Youtube

İşletmeler için YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur

[ad_1]

Bazı küçük işletmeler ve kuruluşlar için Youtube korkutucu olabilir. YouTube’da olmanın yararlarının zararlarından çok daha fazla olduğunu söylediğimizde bize güvenin. İlk baştaki gerginliğinizin bu güçlü kanalı denemenize engel olmasına izin vermeyin.

Başarılı bir YouTube kanalı için ihtiyaç duyacağınız en önemli şey, büyük olasılıkla zaten sahip olduğunuz bir şeydir – kitlenizin kim olduğunu ve ne tür şeyleri değerli bulabileceklerini anlamak. Örneğin, bir evcil hayvan mağazası işletiyorsanız, hedef kitlenizin çoğunlukla evcil hayvan sahiplerinden oluştuğunu ve “bir köpeği oturmak için nasıl eğitirsiniz” veya “tasma tasması eğitimi için ipuçları” gibi hayvanlarla ilgili ipuçları ve püf noktaları bulduklarını bilirsiniz. kedi,” değerli. Kitlenizi ve ilgi alanlarını not etmek, YouTube için içerik oluştururken çabalarınızı nereye odaklayacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Video içeriği, marka bilinci oluşturma çabalarınızı güçlendirebilir ve iş uzmanlığınızı gösterebilir. Bununla birlikte, insanları eğlendirmek, eğitmek ve insanlarla bağlantı kurmak için de harika bir yoldur.

Fırsattan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için YouTube’a ilk başladığınızda yapmanız gereken 10 şey:

Daha fazla bilgi edin.

1. Hedeflerinizi tanımlayın

Herhangi bir şey yapmadan önce, YouTube’dan ne elde etmeyi umduğunuzu düşünmeniz önemlidir. Bu, ne tür videolar oluşturmak istediğinize karar vermenize ve içeriğiniz için doğru hedef kitleyi tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Yine, bu muhtemelen küçük işletmenizin veya kuruluşunuzun hedef kitlesiyle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Bir makyaj şirketi işletiyorsanız, dışarıda bir geceye nasıl hazırlanacağınıza dair eğitimler göndermek mantıklıdır. Ancak, bahçecilik veya yoga gibi ilgisiz konularda ipuçları veriyorsanız aboneleriniz bunu tuhaf bulabilir.

Akılda tutmak da önemlidir niye ya başlamak için YouTube’da olmak istiyorsunuz. Kuruluşunuzun misyonunu yaymak mı istiyorsunuz? Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazanızın satışlarını artırmak mı istiyorsunuz?

En başından beri aklınızda bir hedef olması, hedef kitlenizin abone olmak, hakkında yorum yapmak ve paylaşmak isteyeceği içerikleri daha iyi oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Hedef kitleniz için yararlı olan içeriğe odaklanırsanız, özellikle de uzman olduğunuz bir konuysa, izleyicileriniz sizi bilgi için güvenilir bir kaynak olarak görecektir.

Pazarlamaya nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu yüzden İndir’i yarattık.

İndirmek çevrimiçi pazarlama için nihai pratik, adım adım kılavuzdur. Bu ücretsiz kılavuzda, insanların sizi çevrimiçi ortamda nasıl bulduğunu ve işinizi veya kâr amacı gütmeyen kuruluş hedeflerinize ulaşmak için başarıya nasıl hazırlanacağınızı göstereceğiz.

İndirin: Çevrimiçi Pazarlamayı Anlamak

2. Bir kanal oluşturun

Bir YouTube kanalı oluşturmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Mevcut bir Google hesabını kullanabilir veya yeni bir tane oluştur işiniz için.

sahip olduğunda hesabınızı oluşturdunuz ve YouTube’a gittiyseniz, kanalınıza bir ad vermeniz istenecektir. En tanınabilir olacağı için işletmenizin adını kullanmanızı öneririz. Hedef kitlenizin sizi bulmasını kolaylaştırmak istiyorsunuz! YouTube’un temelde bir arama motoru olduğunu unutmayın (ve dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından desteklenmektedir/sahiptir). özellikle düşünün insanlar nasıl arayacaklar İşletmenizin sunduklarını bulmak için.

Ardından, birkaç soruyu yanıtlayacak ve şartları kabul edeceksiniz. O zaman – işte – yepyeni bir YouTube kanalının gururlu sahibisiniz.

Yeni sayfanızı tanıtmaya başlamadan önce biraz temizlik yapmak önemlidir. Sonuçta, iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan emin olmak istiyorsunuz!

İşte odaklanmanız gereken birkaç hızlı şey:

Constant Contact YouTube Kanalının ekran görüntüsü
Kanal resminiz profilinizin en üstünde yer alırken, kanal simgeniz adınızın yanında ve yayınladığınız her videonun yanında görüntülenir.

Kanal Simgesi

Kanal simgeniz temelde YouTube profil resminizdir. Bu resim, Google hesabınızdan otomatik olarak alınır. Kanalınızı tanınabilir kılmak için, kanal simgeniz olarak şirketinizin logosunu yüklemek en iyi uygulamadır. Eğer sen logo yokişinizi profesyonel bir şekilde temsil eden yüksek kaliteli bir resim kullanın.

Kanal Resmi

Kanal resminizi özelleştirerek kanalınızın diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilirsiniz. YouTube, bu süreç için harika bir yol gösterici bilgiler sunarboyutlar ve resminizin cep telefonları ve televizyonlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda nasıl gösterileceği ile birlikte.

Kanal resminizi seçerken dikkatli olun. Daha büyük bir görüntünün çok küçük bir parçası olarak kırpılacağından, şirketinizin markasıyla tutarlı olan basit bir tasarım veya desen ya da işinizi doğru bir şekilde temsil eden bir görüntü kullanmanızı öneririz.

gerektiğini unutmayın. kullanma haklarına sahip seçtiğiniz herhangi bir görüntü. Son olarak, her şeyin iyi göründüğünden emin olmak için bu görüntülerin diğer cihazlarda nasıl göründüğüne bakın. Kanal resminiz, abonelerinizin hangi cihazda görüntülediğine bağlı olarak farklı görünecektir.

Hakkında Bölüm

Hakkında bölümü, insanlara kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, sizi nerede bulacağınızı ve nasıl iletişime geçeceğinizi söylemeniz için bir fırsattır. İnsanların sizi birden fazla kanalda takip edebilmesi için diğer tüm sosyal ağlarınızı buraya bağladığınızdan emin olun. Ayrıca, insanların sizinle bağlantı kurabilmesi ve e-posta listenize kaydolun.

Elbette, YouTube kanalınızda doğru resim boyutlarını kullandığınızdan emin olmanız önemlidir. garanti etmek için kılavuzumuzu kullanın mükemmel boyutlu sosyal medya görüntüleriher zaman.

3. Video oluşturmaya ve yüklemeye başlayın

Şimdi, eğlenceli kısım zamanı!

Sahip olduğunuz tüm ekipmanı toplayın ve biraz video çekimi yapın. Etrafta bir ton kayıt ekipmanı yok mu? Endişelenme. Sadece çalışıyor olsan bile Akıllı telefonunuzla, izleyicileriniz için faydalı olduğu sürece gerçekten harika bir video oluşturabilirsiniz.

Kendinize güvenmeyi ve eğlenmeyi unutmayın. Harika videolar her zaman iyi bir enerjiye sahiptir; Videoyu çekerken eğlenmiyorsanız, kitleniz muhtemelen izlerken eğlenmeyecektir!

İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç faydalı kaynak:

Yukarıdaki kaynaklara ek olarak, yeni başladığınızı unutmayın. Daha sonra her zaman daha gelişmiş donanıma yükseltebilirsiniz. Video düzenleme söz konusu olduğunda, çok fazla bunaltıcı olmayacak basit bir düzenleme yazılımı seçtiğinizden emin olun. YouTube, yükledikten sonra yararlanabileceğiniz bazı yerleşik düzenleme araçları bile sunar.

4. Çalma listeleri oluşturun

Birkaç video oluşturduktan sonra, bunları kanalınızda oynatma listeleri halinde gruplandırın. Yalnızca birkaç videonuz olsa bile, abonelerinizin içeriğinizi kolayca sıralamasına yardımcı olmak için bunları bir oynatma listesinde bir araya getirmek iyi bir fikirdir. Oynatma listeniz için seçtiğiniz başlık, Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza da yardımcı olabileceğinden, bu önemli bir adımdır.

Oynatma listeleri ayrıca, serideki diğer videolarınızın bir listesini göreceği ve içeriğinizi daha bölümlü hale getireceği için insanları daha fazla videonuzu izlemeye teşvik edecektir. Otomatik oynatmalar, izleyicileri hiçbir çaba harcamadan birden fazla video izlemeye çekmek için iyi bir iş çıkarır.

YouTube, YouTube kanal sayfanızda oynatma listelerini öne çıkarmanıza da olanak tanır. Bu harika bir seçenektir çünkü içeriğinizi organize edebilir ve kategorilere ayırabilir ve aynı zamanda en çok dikkat çekmek istediğiniz videoları vurgulayabilirsiniz. Örneğin, Constant Contact YouTube kanalında nasıl yapılır videoları ve web seminerleri üzerinde bizim kanalımız eğitim içeriğimizi yüksek oranda erişilebilir kılmak için.

5. Videolarınızı paylaşın

Videolarınız yalnızca organik arama yoluyla büyük olasılıkla bir miktar trafik alacak olsa da, videolarınızı web siteniz gibi diğer çevrimiçi kanallarınızda tanıtmaktan çekinmeyin.

Sizinle Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında zaten bağlantı kurmuş olan kişilerin de yeni videolarınızı takdir etmesi muhtemeldir.

Ve unutma e-posta! dahil bir sonraki e-postanızda video abonelerinizle etkileşim kurmanın ve YouTube sayfanıza trafik çekmenin harika bir yoludur.

6. Verilerinizi analiz edin

Videolarınızı oraya koymaya başladığınızda, insanların onlarla nasıl etkileşime girdiğini not etmek önemlidir.

İdeal olarak, insanların videonuzu sonuna kadar izlemesini istersiniz. Kitleyi elde tutma raporu YouTube Analytics görüntüleyenlerin videonuzu izlemeyi hangi noktada bıraktığını size gösterebilir. Bu, videolarınızın uzunluğunun doğru olup olmadığını veya videonun insanları uzaklaştırabilecek belirli bir bölümünün olup olmadığını ölçmenin iyi bir yoludur. Tipik olarak, daha kısa ve daha ilgi çekici videolar en etkilidir.

Daha fazla bilgi için bu blog gönderisine göz atın YouTube Analytics’te ve özelliklerden tam olarak nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

7. Kitlenizle etkileşimde kalın

YouTube’da yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri ile videonu yükle ve sonra unut gitsin.

İnsanların videonuzla etkileşime girip girmediğini görmek için arada bir kontrol edin. İnsanların sorularına veya yorumlarına yanıt vermek, kitlenizin şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve videonuza daha da fazla değer katmasına yardımcı olan konuşmalar oluşturabilir.

Sadece onlar sizden öğrenmekle kalmaz, siz de onlardan öğrenebilirsiniz! Geri bildirimi dikkate alın ve videolarınızı ayarlamak, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için kullanın. Bir videoya aldığınız her yorum, daha derin bir sohbet ve bağlantı oluşturmak için bir fırsattır.

8. Videolarınızı erişilebilir hale getirin

YouTube videolarınıza altyazılar ekleyerek, içeriğinizi sağır veya işitme güçlüğü çeken izleyiciler de dahil olmak üzere daha geniş bir kitleye açabilirsiniz. Bu aynı zamanda uluslararası izleyicilerin, videonuzda konuşulandan farklı bir dil konuşabilecekleri için içeriğinizden yararlanmalarına da olanak tanır.

Altyazı eklemek basittir. Aslında YouTube’un bunları otomatik olarak oluşturan bir aracı var! Ancak bu araç mükemmel değildir ve genellikle iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için küçük düzenlemeler veya ince ayarlar gerektirir. YouTube’un destek sayfasında adım adım talimatlar bulunur altyazıların nasıl oluşturulacağı, düzenleneceği veya yükleneceği hakkında.

9. Kanalınıza kimlerin erişebileceğine karar verin

YouTube kanalınıza katkıda bulunan tek kişi siz olacaksanız, devam edip bu bölümü atlayabilirsiniz.

Ancak, küçük bir pazarlama ekibi yönetiyorsanız veya görüntüleyen yorumlarına yanıt vermesi veya video yüklemesi için çalışanlarınızdan birine hesaba erişim izni vermek istiyorsanız, kanal sahiplerinin ve yöneticilerinin YouTube’da nasıl çalıştığını anlamak isteyeceksiniz.

Her zaman hesabın birincil sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu şekilde, bir çalışan görevden ayrılırsa veya rol değiştirirse, erişimini kaldırabilir veya düzenleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda eski çalışanların, gittikten sonra hesabı kontrol etmelerini de engeller.

Kanal rolleri ve hesabınıza nasıl kişi ekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. burada.

10. Canlı yayına geçmeyi düşünün

Canlı video her zamankinden daha popüler. Canlı yayın, kitlenizle iletişim kurmanın özgün bir yolu olduğundan güven ve sadakat oluşturmanın harika bir yoludur. Ayrıca kendinizi ve yepyeni YouTube hesabınızı tanıtmanın harika bir yolu!

YouTube Canlı herhangi bir cihazda etkinleştirilebilir doğrulandı Youtube. Ancak, yalnızca en az 1.000 abonesi olan hesaplar mobil cihazlarda canlı yayın yapabilir. İçin canlı akışı etkinleştir YouTube’un İçerik Stüdyosu araçlarına gidin ve Canlı Yayın sekmesine tıklayın.

Canlı akış ipuçlarını mı arıyorsunuz? Yüksek hızlı internete sahip bir ağ kullanmanızı ve minimum arka plan gürültüsü veya dikkat dağınıklığının olduğu bir yerde kurulum yapmanızı öneririz. Canlı akış ipuçlarımız ve en iyi uygulamalarımız hakkında daha fazlasını okuyun.

Başarılı bir YouTube kanalı ve ilgili abone topluluğu oluşturmak çok iş gibi görünebilir, ancak ödül buna değer

Video içeriği, sektörünüzde güvenilir bir otorite olmanın yanı sıra yakışıklı bir eğlence kaynağı olmanıza yardımcı olabilir.

YouTube’da başarılı olmak için film yapımcısı veya profesyonel bir editör olmanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan, kitlenize nasıl değerli bir şey sunabileceğinizi bulmak. Bu şekilde, çabanızı takdir edecek, içeriğinizle etkileşime geçecek ve sayfanızı tekrar tekrar ziyaret edeceklerdir.

Daha fazla çevrimiçi pazarlama tavsiyesi mi arıyorsunuz?

Haber bültenimize abone ol! İpuçları ve İpuçları bültenimiz, işinizi büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz pratik pazarlama ipuçlarını ve püf noktalarını sunar. Ayda iki kez doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en iyi blog gönderilerimizin, web seminerlerimizin ve kaynaklarımızın bir özetini almak için kaydolun.

Ayrıca bizi sosyalde takip et media gerçek zamanlı tavsiye ve destek için. abone olmayı unutmayın YouTube kanalımız!

[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/getting-started-on-youtube/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı