Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Instagram Bağış Toplama Seviyesini Artırmak için Heyecan Verici Araçlar

[ad_1]

Günümüzün kâr amacı gütmeyen kuruluşları, çok çeşitli dijital bağış toplama araçlarına erişimin keyfini çıkarıyor. Örneğin kitle fonlaması platformları, herhangi bir yerden ve birkaç dakika içinde destek sunmayı kolaylaştırır.

Artık birçok kuruluş, bağış toplama bütçelerinin önemli bir kısmını üretmek için bu araçlara güveniyor. Bu arada, e-posta kampanyaları, kar amacı gütmeyen kuruluşların doğrudan amaçlarına yatırım yapmış olanlara hitap ettiği daha hedefli bir yaklaşım sunar. Bu fırsatlar heyecan verici olabilir, ancak Instagram bağış toplama onları uçurur.

Kâr amacı gütmeyen sosyal medya çözümleri, her iki dünyanın da en iyisini sunar: neredeyse sınırsız bir dijital erişim sağlayan hedefli bir bağış toplama yaklaşımı.

Tek bir yerde uzman tavsiyesi ve ihtiyacınız olan tüm araçlarla kuruluşunuzun büyümesini sağlayın.

Facebook, kullanıcıların doğum günleri veya diğer özel etkinlikler için bağış aramalarına olanak tanıyan bir özellikle uzun süredir hayırsever bağışları teşvik ediyor. 2020 başlarından cesaret verici istatistikler kullanıcıların hem kar amacı gütmeyen kuruluşları hem de kişisel bağış toplayıcıları desteklemek için 3 milyar doların üzerinde para topladığını ortaya çıkardı.

2019’da Instagram bağış toplama, hayırsever bağışları geliştirmek için tasarlanan yeni özelliklerin piyasaya sürülmesiyle ileriye doğru büyük bir adım attı. Bu güncelleme o sırada büyük heyecan yaratsa da, Instagram’ın gelişmiş bağış toplama araçlarının ne kadar önemli hale geleceğini çok az kişi tahmin edebilirdi.

Düğmeler ve çıkartmalar gibi yeni özellikler, Instagram kullanıcılarının ilgi çekici buldukları kampanyalara katkıda bulunmalarına olanak tanır. Ayrıca, kendi takipçilerini bağış yapmaya teşvik ederek favori kâr amacı gütmeyen kuruluşları da savunabilirler.

Instagram’ın yeni araçları, takipçileri hayırsever kampanyalar konusunda heyecanlandırmak ve aynı zamanda onların savunucusu olarak hareket etmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Uygulaması, uyarlanması ve bakımı kolay Instagram’ın bağış özellikleri, bir sonraki bağış toplama kampanyanızda merkezi bir rol oynayabilir.

Instagram’daki yeni bağış özelliklerini nasıl kullanacağınızdan veya ilk etapta kuruluşunuzun uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Bu seçenek kaçırılmamalıdır, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede uygulamak için zaman ayırmaya değer.

Bu heyecan verici bağış toplama fırsatı hakkında değerli bilgiler edinmek için okumaya devam edin:

Bağış çıkartması

Hikayeler, Instagram içinde sunulur bağış çıkartmaları günlük kullanıcıların ve etkileyicilerin takipçilerini bağış toplama fırsatları konusunda uyarmalarına izin verin. Bu özellik, Facebook’taki hayırsever bağış özelliklerinin genel işlevini yansıtıyor.

Instagram ile çıkartmalar daha yaratıcı bir hal alıyor. Bağış toplamak için ilgi çekici sunumlar yapmak için çeşitli resimler, videolar ve diğer ayrıntılar çağrılabilir. Kullanıcılar, seçtikleri içeriği Hikayeler içinde görüntüler ve aktif olarak bağış talep ederken farkındalığı artıran hedefli bir çıkartma ile katmanlar.

bağış düğmesi

Basit ama etkili Instagram bağış düğmesi, nihai harekete geçirici mesaj işlevi görür. Çıkartmalar genellikle Hikayeler içinde bulunurken, bağış düğmesi bu özelliği, bazı kullanıcıların onları daha kolay bulabileceği standart Instagram profillerine getirir. Biyo bölümünün altında ve fotoğraf ekranlarının üzerinde belirgin bir şekilde yer alan bu düğmeler, doğrudan işletme hesabınızdan para toplamayı mümkün kılar.

Canlı bağışlar

Bağış butonlarını ve çıkartmaları görüntülemenin yanı sıra Instagram, kullanıcıların platformun canlı akış işlevini kullanırken bağış toplama etkinlikleri başlatarak geri vermelerine olanak tanır. Site, birçok bağış toplama platformunda olduğu gibi kesinti yapmak yerine, canlı bağışlarla toplanan paranın yüzde 100’ünü kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlıyor.

Canlı bağış seçeneğini kullanarak Instagram Bağış Toplama
Instagram, çevrimiçi bağış yapma heyecanını daha da artırmak için canlı bir bağış seçeneği ekledi.

Instagram’ın yeni canlı bağış toplama özelliğine erişim kolaydır. Canlı yayın kurarken bağış toplama seçeneğini seçin. Yayın başladığında platform, kaç kullanıcının destek verdiğine ve şu ana kadar ne kadar para topladıklarına ilişkin gerçek zamanlı ayrıntıları gösterecek. Ek olarak platform, bireysel bağışçıları ortaya çıkarmak ve bir dalga işleviyle desteklerini tanımak için bu istatistikleri parçalamak için bir seçenek sunar.

Bağış toplama uygunluğu

Instagram, yalnızca yasal kâr amacı gütmeyen kuruluşların siteyi bağış toplama amacıyla kullanmasını sağlamak için katı standartlar uygulamaktadır. Ek olarak, platform, tüm kâr amacı gütmeyen kuruluşların ticari hesapları Facebook’taki ilgili sayfalara bağlamasını gerektirir.

Instagram’da bağış toplamaya uygun olmak için temel kriterler ve adımlar şunları içerir:

  • Konum kullanılabilirliğini doğrulayın — Kâr amacı gütmeyen bağış toplama, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve çoğu Batı Avrupa ülkesinde sunulmaktadır.
  • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, Facebook’un hayırsever bağış araçları için onaylanmalıdır — Bu program, benzer şekilde katı bir başvuru sürecini sürdürür ve yalnızca 501(c)(3) statüsüne ve geçerli vergi kimlik numaralarına sahip kuruluşlar tarafından kullanılabilir.
  • Durumu Instagram işletme hesabı olarak onaylayın — Kişisel profili olan kullanıcılar, ayarlar bölümündeki “Profesyonel Hesaba Geç” özelliği ile dönüşüm yapabilir.
  • İşletme hesapları, Facebook’taki doğrulanmış sayfalara bağlanmalıdır — Bu ekstra adım, Instagram’da kişisel hesaptan ticari hesaba geçiş yaparken tamamlanabilir. Profesyonel bir hesaba geçtikten sonra Instagram, iki platformu birbirine bağlamak için gezinmesi kolay bir süreç sunuyor. Her Instagram işletme hesabına yalnızca bir bağlı Facebook sayfasına izin verilir.
  • Instagram kullanıcılarının bağış çıkartmaları eklemesini sağlayın — Bu önemli adım, Yayınlama Araçları seçeneği altında Bağış Ayarları işlevinin bulunabileceği bağlı Facebook sayfasından tamamlanmalıdır. Bilgi isteminin yanındaki kutuya bir onay işareti koymanız yeterlidir: “İnsanların Instagram Hikayelerine bağış çıkartmaları eklemesine izin ver.”

Bağış butonlarını ve çıkartmalarını kullanmak için en iyi uygulamalar

Sadece düğmeleri veya çıkartmaları uygulamak yeterli değildir. Yaratıcı, ancak özgün bağış toplama kampanyalarının bağış üretme olasılığı çok daha yüksektir. Bu temel nitelikler aşağıdaki önerilerle örneklendirilebilir:

  • Standart Instagram gönderilerinde bağış toplayıcıları vurgulamayı bırakmayın — Hikayelerdeki bağış düğmeleri ve çıkartmalar yardımcı olsa da, altyazı tabanlı açıklamalar ve hashtag’ler içeren geleneksel gönderiler için hala söylenecek bir şey var. Bu güncellemeler, takipçilerinizi sayfanızdaki bağış düğmesinin varlığı konusunda uyarmak veya onları kampanyanızla ilgili gelecekteki Hikayelerde çıkartmaları izlemeye teşvik etmek için kullanılabilir.
  • Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için ilgi çekici bir satış konuşması oluşturmak için bir dizi resim ve video kullanın — Takipçiler, Hikayeler gerçekten adlarına uygun olduğunda bunu takdir eder. Davanızın tam olarak neden onların desteğini gerektirdiğini gösteren birkaç ilgi çekici video yükleyerek duygusal hikaye anlatımı arzularından yararlanın. Bu onları cömertçe vermeye ikna etmekle kalmayacak, aynı zamanda bu Hikayeleri ilgi çekici bulan kullanıcıların bunları kendi hesaplarında paylaşmaları veya benzer Hikayeler oluşturmak için çıkartmalar kullanmaları daha olası olacaktır.
  • Salı Günü için bağış düğmelerini ve çıkartmaları vurgulayın — Kara Cuma ve Siber Pazartesi, tatil alışveriş sezonuna hükmedebilir, ancak birçok insan Salı Günü’nü vermeye kararlıdır. Bu özel durumda, eşleştirilmiş bağış gibi fırsatlar, kullanıcıları tercih edilen kâr amacı gütmeyen kuruluşlara vermeye ikna eder.
  • Doğum günü bağış kampanyalarını tanıtın — Sosyal medya kullanıcıları, özel günlerini ihtiyacı olanlara adama düşüncesine bayılıyorlar. Bu nedenle, doğum günü bağış toplama aracının Facebook’taki popülaritesi. Eylül 2019 itibariyle, bu basit çözüm şimdiden 1 milyar doları aştı. Facebook’ta hayırsever bağış. Bu konsept Instagram çıkartmaları ve düğmeleri için de kullanılabilir.
  • Destekçileri “Bağış yaptım” etiketini kullanmaya teşvik edin — Instagram, bağış talep eden çıkartmalarla hayırsever bağışları teşvik etmenin yanı sıra, kullanıcıların önceki bağışları doğrulayan çıkartmalarla kendilerinin sırtlarını sıvazlamalarına olanak tanır. Bu seçenekten yararlanan hesaplar, Hikayelerinizde görüntülenebilir. Birçok kullanıcı, halk tarafından tanınmaları anlamına gelirse, destek vermeye istekli olacaktır.

Instagram ve Constant Contact ile bağış toplama seviyesini yükseltin

Sosyal medya bağış toplama stratejinizde yapacağınız birkaç basit değişiklik, çok çeşitli kaynaklardan hayırsever bağışlar ve bağış başına daha büyük ortalama tutarlar dahil olmak üzere önemli getiriler sağlayabilir.

Bağış toplama çabaları sosyal medyada daha da rekabetçi hale geldikçe, Instagram, bağış düğmeleri ve çıkartmalar yoluyla bu haberi duyurmak için harika bir fırsat sunuyor. Köşenizdeki bu araçlarla, takipçilerinizin bağış toplamada daha aktif bir rol üstlenmesine izin verebilir ve umarız, kuruluşunuzun en iddialı hedeflerine ulaşmak için gereken finansmanı sağlayabilirsiniz.

Ek bağış toplama çözümleri almaya hazırsanız, kontrol edin İndirmek. Bu takip etmesi kolay pazarlama kılavuzu, hayırseverlik çabalarınızı geliştirmek için çeşitli en iyi uygulamalar hakkında size fikir verecektir.

[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı