Facebook

İyi Bir Facebook Reklam Kampanyası Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

Zaten profilinizi kaldırmadan, bugünlerde kaçan Facebook reklamları yok. Sosyal medya kanalı, markalar için pazarlamalarında önemli bir araç haline geliyor ve çok verimli olduğunu da kanıtlıyor.

Muhtemelen sadece küçük bir yüzdemiz geçen yıl bir noktada bir Facebook reklamına dokunmadı, ancak diğerlerini de tamamen görmezden gelme şansımız çok yüksek. Peki iyi bir Facebook reklam kampanyası nasıl oluşturulur?

İdeal Kitlenizi Oluşturun

Facebook’taki her kişiye bir Facebook reklamı göndermenin bir anlamı yok. New York’taki genç bir kız, Londra’daki bir garajdan çıkan araba lastikleriyle ilgilenmeyecektir. Aynı şekilde, orta yaşlı bir adam da Justin Bieber’ın son sürümünü umursamayacak, en azından yine de umarız.

İşletmeniz için doğru hedef kitleyi hedeflemek çok önemlidir. Kampanyanızla kime ulaşacağınıza karar verirken demografik, konum, cinsiyet ve dil seçebilirsiniz.

Onlarla Seviyelerinde Konuşun

İşletmenize uygun demografiye karar verdikten sonra, onların da alakalı olabileceği bir reklam veya içerik parçası oluşturmanız gerekir. Örneğin, Emlak firmasının en son kampanyası, aile meselelerinin, banliyö sorunlarının ve bir evi satmak için geçen sürenin demografikleriyle ilişkilendirilebilir olduğunu ve bu nedenle kampanyalarının büyük bir bölümünü oluşturduğunu tespit ediyor.

Carlsberg, demografisinin genel olarak Facebook’a baktığı zamanların da işe gidip gelme saatleri olduğunu fark etti ve doğrudan işe gidip gelme ile ilgili bir video oluşturdu. Her şey mantıklı geliyor.

Benzer Bir Kitleyi Hedefleyin

Belirli bir demografiyi hedeflemenin yanı sıra şunları da yapabilirsiniz: benzer bir izleyici kitlesi oluşturun Facebook’ta zaten sizi beğenen veya sizinle Arkadaş olan kişilerin türüne göre.

Facebook’ta iyi bir sosyal takipçiniz varsa, bu inanılmaz derecede başarılı olabilir. Facebook, bir dizi farklı veri kümesine dayalı olarak hedef kitlenize benzer kişileri yakalamak için bir algoritma kullanır. Elde ettiğiniz şey, neredeyse klonlanmış bir izleyici kitlesi, ancak reklamını yapıp ulaşacağınız yepyeni bir insan grubu.

[ad_2]

Kaynak Link

How To Create A Good Facebook Advertising Campaign

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı