Kendi Videolarınızı Oluşturmadan YouTube’dan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

[ad_1]

Birçok kişi YouTube’un işletmeleri için faydalı olabileceğini biliyor, ancak çoğu zaman kitlelerinde yankı uyandıracak bir şey yaratmanın zaman alacağından korkuyor.

YouTube’u işletmeniz için kullanmanın birçok yolu vardır ve bunlar her zaman sizi veya çalışanlarınızı yepyeni bir video oluşturmaya dahil etmek zorunda değildir.

Aslında, YouTube’u kullanmanın en etkili yollarından biri, bunun yerine içeriğin küratörlüğünü yapmaktır.

Küratörlü içerik nedir?

İnternet sayesinde içeriğin küratörlüğünü yapma kavramı çoğu pazarlama iletişiminde kullanılmaktadır. Sosyal medyadan, bloglardan, e-posta haber bültenlerinden ve web sitelerinden her yerde küratörlü içerik bulacaksınız.

İçeriğin küratörlüğünü yapmak, zevk aldığınız ve izleyicilerinizle paylaştığınız çoklu ortam içeriğini (makaleler, fotoğraflar, videolar) elle seçmenize olanak tanır.

İlgili videoları sosyal medyada veya e-posta bülteninizde paylaşmanın yanı sıra, YouTube videolarını paylaşmanın en etkili yollarından biri onları web sitenize veya blogunuza yerleştirmektir.

Bu, başka birinin içeriğini paylaşıyor olsanız bile insanları kendi web sitenize çekmenize olanak tanır. Burası ayrıca kendi bakış açınızı ekleyebileceğiniz, videonun konusuyla ilgili uzmanlığınızı paylaşabileceğiniz ve gönderinizin veya web sitenizin gövdesine kendi harekete geçirici mesajınızı ekleyebileceğiniz yerdir.

Video, yapmaya çalıştığınız noktaları desteklemenin harika bir yoludur.

Araştırmalar, beyne iletilen bilgilerin yüzde 90’ının görsel olduğunu ve görsellerin beyinde metne göre 60.000 kat daha hızlı işlendiğini göstermiştir! Web sitenize veya blogunuza bir video eklemek, mesajınızı (veya ihtiyaçlarınıza uyan bir başkasının mesajını) hedef kitlenize ulaştırmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar.

Neyse ki, ile 300 saatlik video YouTube’a her dakika yükleniyor, zaten oluşturulmuş ve kitlenizin seveceği çok sayıda video var.

Çalışmalarına hayran olduğunuz ve hedef kitlenize sunacak bir şeyleri olduğunu düşündüğünüz işletmeleri ve profesyonelleri bulun ve içeriklerini paylaşmaya başlayın!

Örneğin, Constant Contact işinizi pazarlamanıza yardımcı olacak her türlü eğitim videosunu oluşturur. Bir pazarlama danışmanı için bunlar, yaptığınız işle ve potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarıyla alakalı oldukları için paylaşmak isteyeceğiniz video türleridir.

Restoranlar, perakende mağazaları veya kâr amacı gütmeyen kuruluşlar gibi diğer sektörler için paylaştığınız videolar farklı olacaktır.

Şimdi büyük soru: Bir YouTube videosunu web sitemde veya blogumda nasıl paylaşırım?

YouTube, bir yerleştirme kodu almanıza ve videonuzun boyutunu özelleştirmenize olanak tanır. Bu, videonun web sitenizde veya blogunuzda ne kadar büyük gösterilmesini istediğinize karar vermenizi sağlar.

Seçtiğiniz videoyu bulduğunuzda, yerleştirme kodunu doğrudan YouTube videosunun altına alabilirsiniz. Orada bir Paylaş sekmesi bulacaksınız. Bir kez tıkladığınızda Paylaşmak seçeceksin Göm. Yerleştir sekmesinin altında, web sitenize veya blogunuza kopyalayacağınız yerleştirme kodunuzu bulacaksınız.

Bir göz at:

Bunu sizin için yapan bir geliştiriciniz varsa, onlara kodu göndermeniz yeterlidir… onlar ne yapacaklarını bilirler!

Web sitenizden ve/veya blogunuzdan sorumlu olan sizseniz, bu kodu HTML’yi yapıştırmanıza izin veren ve yerleştirmeyi destekleyen herhangi bir platforma kopyalayın. Unutmayın, bu kodu kaynak koduna yapıştırmak isteyeceksiniz.

İpucu: Blogunuz WordPress kullanılarak barındırılıyorsa, Paylaş sekmesinin altında bulunan URL’yi kopyalayın ve videonun gönderide veya sayfada görünmesini istediğiniz yere yapıştırın. WordPress videoyu otomatik olarak gömer.

Başlamak!

Müşterilerinizin beğeneceğini düşündüğünüz videoları aramak için biraz zaman ayırın. İşletmenizle alakalıysa ve sunacak bir şeyleri varsa, paylaşmaktan korkmayın. İçeriği oluşturan kişi ve şirketlerle yeni ilişkiler kurabilmeniz için her zaman kredi vermeyi unutmayın.

Amacınız müşterileri çevrimiçi pazarlama konusunda eğitmekse, bu konuda bir sürü videomuz var. Sürekli İletişim YouTube Sayfası hemen paylaşabilirsiniz!

İşletmeniz için YouTube kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda nasıl olduğunu bize bildirin.

[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/how-to-embed-a-youtube-video/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı