İşletmeniz İçin Başarılı Bir Facebook Sayfası Oluşturmanın 4 Kolay Adımı

organik Mart 15, 2022 1:00 am

[ad_1]

İşletmeniz İçin Başarılı Bir Facebook Sayfası Oluşturmanın 4 Kolay Adımı

Sağlıklı bir rekabete sahip olmasına rağmen, Facebook markaların insanlarla etkileşim kurması için önde gelen yer olmaya devam ediyor.

Başka bir yerde varlık oluşturmaya karar verseniz bile, yalnızca aktif ve ilgi çekici bir Facebook sayfasına sahip olmak mantıklıdır.

Sadece bu da değil, Facebook artık işletme sahiplerine her zamankinden daha fazla ulaşıyor. Örneğin, Facebook’ta bir varlık oluşturursanız, bir Chatbot kullanarak mesajlaşma yoluyla hedef kitlenizle etkileşim kurabilirsiniz.

Ayrıca mal ve hizmetlerinizi pazarlayabilir ve satabilirsiniz. Facebook Pazar Yeri iş için.

Bu Facebook etkileşim istatistiklerine göz atın:

İlk başta, etkili bir Facebook varlığı oluşturma görevi göz korkutucu görünebilir. Gerçekte, düşündüğünüzden daha kolay. Başarılı bir Facebook sayfası oluşturmanın 4 kolay adımı.

İşletmeniz için süper başarılı bir Facebook sayfası oluşturmak ister misiniz? Sorun yok. Sadece bu 4 kolay adımı uygulayın ve hemen çalışmaya başlayın!Tweetlemek için tıklayın

İşletmeniz İçin Başarılı Bir Facebook Sayfası Oluşturmanın 4 Kolay Adımı

Yeni harekete geçirici mesaj


1. Profilinizi ve Sayfanızı Oluşturun

Bir işletme, çevrimiçi topluluk, marka veya tanınmış kişi için bir Facebook sayfası oluşturmak istiyorsanız burada. Burası, sayfanızı oluşturmak için gereken bilgileri doldurmanın ilk adımlarını atacağınız yerdir.

image001

Mevcut seçeneklerden birini seçin. Geçmişte bir Facebook sayfası oluşturmaya çalıştıysanız, bazı ek seçenekler fark etmiş olabilirsiniz.

Örneğin, bir grup veya müzisyen olarak bir sayfa oluşturma seçeneği vardı. Bugün, bu seçenekler yukarıda gördüğünüz ikisine göre düzenlenmiştir.

Ardından, sayfanızın adını ve bir açıklamayı girin. Açıkçası, seçtiğiniz ad, işletme adınızı veya açıklamanızı pazarlamak için kullandığınız adı yansıtmalıdır.

Bir iş tanımı seçmek için en uygun olduğunu düşündüğünüzü yazmaya başlayın. Sizin için bir açılır menü açılacaktır. En iyi seçeneği seçebilirsiniz.

Örneğin, çevrimiçi olarak çeşitli ürünler satmayı planlıyorsanız, “e-ticaret işi”ni seçebilirsiniz. Bu, tamamlamanız için birkaç alan daha açacaktır.

image003

Profil bilgilerinizin aranabilir olduğunu unutmayın. Eksiksiz doldurun ve doğru olduğundan emin olun. Bir şey değişirse, geri gelip profilinizi ayarlamayı unutmayın.

Ayrıca gelecekte kategorinizi değiştirmek isterseniz bunu yapabilirsiniz. Buradaki fikir, yeni sayfanızı hem Facebook araması hem de Google gibi harici arama motorları için optimize etmektir.

Bu noktada, sayfanız tamamlanana kadar atmanız gereken yalnızca birkaç adım var. Bu adımlardan ikisi gerçekten önemli.

Bir profil resmi ve bir arka plan fotoğrafı yüklemeniz gerekiyor. Bunlar, Facebook’ta işletmenizin görsel marka öğeleri haline gelecek. Dikkatlice seç.

Facebook, sayfanıza rastgele bir URL atar. İsterseniz bunu daha akılda kalıcı ve markanızı yansıtacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Bunlara göz atabilirsin Talimatlar Bunu yapmak için. Markalı bir URL’nin insanların hatırlaması için çok daha kolay olduğunu unutmayın.

2. Kapak Fotoğrafı ve Profil Resmi

Şimdi resimlere dönelim. Sosyal medya uzmanı Kendra Williams, Öğrenciler tarafından derecelendirildien iyi profil resmi seçenekleriniz hakkında şunları söylüyor,

“Profil resminiz ya logonuz olmalı ya da çok güzel yapılmış bir portre. Şirketinizi en iyi temsil edeni seçin. Eğer varlığınız daha çok ‘perde arkasında’ ise, muhtemelen bir şirket logosu ile gitmelisiniz. Eğer işinizin ‘yüzü’ iseniz, o zaman bir resim kullanın.”
image005

Unutulmaz olmanın önemli olduğunu unutmayın. Tutarlılık da öyle. Profil resminizi bir hevesle değiştirmeyin.

Bir logo değişikliğinden veya başka bir marka değişikliğinden geçmediğiniz sürece, bu görüntü oldukça statik olmalıdır. Tekrar eden ziyaretçilerin sayfanızı hemen tanımasını istediğinizi unutmayın.

Kapak fotoğrafı resminizle biraz daha yaratıcı olabilirsiniz. Aslında, yaratıcı ve dikkat çekici bir arka plan görüntüsü oluşturmak için kullanabileceğiniz Canva gibi araçlar var. i

Kendi kapak fotoğrafınızı oluşturmak için bir araç kullanmakta rahat değilseniz, profesyonel bir grafik tasarımcı tutmayı düşünebilirsiniz.
image006

Kapak fotoğrafı, insanların Facebook’ta sayfanızı bulduklarında gördükleri ilk şeylerden biri olacak. Profesyonel hizmetlere yatırım yapmak faydalı olabilir. Küçük ama önemli bir unsurdur.

Şu anda kapak fotoğrafınızın boyutu 182 x 312 olacak. Bunun değişebileceğini ve gelecekte ayarlamanız gerekebileceğini unutmayın. Harika bir kapak fotoğrafı oluşturmak için birkaç ipucu:

 • Markanız için seçtiğiniz renk şemasını kullanın.
 • Metin tamam, ancak çoğunlukla görsel olmalıdır.
 • Ürünlerinizi sergilemek için kapak fotoğrafınızı kullanın.
 • Müşterilerinizin resimlerini kullanmayı düşünün

Profil resminizin aksine, bazen kapak fotoğrafınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz ve düşünmelisiniz. Örneğin, sezonluk teklifleri veya özel etkinlikleri yansıtacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Yeni harekete geçirici mesaj


3. Ortak Çalışanlarınızı Seçin

resim008Facebook beş resmi rol oluşturdu. Bunları ekibinizin üyelerine atayabilir veya her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. İlk rol yöneticidir. Bu sensin.

Sayfanızda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Diğer kişilere de yönetici ayrıcalıkları verebilirsiniz. Diğer kurallar şunları içerir:

 • Moderatör – Sayfadaki yorumları yanıtlayın ve silin. Reklamlar oluşturun. Hangi yöneticinin belirli bir gönderi paylaştığını görüntüleyin. Facebook analizlerini görüntüleyin. Sayfada gönderiler oluşturun.
 • Editör – Mesajları sayfa olarak gönderin. Sayfada değişiklik yapın.
 • Analist – Analizleri görüntüleyin ve hangi yöneticinin gönderi paylaştığını belirleyin.
 • Reklamveren – Hangi yöneticinin gönderi yaptığını belirleyin. Reklamlar oluşturun. Facebook analizlerini görüntüleyin.

Kişileri rollere eklemek için ayarlara gidin. Orada bir ‘Sayfa Rolleri’ seçeneği göreceksiniz. Roller için ekip üyelerini dikkatli bir şekilde seçin.

Müşterileri başarılı bir şekilde çekebilmek için özel bir kişilik gerekir.

4. İlk Gönderilerinizi Oluşturma

image009

Artık sayfanız hazır olduğuna ve yardım edecek doğru insanlara sahip olduğunuza göre, artık aktif olma zamanı. Bu, hedef kitlenizle paylaşımda bulunmak ve etkileşim kurmak anlamına gelir.

Gönderilerinizin kalitesi, sayfanızın ne kadar başarılı olduğunu gerçekten belirleyecektir. Sadece atlamayın. İlk gönderilerinize biraz düşünce katın. Esasen Facebook dünyasına girişinizdir.

Jared, bir blog yazarı Doğru “İlk gönderileriniz gerçekten doğru tonu belirlemeli. İnsanları işletmeniz hakkında bilgilendirmeli ve markanızı gerçekten yansıtmalıdırlar. Herkesin sayfanızı ziyaret ettiğinde görmesini istediğiniz önemli bir şey varsa, sabitlenmiş bir gönderi oluşturmayı düşünün. Bu, sayfanızın en üstünde olacak”

Facebook’a diğer içerik pazarlama platformları gibi davranmak iyi bir fikirdir. Gönderilerinizin %80’i bilgilendirici, alakalı ve hatta eğlenceli olmalıdır.

Bu, ürünlerinizi kullanmak için ipuçları, tavsiyeler ve hatta genel ilgi çekici içeriği içerir. Kitlenizi ve onları ilgilendiren şeyleri bilin. Kalan %20 promosyon amaçlı olabilir. Bunlar satışlar, ürün duyuruları, açılış sayfalarına bağlantı veren gönderiler ve diğer benzer içeriklerle ilgili gönderiler olacaktır.

Bazı rekabetçi analizler yapmayı da düşünün. Nişinizdeki hangi işletmelerin Facebook’ta gerçekten başarılı bir etkileşim yarattığını belirleyin. Ardından, hedef kitleleriyle etkileşim kurma, paylaştıkları içerik, Facebook canlı kullanıp kullanmama vb. açısından neler yaptıklarına bir göz atın.

Facebook ayrıca site içeriğinizi tanıtmak ve web sayfalarınıza trafik çekmek için harika bir platformdur. Bir blog gönderisi veya başka bir içerik yayınladığınızda, bunu her zaman Facebook’ta tanıtım gönderileri izlemelidir.

Bunu başarılı bir şekilde yapmak için iki şeye ihtiyacınız olacak. Birincisi, paylaşmaya değer içerik. İkincisi, insanları harekete geçmeye teşvik eden tanıtım yazıları yazabilme yeteneğidir. İyi haber şu ki, her ikisine de yardımcı olacak çok sayıda araç ve kaynak var.

 • Ödüllü Makaleler – Bu, çeşitli amaçlar için göz önünde bulundurmanız gereken profesyonel bir yazı kaynağıdır. Bu, Facebook sayfanızda tanıtılacak blog içeriği yazmayı içerir.
 • Purdue Baykuşu – Bu akademik bir kaynak olarak yaratılmış olsa da, burada herhangi bir yazarın görmezden gelemeyeceği çok fazla iyi şey var. Yazma kurallarından emin değilseniz, bu sayfayı yer imlerine ekleyin.
 • tüm top – Bu haber başlığı toplayıcı, hedef kitlenizin odaklandığı haberleri takip etmenin hızlı bir yolunu sunar. Alltop’ta gördüğünüz medya kaynaklarını özelleştirebilirsiniz. Ardından, hikayeleri Facebook’ta hedef kitlenize iletin veya sosyal medya gönderilerine ilham vermek için kullanın.
 • Portent’in İçerik Fikir Üreticisi – Bu en gelişmiş araç değil, ancak yine de ikinci bir göz atmaya değer. tek yapmanız gereken hedef kitlenizle alakalı bir konu hakkında bazı alakalı anahtar kelimeler girmek ve içerik fikirleri oluşturucu size bazı temel önerilerde bulunacaktır. İçerik fikirleri için mücadele ediyorsanız bu harika bir araçtır.
 • Yüksek Tezler – İyi yazılmışlarsa ve harekete geçirici bir harekete geçirici mesaja sahiplerse, tanıtım gönderileri ve açılış sayfaları harika bir ekip oluşturur. bu hizmet, her ikisini de oluşturma konusunda mükemmel bir geçmişe sahiptir.
 • gramer açısından – Bu popüler çevrimiçi, masaüstü indirme, uygulama ve eklenti olarak mevcuttur. dilbilginizin ve mekaniğinizin kusursuz bir şekilde profesyonel olmasını sağlamak için kullanın. Eklentiyi kurun ve Grammarly içeriğinizi otomatik olarak kontrol eder ve düzeltmeler yapmanız için size öneriler sunar.
 • sakin yazar – Facebook gönderisinde harika yazılar üretmek için her zaman karmaşık araçlara ihtiyacınız yoktur. Bazen tek ihtiyacınız olan, sadece yazmanıza izin veren basit bir araçtır. Dikkat dağıtmayan bu yazara bir göz atın!
 • Flaş Deneme – Promosyon içeriğinizi dengelemek için, bilgilendirici ilgi çekici ve aynı zamanda markanıza sadık kalan gönderilere ihtiyacınız var. Bunu yaparken yardım almak için bu kaynağa göz atın.
 • canva – Görsel içeriğin daha ilgi çekici olma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz? Canva, grafik tasarımcı olmayan ancak içeriklerine profesyonel görünümlü görsel dokunuşlar eklemek isteyen kişiler için harika bir araçtır. Bilgi grafikleri, kolajlar, fotoğraf setleri ve daha fazlasını oluşturmak için kullanın. Facebook daha görsel hale geldikçe böyle bir araç isteyeceksiniz.
 • IFTTT – Ya her blog gönderisi yayınladığınızda Facebook’ta gönderi paylaşabilseydiniz? Bu araç, tıpkı bunun gibi şeyler yapmak için talimat setleri oluşturmanıza olanak tanır. Yaratabileceğiniz yaratıcı ‘tariflere’ hayran kalacaksınız. Facebook ve diğer platformlarla kullanabileceğiniz birkaç çevrimiçi IFTTT formülü kaynağı vardır.
 • İyi Not Al – Kötü mekanik yazımın veya yapının içeriğinizi mahvetmesine izin vermeyin. Burada, içeriğinizin mümkün olduğunca mükemmele yakın olduğundan emin olmak için düzenleme ve düzeltme hizmetlerini kullanabilirsiniz.
 • Ahrefler – Bu bir anahtar kelime araştırma aracı ve daha fazlası. Trend olan anahtar kelimeleri bulmak, araştırmak ve planlama sonrası için kullanın.
 • Sıcak Deneme Hizmeti – Hem içerik hem de tanıtım amaçlı Facebook gönderisi konusunda sürekli yardıma ihtiyacınız varsa, taleplerinizi karşılayacak personeli olan bir ajansla ortak olmak istersiniz. Son bir karar vermeden önce bu hizmeti inceleyin.

Çözüm

İşletmeniz için Facebook sayfası oluşturma süreci ilk bakışta göz korkutucu görünebilir. aslında o kadar da zor değil.

İşleri bu dört basit adıma ayırın ve sayfanızı oluşturmak için bunları izleyin ve hedef kitlenizle etkileşime geçmeye başlayın, ardından en iyi sonuçları almak için platformda aktif kalmaya hazır olun.

İşletmeniz için Facebook kullanımıyla ilgili deneyimleriniz nelerdir? Başkalarının dikkatine değer olabilecek herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

Daha da iyisi, ipuçlarınız veya en iyi uygulamalarınız var mı? Konu Facebook etkileşimi yaratmaya geldiğinde hangi markaların en iyi işi yaptığını düşünüyorsunuz?

Yeni harekete geçirici mesaj


Yorum yok

[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?