Küçük İşletmeler Üzerindeki Gerçek Etki Nedir?

organik Nisan 14, 2022 9:30 pm

[ad_1]

Günümüzde, Makaralar olarak bilinen en az bir – birkaç değilse de – dikkat çekici videolarla karşılaşmadan Instagram akışınızda gezinmek imkansız. Dublaj TikTok Klonu, Instagram Makaraları 2020 yılında piyasaya sürüldü ve bir dakikaya kadar kısa videolardan oluşuyor. Bu özellik, uygulamanın ilk fotoğraf felsefesini şu şekilde geride bıraktı: Aktif Instagram kullanıcılarının yüzde 91’i, haftalık olarak video içeriğiyle etkileşime girdiklerini söylüyor. Ve onları suçlayabilir misin? Görünüşte sonsuz bir ilgi çekici içerik döngüsüne hızla dalmak kolaydır.

Reels, çılgınca popüler olmasının yanı sıra, içerik oluşturucular ve işletmeler için de iyi bir iş stratejisi olduğunu kanıtlıyor. Yakın tarihli bir New York Times makalesi Instagram’ın en son algoritmasının makara gönderen hesapları nasıl desteklediğini ayrıntılı olarak anlattı. Birçokları için bu haber, pazarlama stratejilerini, katılım oranlarının yüksek kalmasını sağlamanın bir yolu olarak Makaraları dahil edecek şekilde döndürmek anlamına geliyor. Yani, video içeriğine geçmeyi düşünüyorsanız, şimdi kesinlikle doğru zaman!

Instagram Makaraları, ürün veya hizmetlerinizi nasıl sergileyeceğiniz konusunda daha fazla yaratıcılığa izin verirken markanızın alakalı kalmasına yardımcı olabilir. Videolar, sabit görüntülere güvenmek yerine doğrudan müşterilerle konuşmanıza, derinlemesine ürün pazarlaması yapmanıza ve gönderilerinizi trend müzik ve düzenleme teknikleriyle üst üste bindirerek onları takipçileriniz için daha çekici hale getirmenize olanak tanır. Üç küçük işletmenin Instagram Reels’i nasıl başarılı bir şekilde kullandığı aşağıda açıklanmıştır:

Shairy’den Kartlar: Makaralar marka anlaşmalarına yol açtı

Shairy Aroro El yapımı tebrik kartları yaratan küçük bir işletme işletiyor – hayranlarının favorisi gibi diğer el sanatlarının yanı sıra patlama hediye kutuları – ve tüm süreci Instagram üzerinden belgeliyor. 2017 yılında bir müşterisi için ilk özel siparişini verdi ve o zamandan beri takipçi sayısıyla birlikte zanaatını büyüttü. Şu anda 50.000’den fazla takipçisi var ve başarısı için teşekkür ettiği düzinelerce Makara yayınladı. Kendisine nasıl bu kadar çok takipçisi olduğunu soran bir kullanıcı sorusuna yanıt olarak, Shairy yanıtladı“Takipçiler için Makaralar yapın.”

Shairy’nin ilk Makara 2020’de yayınlandı ve şu anda 17.000 görüşe sahip, son Makaralarının topladığı sayılara kıyasla çok küçük bir miktar. Shairy’nin ürünlerinden birine son rötuşları yaptığı video 88.000’den fazla kez görüntülendi. El işi yaptığı başka bir Makara sıcak pembe ponponlar etkileyici bir iki milyon görüntüleme elde etti. Etkileyen kişi, işinin büyümesini, sürecini çevrimiçi olarak belgelemekle birlikte zanaatkarlık tutkusuna bağladı: “Bununla ne kadar ileri gideceğime dair hiçbir fikrim yoktu. Bu sadece bir hobiydi ve her zaman sevdiğim bir şeyi yaparak vakit geçirmek beni çok iyi hissettirdi… Çalışmalarımı paylaşmaya devam ettim ve insanlar fark etmeye başladı” dedi.

Ve bu tutku, yalnızca müşteri tabanını büyüterek değil, aynı zamanda marka anlaşmalarıyla da yeni iş fırsatları sağladı. Bu yıl, Shairy zanaat mağazasıyla ortak oldu Hindistan Oluşturmak için sigorta araçlarında makara serisi. Seri, Instagram Reels’in içerik oluşturuculara ve küçük işletmelere izin verdiği ürün yelpazesine hitap ediyor. Shairy, projelerinin yalnızca sabit fotoğraflarını yayınlamak yerine, çalışmalarının tüm ayrıntılarını ve inceliklerini vurgulayan Makaralar yayınlamaya başladığında daha fazla izleyiciyle etkileşim kurmayı başardı. işçiliği projelerinden birinin kutusunu açar.

Shairy söyledi sürekli müşteri siparişleri üzerinde çalıştığını ve hatta yakın zamanda işi genişleyip gelişirken el sanatlarına yardımcı olması için bir asistan tuttuğunu söyledi.

Jessica Ngyuen: Reels aracılığıyla geliştirilen kült-favori bir ürün

Jessica Nguyen’in imza biber yağı – Her Şeye Biber Yağı – Instagram üzerinden doğan bir ürünün mükemmel bir örneğidir. 2020’nin başlarında kurumsal işinden çıkarıldıktan sonra Jessica, yeni tarifler denemenin bir yolu olarak Instagram’a zaman ayırmaya karar verdi. Etkileyici, kısa sürede çökmekte olan yemek videolarıyla kendisine bir isim yaptı ve aynı zamanda izleyicilere nasıl ev sahipliği yapacakları konusunda ipuçları verdi. mükemmel akşam yemeği partisi. Makaraları, bunun gibi yüksek düzeyde üretilmiş ve stilize edilmiş oldukları için diğer gıda etkileyicilerinden sıyrılıyor. izleyicilere placemats’ı zarif bir şekilde nasıl yerleştireceklerini öğrettiği yer.

Hemen takipçiler kazanmaya başladı ve tariflerinden birinin, özellikle biber yağının açık ara en popüleri olduğunu fark etti. Ağustos 2020’de bir arkadaşının iş yarışması için bir iyilik olarak küçük bir parti yarattı ve Instagram’da reklamını yaptı, ilk Makarasını işaretliyor. Ürünün satılık olmadığını açıkça söylemesine rağmen, düzinelerce takipçiden çevrimiçi olarak satın alıp alamayacaklarını soran sorular almaya başladı. Bu, Jessica’yı bir şans almaya ve resmen biber yağını satmaya itti.

Biraz lojistik bulduktan sonra, Jessica petrolü üretmeye başladı ve işten çıkarıldıktan bir yıldan kısa bir süre sonra ilk partiyi bıraktı. Ve böylece küçük işletmesi doğdu. Bir ay içinde 1000’den fazla birim satılmıştı. Sonraki ürün indirimlerinin hepsi başarılı oldu ve girişimcinin dördüncü partisi 2022’de bir gün piyasaya sürülecek. Takipçilerinin bıraktığı yorumlara bakılırsa yeterince alamıyorlar. “Vuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! 6 kavanozumu satın aldım ”diye yazıyor bir yorum. Bir diğeri, “3 numaralı parti siparişim bitiyor, umarım Şubat 2022’deki düşüş çok uzakta değildir” diyor.

Jessica’nın kendi işini kurmak için net bir planı olmayan bir gıda etkileyicisi olarak yola çıkması, girişimciler için potansiyel olarak güçlü bir reklam aracı olarak Instagram Reels’in gücünü gösteriyor. Kendisinin dediği gibi, “Instagram’da paylaşılan mütevazı bir tarif olarak başlayan şey artık pek çoğunun doyamadığı bir ürün ve kült çeşni!”

RachaelsGoodEats: Reels aracılığıyla oluşturulmuş bir fitness işletmesi

Rachael DeVaux 2015’ten beri sağlıklı tarifler ve fitness hakkında gönderiler yayınlayan uzun süredir Instagram fenomeni, kayıtlı diyetisyen ve eğitmendir. Bununla birlikte, 2020 boyunca, etkileyicinin Instagram sayfası Instagram Reels’in gücü sayesinde genişledi ve sonunda onun kurucu ortağı oldu. kendi fitness işi.

Pandemi ilk kez vurduğunda ve bireyler artık spor salonlarında egzersiz yapmadığında, Rachael Instagram Lives’ında gerçek zamanlı olarak ev egzersizleri yapmaya başladı ve izleyicilerde büyük bir artış olduğunu fark etti. IG Lives’ı o kadar popüler oldu ki, hafta boyunca onları birçok kez ağırladı ve hatta kutlamasını yaptı. birinci yıldönümü. Instagram, Ağustos 2020’de Reels’i piyasaya sürdükten sonra Rachael, canlı antrenmanlarını tamamlamanın bir yolu olarak fitness videoları bırakmaya başladı. İlk antrenman makarasını yayınladı – bantlı kalça ısınmaları – 18 Ağustos 2020’de. The Reel 400.000’den fazla görüntüleme ve 10.000 beğeni aldı. Benzer egzersiz makarası o yılın Aralık ayından itibaren 250.000’den fazla kez görüntülendi.

Rachael daha önce antrenman içeriği yayınlamış olsa da, bunu ilk kez Instagram’da bir hit haline gelen hızlı ve net videolar aracılığıyla yaptı. Makaraları o kadar popülerdi ki Rachael takipçi sayısını 2019 sonunda 400.000 bugün 620.000’den fazla takipçiye ulaştı.

Etkileyen kişinin markası, 2021’in ortalarında kendi fitness ekipmanı işini kurması için yeterince genişledi. Ter Rekreasyon. Bir gönderide Rachael, şirketin kuruluşunu takipçilerine aktardı, “Karantinanın başlangıcında, amacım size evde en mutlu hayatınızı yaşamak için ihtiyaç duyacağınız tüm ücretsiz egzersizleri + sağlıklı tarifleri sunmaktı ve ben de” Her hafta Canlı antrenmanlarımızı yaptığımız her hafta antrenörünüz olarak bana güvendiğiniz için çok onur duydum.”

Mart 2022’de Recreation Sweat için ürün piyasaya çıktı ve ürün düşüşünün beklediğinden daha hızlı tükendiğini ve Instagram Reels aracılığıyla oluşturduğu müşteri tabanıyla işinin geliştiğini kanıtladığını söyledi.

TikTok ve Instagram Reels arasındaki fark nedir?

Instagram Reels, Meta’nın TikToks’a yanıtı olarak kabul ediliyor, bu nedenle bu iki uygulamanın bu kadar tanıdık olması şaşırtıcı değil. Aslında, çok benzer oldukları için hangi platforma zaman ayırmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Cevap buna göre değişir. Siz veya ekibiniz birden fazla sosyal medya sitesine ayak uydurabilecek bant genişliğine sahipseniz, her iki platformda da paylaşımda bulunmaktan zarar gelmez. Sonuçta, TikTok’a başlamak için asla geç değildir. Ancak, çok fazla vakti olmayan ve zaten Instagram’da olan biriyseniz, Instagram Makaralarına bağlı kalmanın muhtemelen en iyisi olmasının birkaç nedeni var.

Kitle

TikTok’ta sıfırdan başlamak yerine Instagram hesabınızı büyütmeye odaklanmak daha iyi olabilir. Her iki uygulama da her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılırken hedef kitlenizi de göz önünde bulundurarak müşterilerinizin en çok hangi uygulamada vakit geçirdiğini kendinize sormalısınız. Üzerinde yüzde 43 Tiktok’un dünya çapındaki kitlesinin 18 ila 24 yaşları arasındayken, Instagram’ın ana demografik 25 ila 34 yaşlarında biraz daha yaşlıdır.

düzenleme

Instagram gerçekleri yalnızca bir dakika uzunluğunda olabilir, ancak kullanıcılar 10 dakikaya kadar TikTok oluşturabilir. Bu daha uzun süre daha fazla yaratıcılığa izin verebilir, ancak aynı zamanda içerik oluşturucular ve küçük işletme sahipleri için bu videoları planlamak ve düzenlemek için daha fazla iş anlamına gelir. Öte yandan, Makaralar ısırık büyüklüğündedir ve üretilmesi baş ağrısı olmaz.

Alışveriş yapmak

TikTok çok popüler olmasına rağmen, platformun arayüzü, izleyicileri ürün satın almaya teşvik edecek herhangi bir altyapıya sahip değil. Instagram ile küçük işletmeler, yalnızca ürünlerinin reklamını yapmak için değil, aynı zamanda görüntüleyenlerin uygulamadan hiç ayrılmadan ürün satın almalarını sağlamak için bağlantıları ve alışveriş sekmesini kullanabilir. Instagram’a göre, 130 milyondan fazla kullanıcı Aylık olarak alışveriş gönderileriyle etkileşim kurun, bu da onu satışları artırmanız için harika bir kanal haline getirir.

Sonuç olarak, Instagram Reels’in markaların ürünlerini yaratıcı yollarla tanıtması ve satması için yeni fırsatlar yarattığını görmekten mutluyuz. Instagram hakkında başka bir sorunuz mu var? Bize bir DM gönderin![ad_2]

Source link

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?