İşletmeniz İçin Neden Emlak İnstagram Hesabına İhtiyacınız Var?

[ad_1]

Pazarlamanın herhangi bir işletme için gerekli olduğunu zaten biliyorsunuz, ancak Instagram’ın emlak profesyonelleri için en iyi sosyal medya platformlarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Büyüyen bu sosyal medya devi, son derece görsel ve etkileşim konusunda başarılı, bu nedenle kitlenizle tanışmak için mükemmel bir yer.

Halihazırda kullanmakta olduğunuz araçlarla senkronize edilmiş, ihtiyaç duyduğunuz tüm pazarlama araçlarıyla büyüyen ve bağlantılı bir müşteri tabanına sahip olmanızı kolaylaştırıyoruz.

Bu makalede, bir emlak Instagram hesabına sahip olmanın önemini, işletmeniz için neler yapabileceğini ve emlak Instagram gönderilerini en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Neden bir emlak Instagram hesabına ihtiyacınız var?

Göre Ulusal Emlakçılar Birliği, sosyal medya, yüksek kaliteli potansiyel müşteriler oluşturmak için en iyi kaynaktır. Henüz Instagram vagonuna atlamadıysanız, yapmanız gereken — Instagram istatistikleri platformun bir milyardan fazla aktif kullanıcıya ve 25 milyondan fazla işletme profiline sahip olduğunu gösteriyor. 200 milyondan fazla kullanıcı günde en az bir işletme profilini ziyaret ediyor ve en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden geliyor.

Kullanıcıların ve takipçilerinin etkileşimde bulunduğu içerik, gördüklerini belirleme eğilimindedir. Instagram, kişisel hesaplara iş hesaplarına göre öncelik vermediğinden (Facebook’un yaptığı gibi), işletmenizin kullanıcılarla bağlantı kurma şansı daha yüksektir. Instagram aynı zamanda en popüler sosyal medya platformudur. genç yetişkinler, ilk kez ev alacaklara hitap etmek için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Instagram gönderileri genellikle fotoğraflar ve videolar etrafında toplanır ve metin isteğe bağlıdır. Bu özellikle işletmeler için faydalıdır çünkü insanlar okuduklarından veya duyduklarından çok gördüklerini hatırlamaya eğilimlidirler.

Resmi bir işletme hesabıyla, bir harekete geçirici mesaj düğmesi ekleyebilir, gönderilerinizi reklamlarla tanıtabilir ve daha fazla hesap bilgisine erişebilirsiniz. Ancak, nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız, bir emlak Instagram hesabına sahip olmak pek işe yaramaz.

Instagram’da emlak pazarlaması nasıl çalışır?

Her emlak Instagram hesabı farklıdır, ancak başarılı hesaplar hem portföy hem de lider üretici olarak işlev görür.

Instagram’a başlamak için bir işletme hesabı oluşturmanız gerekir. Profesyonel, çekici bir profil fotoğrafı, kısa bir kullanıcı adı ve iletişim bilgileriniz, hizmet verdiğiniz alan, niş ve hedef kitleniz ve herhangi bir bağlantı içeren bir biyografi seçin. Ayrıca sayfanızın estetiğinin markanızla eşleştiğinden emin olmalısınız.

Hedeflerinizi göz önünde bulundurun ve bu makaledeki en iyi uygulamalara dayalı bir içerik takvimi oluşturmaya hazır olun. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenin bir yolunun olduğundan emin olun ve platforma alışırken öğrenme zihniyetini koruyun.

emlak instagram gönderi örnekleri
Emlak Instagram gönderileri, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi üç ana hedefe odaklanmalıdır. emlak pazarlama rehberi – Farkındalık, katılım ve sürüş eylemleri.

Emlak Instagram gönderileri, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi üç ana hedefe odaklanmalıdır. emlak pazarlama rehberi – Farkındalık, katılım ve sürüş eylemleri.

Instagram en iyi uygulamaları

Instagram’da başarılı olmak, güzel fotoğraflar yayınlamaktan daha fazlasıdır. Katılım, bir hedef kitle oluşturmanın ve hizmetlerinize ve bilginize güvenmenin anahtarıdır. Gayrimenkul işinizi pazarlarken hatırlamanız gereken bazı temel şeyler:

 • Kendi reklamını sınırla
 • Yorumları ve bahsedenleri yanıtlayın
 • Sonuçlarınızı takip edin
 • Günlük yayınla
 • Yalnızca ilgi çekici, çekici fotoğraflar ve videolar yayınlayın
 • Bilginle cömert ol
 • Stok fotoğraflardan uzak durun

Hangi emlak gönderileri en iyi sonucu verir?

Ne yayınlayacağınızı bilmek, kullanıcılarla olan ilginizi artırabilir. Yalnızca ilanları veya ev fotoğraflarını yayınlayamazsınız – etkileşim çok önemlidir. Bir sürü başka emlakçı var takip edebileceğiniz instagram hesapları nasıl yapıldığını öğrenmek için.

@dustyjbaker ve @acolerealty’nin en iyi yaptığı şey, kişisel ile profesyoneli bir araya getirmektir. İş dünyasında motivasyon ve ilham almak için @tomferry’yi veya biraz gülmek için @thebrokeagent’ı takip edin ya da @gogorealestate’in sosyal varlığınızı geliştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini görün.

Gönderi için neyin işe yaradığına dair genel tavsiye arıyorsanız, bu ipuçları listesi size yardımcı olabilir:

Emlak için Instagram ipuçları ve fikirleri

 • Yalnızca broşürü yayınlamak yerine mevcut bir listeyi yaratıcı bir şekilde öne çıkarın
 • “Yakında” listelemelerle izleyicileri heyecanlandırın
 • Rüya mülklerinin resimleriyle meraktan ve “eğer”lerden yararlanın
 • Başarı hikayeleri yayınlayarak yeteneklerinize güven oluşturun
 • Fotoğraf formundaki referanslarla alıcı güvenini sergileyin
 • Özel ürünleri, açık evleri ve topluluk etkinliklerini tanıtın.
 • Alıcıların iyi hazırlanmış bir özçekim veya portre ve kişisel bir biyografi aracılığıyla sizi tanımasına izin verin
 • İşletmenizin perde arkasında nasıl çalıştığını gösterin
 • Takipçilerinizin faydalanabileceği faydalı, kullanıcı odaklı bilgileri paylaşın
 • Motive edici gönderiler ve alıntılar kullanarak kullanıcıları harekete geçmeye teşvik edin.
 • Tasarım ipuçlarını veya ev dekorasyonuyla ilgili içeriği paylaşın
 • Uygun olduğunda mizah enjekte edin
 • Sanal turlar verin

Farklı içerik formatlarıyla nasıl çalışılır

Instagram ile sadece bir fotoğrafla sınırlı değilsiniz. İçeriğinizi vurgulayabilecek slayt gösterileri, hikayeler ve videolar vardır.

IGTV: Instagram TV, Instagram’a bir saate kadar videolar çekmenize ve yüklemenize olanak tanır. IGTV yüklemeleriniz, profilinizin üst kısmındaki bir kanalda görünecektir. Bunlar, takipçilerinizin profillerinde önerilen videolarına gönderilecek. Bu format sanal turlar için harikadır.

Instagram Hikayeleri: Hikayeler IGTV gibidir, ancak yalnızca platformun içindedir. Profilinizde onları vurgulamadığınız sürece yalnızca 24 saat sürer, ancak en iyi, acil veya kişiselleştirilmiş içeriğinizi paylaşmanın harika bir yoludur.

Hesap öne çıkanları: Öne çıkanlar ile profilinize bir hikaye kaydedebilirsiniz. Kendinizi tanıtmak için bir vurgu kullanmak, kullanıcıların sizi tanımasını sağlamanın harika bir yoludur. Kullanıcıların bilgi bulmasına yardımcı olmak için öne çıkanlarınızı temaya göre de sıralayabilirsiniz.

Çoklu fotoğraf özelliği: Her gönderiye en fazla 10 fotoğraf ekleyebilirsiniz; bu, çok sayıda odası veya özelliği olan bir mülkü sergilerken yardımcı olabilir.

Yayınlar ve reklamlar arasındaki fark

Reklamlar ve gönderiler benzer şekilde çalışır, ancak reklamlar ücretlidir ve daha geniş ve daha hedefli bir kitleye ulaşır. Birçok kişi, marka bilinirliğini artırmak ve yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için reklamları kullanır. Tıpkı gönderiler gibi, Instagram’daki reklamlar da fotoğraf merkezli olmalıdır.

Olası satışlar ve satışlar, Instagram reklamları aracılığıyla da izlenebilir, bu da yatırım getirinizi görmenize olanak tanır. Reklamlarla, erişim veya etkileşim gibi hedeflerinizi seçebilirsiniz. Tıpkı gönderilerde olduğu gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı biçimleriniz olacak. Video içerikli girişler rapor a %403 artış sorgulamalarda. Ayrıca konumunuzu ve müşteri demografik bilgilerinizi de hedefleyebilirsiniz ve yapmalısınız.

İPUCU: Constant Contact’ın yerleşik özelliğiyle Instagram reklamlarını daha kolay oluşturabilirsiniz. Instagram Reklamları aracı.

Hashtag’lerin değeri ve nasıl kullanılacağı

Hashtag’ler, gönderilerinizin hangi konuları kapsadığını kullanıcılara bildirerek, ilgili kullanıcıların içeriğinizi bulmasını kolaylaştırarak gönderilerinize değer katar.

Bir kullanıcı bir hashtag’i tıkladığında veya aradığında, Instagram onları o hashtag’i kullanan tüm gönderilerin listesine götürür. Başlık başına 30 hashtag ile sınırlısınız, ancak görülmesi için bir ton etikete ihtiyacınız yok. Gönderilerinizde hashtag kullanma kullanıcı etkileşimini artırır, ancak 11’den fazlasını dahil etmemelisiniz.

“Gayrimenkul” kelimelerinin Instagram’da aranması, 17 milyondan fazla gönderi döndürür, bu nedenle hangi hashtag’lerin kullanılacağını bilmek önemlidir. Uygun, spesifik ve kolayca tanımlanabilen etiketler kullanmak istiyorsunuz. Genellikle başlığınızın sonuna gelirler, bazen daha temiz bir estetik için onları başlığınızın geri kalanından ayıran birkaç satırla. Yorumlar bölümüne hashtag’ler de eklenebilir.

Hangi hashtag’lerin konunuzla alakalı olduğunu araştırabilirsiniz, ancak başlangıç ​​için bazı temel etiketler #forsale, #justlisted, #newlisting, #dreamhome, #curbappeal, #[yourcity]emlakçı vb.

Hangi hashtag’lerin popüler olduğunu görmek için arama kutusunu kullanın ve hashtag’in tamamını yazın (# işareti dahil). Bir açılır liste, hashtag’inizi, ilgili hashtag’lerinizi ve bu etiketi kullanan gönderilerin sayısını gösterir. Hangi hashtag’leri kullandıklarını görmek için rekabete ve hedef kitlenize de göz atabilirsiniz.

Sürekli İletişim, gayrimenkul işinizi pazarlamanıza yardımcı olabilir

İşletmenizi Instagram kullanarak pazarlamak size bunaltıcı geliyorsa, Constant Contact yardımcı olabilir. Çevrimiçi pazarlama için daha akıllı bir seçim olarak, Constant Contact’ın emlak pazarlama rehberimiz de dahil olmak üzere işiniz için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olduğunu göreceksiniz. İndirmek. Tek bir yerde uzman emlak pazarlama tavsiyesi almak, nitelikli müşteri adaylarını nasıl bulacağınızı öğrenmek ve mülkleri daha hızlı satmak için bu kılavuzu kullanın. Bizimkilerden birine ulaşın pazarlama danışmanları daha fazlasını öğrenmek için bugün.[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı