 90’ı 35 yaşın altındaile 16-24 yaş grubu, kullanıcı tabanının yüzde 41’ini oluşturuyor.

Bir sürü insanla etkileşim kurmanın yepyeni bir yolu.

Ne yayınlamalısınız?

Instagram’da içerik yayınlamak, takipçilerinize işletmenizle içten bir akrabalık duygusu verir. Bu, erişiminizi genişletmenize, sadakat oluşturmanıza ve gelecekteki satışlara ilham vermenize yardımcı olur. Ama ne tür fotoğraflar paylaşmalısınız?

Bu, ne tür bir işletme olduğunuza bağlıdır. Instagram, sahne arkasında neler olup bittiğine dair snippet’lerle kullanıcıları dünyanıza getirmek için benzersiz bir fırsat sunar. Veya ürünlerinizi alışılmadık, yaratıcı bir şekilde göstermek için.

Ürünün kendisinden ziyade yaşam tarzını ve ürününüzün arkasındaki faydaları satın. İşte üç altın kural:

  • Yaratıcı olun – fotoğraflarınıza yeni bir açıdan yaklaşın
  • Alakalı kalın – köpek yavrusu fotoğrafları popüler olabilir, ancak işinizle ilgili değilse uzak durun
  • Kendinizi kısıtlayın – takipçilerinizi her saat başı yeni bir fotoğrafla bombalamayın, günde bir (veya haftada bir) sorun değil

Hashtag’lerle erişiminizi genişletin

Bir fotoğraf veya video paylaşın ve Instagram sizden kısa bir açıklama yazmanızı ister. Bu, iyi seçilmiş birkaç hashtag’e ulaşma şansınız. İçeriği belirli bir tema etrafında düzenlemenize olanak tanır. Ve fotoğraflarınızı o hashtag’i arayan herkese gösterir ve erişiminizi normal takipçilerinizin ötesine taşır.

Instagram, akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanmış, mobil öncelikli bir platformdur. Ancak son zamanlarda sosyal ağ, instagram.com aracılığıyla masaüstü bilgisayarlardan hashtag ve coğrafi etikete göre fotoğraflara göz atmayı mümkün kıldı ve fotoğraflarınızı buna göre etiketlemeyi daha da önemli hale getirdi.

En son trendlere tepki verin

İçerik yayınlamaya başlamadan önce, paylaşacağınız fotoğraf ve videoların türü için kaba bir strateji oluşturmalısınız. Spontane olmak için biraz kıpırdama odası bırakın. Büyük haberlere, sektördeki gelişmelere ve trend olan hashtag’lere yanıt vermek, takipçilerinizle etkileşim kurmanın ve dünyaya parmaklarınızın nabzının üzerinde olduğunu göstermenin harika bir yolu olabilir.

İlgili bir topluluk oluşturun

Tüm sosyal medya gibi Instagram da iki yönlü bir şey. Benzer düşünen işletmeleri veya ilgili sektörlerdeki öncüleri takip edin. Diğer kullanıcıların fotoğraflarına yorum yapın. Sohbete katkıda bulunun ve topluluğun bir parçası olun.

Takipçilerinizi ödüllendirin

Hiçbir şey hızlı bir indirim veya sınırlı bir teklif kadar heyecan uyandırmaz. Sadece Instagram’a özel indirim kodları sunmak, takipçilerinizin feed’inize çok keskin bir şekilde dikkat etmesini sağlayacaktır. Sadece aşırıya kaçmayın. Instagram, satış çabalarını tıkayan değil, yaratıcılık için bir yerdir.

Instagram’ı bir rekabet platformu olarak kullanın

İyi fotoğrafçılık, hayal gücünü yakalamak için benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Ve bugün profesyonel standartlarda bir fotoğraf çekmek için ihtiyacınız olan tek şey, yarı iyi bir akıllı telefon ve ayrıntılara dikkat etmek. Instagram’ı bir fotoğraf yarışmasına ev sahipliği yapmak için mükemmel bir platform haline getirir. Rekabetinizi işletmenizle ilgili bir tema etrafında kurun ve girişlerin süzülmesini izleyin. Aldığınız fotoğraflar, blog gönderileri veya e-posta pazarlaması için gelecekteki içerik olarak kullanılabilir.

başlamaya hazır mısın?

Instagram, kişiliğinizi ve yaratıcılığınızı ifade ederek insanları işletmenize yaklaştırmanın harika bir yoludur. Ve bunun bir zaman kaybı olması gerekmez. Yağmurlu bir Çarşamba öğleden sonra saniyeler içinde bir hesap oluşturabilir ve yaratıcı bir strateji oluşturabilirsiniz. O zaman bu, yalnızca meşgul takipçiler listesine doğru yolunuzu açan bir vakadır.

Instagram’ı kullanmaya başlamak için yardıma mı ihtiyacınız var? Daha fazla kaynak için Instagram 101 sayfamıza göz atın.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı