Kaçınmak İstediğiniz 12 Facebook Görgü Kuralı Hatası

organik Mart 31, 2022 5:00 am

[ad_1]

Kaçınmak İstediğiniz 12 Facebook Görgü Kuralı Hatası

üstün müşteri hizmetleri

üstün müşteri hizmetleri

Dirsekler masadan kalksın!

Bir bakıma Facebook’ta paylaşım yapmak bir ziyafette yemek yemek gibidir: Dikkate alınması gereken çok sayıda görgü kuralı vardır.

Hiç Facebook görgü kuralları kitabını okudun mu?

Numara?

Ben de yok. (Benim bildiğim) yok.

Yine de Facebook görgü kuralları hakkında bir araştırma yaptım ve bulgularımdan bazıları şaşırtıcı. Benim için şaşırtıcıydılar — ve bahse girerim sen de aynı şeyi hissedebilirsin.

Facebook Sayfanızdan en iyi sonuçları almak için bu 12 basit görgü kuralını gözden geçirmek için birkaç dakika ayırın.

Sonuçta, küçük bir hata size bir müşteriye, bir satışa ve hatta itibarınıza mal olabilir!

Hadi gidelim!

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Kaçınmak İstediğiniz 12 Facebook Görgü Kuralı Hatası

Yeni harekete geçirici mesaj


1. Gönderiyle alakası olmayan Sayfaları veya arkadaşları etiketleme

Facebook’ta her gün bildirimler alıyoruz ve görmek istediğimiz son şey, bizimle ilgisi olmayan gönderiler için “etiketlenmiş” bildirimler.

Bu sadece hayranlarınızla olan güveninizi kaybetmenin hızlı bir yolu değil, aynı zamanda arkadaşlarınızın o “Engelle” ya da (daha da kötüsü) “Arkadaşlıktan Çık” düğmesine basması riskini de taşıyor olabilirsiniz.

Bununla mücadele etmek için yalnızca gönderide görünen Sayfaları etiketlemeniz ve güncellemeye dahil etmek istediğiniz arkadaşlarınızdan izin istemeniz gerekir.

Facebook kuralları: Arkadaşlarını etiketleme

2. Ürününüzü veya hizmetinizi aşırı satmak

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmanıza yardımcı olacak bir Facebook Sayfası oluşturdunuz. Ancak, bu konuda gitmek için bir doğru yol ve yanlış bir yol var.

Tekliflerinizle ilgili birden fazla güncelleme yayınlamak “satıcı” olarak kabul edilir ve hayranları (sizden satın almak isteyenler olabilir) erteleyebilir.

Satışları çok fazla zorlamak, hayranlarınızı gönderilerinizi gizlemeye ve Sayfanızdan hoşlanmamaya davet etmenin en hızlı yoludur.

Hayranlarınıza sadece sürekli tanıtım yapmakla kalmayıp satın almaları için bir neden verdiğinizden emin olmak istiyorsunuz.

İçeriğinizi farklı gönderi türleri ile karıştırmayı deneyin:

  • yarışmalar
  • Özel teklifler
  • Haber değeri taşıyan duyurular

Facebook görgü kuralları: Sayfanızda Satış Yapmak

3. Diğer işletmeler veya müşteriler hakkında şikayette bulunmak

Tanıştığın herkesi memnun etmenin imkansız olduğunu anlasam da… öfkeni dışa vurmak veya biri hakkında şikayette bulunmak için en kötü yer Facebook Sayfan.

Bu yalnızca işletmenizin profesyonellikten uzak görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Sayfanıza yeni katılan veya Sayfanızı ilk kez görüntüleyen kişilere yanlış bir ilk izlenim verir.

Zor hayranlarla başa çıkmak için, konuşmayı duvarınızdan uzaklaştırmayı ve o kişiyle bire bir (kamu gözü dışında) konuşmayı hedeflemelisiniz.

4. Facebook yorumlarını görmezden gelmek

Facebook’taki her yorumu hemen yanıtlamak için zamanınız olmayabileceğini anlıyorum – ve sorun değil.

Ancak yorumu tamamen cevapsız bırakmak kabul edilemez.

Bu, hayranlarınızın umursamadığınızı düşünmesine neden olur. Size olan güvenlerini yok eder.

Anında bir çözümünüz veya sorularına verecek bir cevabınız yoksa, araştıracağınızı ve kısa bir süre sonra geri döneceğinizi onlara bildirin. Bu, hayranların görmezden gelindiklerini düşünmelerini engelleyecektir.

5. Hayranlarınızdan beğeni alışverişinde bulunmalarını istemek

Beğeni istemek ve karşılığında bir beğeni teklif etmek, Facebook’ta yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir.

Bu sadece işletmenizi muhtaç gibi göstermekle kalmaz, aynı zamanda diğerlerine hayranlarınıza gerçekten değer vermediğinizi gösterir – bunun yerine sadece hayran sayınızı artırmaya çalışıyorsunuz.

Ziyaretçilerin Sayfanızı beğenme kararını kendilerinin vermesine izin verin. Yalvarmayın veya “benzeri bir takas” teklif etmeyin.

Facebook kuralları: Şikayetler

6. Facebook hesabınızı diğer sosyal ağlara bağlama

Anlıyorum — her geçen gün daha da meşgul oluyorsun ve tek yapmak istediğin o değerli zamandan biraz tasarruf etmek.

Facebook Sayfanızı diğer sosyal kanallarınıza bağlamanın bunu başarmanın yolu olmadığını size bildirmek için buradayım.

Facebook’un yapısı karakter sayısı açısından tamamen farklıdır ve medya farklı sosyal kanallarda farklı şekilde görüntülenir.

Zaman kazanmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz, gönderilerinizi Facebook’ta planlamak ve ardından bu gönderileri diğer sosyal kanallarınız için yeniden yapılandırmaktır.

Mesajınızı çeşitli sosyal ağlara uyacak şekilde uyarlamak, katılım şansınızı artırır ve hem sunumda hem de izleyici yanıtında çok daha iyi bir sonuç verir.

7. Her güncel olayı bir tanıtım fırsatı olarak kullanmak

Facebook, trend olan içeriğe daha fazla ağırlık veriyor, bu nedenle işletmenizin güncel olaylardan yararlanmak istemesi tamamen anlaşılabilir bir durumdur.

Yine de her olay işinizle ilgili değildir.

Konu dışı içeriği paylaşmak, gerçek trendle ilgilenmediğinizi, yalnızca trafiği kendi sitenize geri çekmekle ilgilendiğinizi açıkça ortaya koyuyor.

Bilmiyorum. ne düşünüyorsun? Bu, Martin Luther King, Jr. Day’i kıyafet satmak için bir fırsata dönüştürme girişimi, bir bağlantı için biraz fazla mı ileri gidiyor?
Facebook görgü kuralları - MLK

8. Başkalarının içeriğini atıfta bulunmadan kullanmak

Bu, Facebook’taki en büyük kural bozuculardan biri olmalı.

Hepimiz Sayfalarımıza katılımı artırmak ve videolarımız hakkında daha fazla görüntüleme almak istiyoruz, ancak başkalarının içeriğini alıp kendi içeriğinizmiş gibi kullanmak doğru bir yol değil.

Size ait olmayan içeriğin sahipliğini iddia etmek yasal olsa da, ahlaki olarak da yanlıştır. İçerik oluşturucu, bu içeriği oluşturmak ve yayınlamak için zaman ve çaba harcadı ve bu nedenle kabul edilmelidir.

İşte Facebook’ta içeriği doğru şekilde paylaşmanın 3 yolu:

  • Facebook durum güncellemesinde orijinal görüntünün bağlantısını paylaşın
  • İçeriği kendi sayfanıza aktarmak yerine orijinal Sayfa aracılığıyla paylaşın
  • Paylaşmadan önce izin isteyin ve sahibine tercih edilen ilişkilendirme türünü sorun

Yeni harekete geçirici mesaj


9. SADECE diğer insanların içeriğini paylaşmak!

Paylaştığınız içeriğin %90’ı size ait değilse, hayranlarınız ve müşterileriniz markanız ve işletmenizle nasıl bir ilişki kuracak?

Sayfanızda orijinal içeriğin yanı sıra paylaşılan içeriği de yayınlamak önemlidir. Bu, ilişki ve güven oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Orijinal materyali yayınlamak, başkalarına ait çalışmalara kıyasla sesinizin ne kadar iyi karşılandığının da harika bir göstergesidir.

10. Tüm arkadaşlarınızı iş etkinliklerinize davet etmek

Facebook’taki en önemli dikkat dağıtıcı şeylerden biri bildirimlerdir ve sürekli gördüğümüz en yaygın bildirimlerden biri de etkinlik bildirimleridir.

İşletmeniz için bir etkinlik (belki bir promosyon, web semineri veya büyük açılış) oluşturmak tamamen kabul edilebilir olsa da, tüm arkadaşlarınızı ve hayranlarınızı izinleri olmadan katılmaya davet etmek kabul edilemez.

Aslında, Sayfanızı “beğenmeyen” veya istenmeyen bildirimler (SPAM ile eşanlamlı) için sizi engelleyen hayranlar bulacaksınız.

En iyi uygulama, hayranlarınızı etkinliğe bağlayan bir güncelleme oluşturmaktır. Bu onlara katılmak isteyip istemeyecekleri konusunda bir seçim sunar.

PROFESYONEL İPUCU: İlgi gösterenleri, etkinlikten keyif alacaklarını düşündükleri arkadaşlarını davet etmeye ve davet etmeye teşvik edin. Bu, maruziyeti artırmanın basit bir yolu.

Facebook kuralları: Davetiyeler

11. Bir zincir gönderiyi yeniden yayınlamak

Bunu kırmak istemem ama Facebook zincir güncellemeleri çalışmıyor.

Zincir gönderiler, Facebook’taki en kötü uygulamalardan biridir.

Hatırlanması gereken 1 numaralı kural: Orijinal kaynaktan olağandışı bir duyuru gelmiyorsa, bu muhtemelen bir zincirleme mesajdır ve SAHTEDİR.

Alışılmadık görünen bir şey yayınlamadan veya paylaşmadan önce iddiaları doğrulamak için çevrimiçi olarak biraz araştırma yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

Zincir mesajlar arkadaşlarınızı ve hayranlarınızı rahatsız eder.

İşte doğru araştırma yapmayan bir kullanıcının mükemmel bir örneği.

Facebook kuralları: Zincir gönderiler

12. Anlamı olmayan uzun hashtag’ler kullanmak

Hashtag’ler harika! Facebook’ta varlığından haberdar olmadığınız içerikleri ve sohbetleri bulmanıza yardımcı olabilirler.

Ancak bu, her kelimenin bir hashtag’e dönüştürülmesi gerektiği anlamına gelmez.

Bir kelimeye # eklemek, Facebook’ta trend olmasına yardımcı olmaz veya paylaşımları artırmaz (başkaları hashtag’i kullanmadıkça veya nişinizde tanınmadıkça).

Facebook kuralları: Hashtag'leri kullanma

Kaçınmak İstediğiniz 12 Facebook Görgü Kuralı Hatası – Sonuç

Facebook görgü kurallarının tümü, başkaları için dikkate alınır.

İnsanları onaylamak, uygun izinleri almak ve ilişkiler kurmak için zaman ayırın.

İyi bir kural, spam olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen öyledir. Ve görgü kurallarının sınırlarını zorladığınızı düşünüyorsanız… muhtemelen öylesinizdir.

Peki ya sen?

Söylediklerime katılıyor musun? Ekleyeceğiniz deneyim veya düşünceleriniz var mı?

Bunun hakkında konuşalım!

Yorumlar açık.

Yeni harekete geçirici mesaj


[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?