instagram

İşletmeler için Sosyal Medya – Büyümek için 10 İpucu

[ad_1]

Bir işletme sahibiyseniz, muhtemelen kullanmayı düşünmüşsünüzdür sosyal medya pazarlamacılığı işletmeniz hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için.

Aslında, birçok küçük işletme sahibi, işlerini büyütmeye yardımcı olmak için Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Instagram gibi siteleri kullanıyor. Ve hala sosyal kenarda duruyorsanız, başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

1. Sosyal medya, sözün yayılmasına yardımcı olur ve marka bilinirliği yaratır

Her şeyden önce – sosyal medya, aslında işinizle ilgili sözlerin yayılmasına yardımcı olur.

Ancak maruz kalmaktan daha da önemlisi, size hedef kitlenizle ilişkilerinizi geliştirme fırsatı sunar. Hayranlarınız, takipçileriniz ve bağlantılarınız, kuruluşunuzu tanıyan, muhtemelen geçmişte sizinle iş yapmış ve arkadaşlarına sizden bahsedecek olan kişilerdir.

Sosyal medya pazarlama görseli 1

Sosyal medyanın tüketiciler arasında gerçekten popüler olduğunu bilmek için özel bir teknoloji blogları okuyucusu veya çevrimiçi pazarlamada uzman olmanıza gerek yok.

Pew Araştırma Merkezi’ne göre, Amerikalı yetişkinlerin yüzde 69’u sosyal ağları kullanıyorbu da sosyal medyanın kapınızdan giren neredeyse her müşteriye dokunacağı anlamına geliyor.

Çoğu küçük işletme için Facebook — 2.32 milyar aylık aktif kullanıcı — sosyal medya pazarlamacılığına başlamak için başlangıç ​​noktasıdır.

Kapsamlı erişimi ve dinamik işlevselliği ile Facebook’ta varlık gösteremeyecek çok az işletme var. Ve oradan başlamak, yeni bir şey denemek istediğinizde işinizi kolaylaştıracaktır.

3. Sosyal medya uygun maliyetlidir

Daha fazla sosyal ağ, kullanıcıların haber akışlarında gördüklerini filtreleyen algoritmalar ekledikçe, organik içeriğiniz karışıklık içinde kaybolabilir. İçeriğinizi ve özel tekliflerinizi tanıtmak için sosyal ağların sunduğu düşük maliyetli reklam özelliklerinden yararlanın.

Çoğu sosyal medya reklamcılığı geleneksel reklamcılıktan daha ucuzdur, bu nedenle daha fazla kişiye ulaşmak, kitlenizi artırmak ve işinizi büyütmek için çok para harcamanıza gerek yoktur.

Sosyal medya pazarlaması ve reklam imajı

4. Sosyal medya her yaştan ve demografiye ulaşır

Sosyal medya, yaş engellerine meydan okuyor. A Pew Araştırma Merkezi çalışması ABD’li yetişkinlerin yüzde 69’unun sosyal ağları kullandığını buldu.

Bu yüzdenin çoğunluğu 18-29 yaşları arasındayken, 65 yaş ve üstü Amerikalıların %34’ü de dahil olmak üzere, sosyal medyayı da kullanan diğer yaşlara önemli bir miktar atfediliyor. Bu nedenle, hedef kitleniz ne kadar genç veya yaşlı olursa olsun, büyük olasılıkla çoğu zaten oturum açıyor ve başlamanızı bekliyor.

5. Sosyal medya iki yönlü iletişimi teşvik eder

Sosyal medya size hedef kitleniz, ilgi alanları hakkında daha fazla bilgi edinme ve geri bildirim toplama gücü verir.

Müşterilerinizden onları daha iyi tanımak için düşüncelerini, sorularını ve fikirlerini paylaşmalarını isteyin. Telefonu açmadan veya müşterinin yanıtınızı görmeyeceğinden endişe etmeden aynı hızla yanıt verebilirsiniz.

Sosyal medya pazarlaması iki yönlü iletişim

6. Sosyal medya kullanıcıları aktif

Sosyal medya kullanıcıları hakkında bilmeniz gereken bir şey, sosyal medyada olduklarını söylediklerinde, gerçekten sosyal medyada.

ABD’deki sosyal medya kullanıcıları hesaplarını günde 17 kez kontrol ediyor, Informate Mobile Intelligence raporuna göre. Bir müşteri mağazanızı haftada bir kez ziyaret edebilirken, sosyal medya gönderilerinizi hafta içinde birden çok kez kendi özet akışlarında görebilir.

7. Sosyal medya, işletmeniz hakkında ÇOK ŞEY paylaşmanıza olanak tanır

Sosyal medya siteleri, bir işletme hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen tüketiciler için gidilecek yer haline geliyor. Bunun nedeni, bu sitelerin işletmelerin ürünler, hizmetler veya yaklaşan etkinliklerle ilgili herhangi bir şey hakkında en güncel bilgileri sunmasına izin vermesidir.

Ayrıca, sosyal medya sitelerindeki etkinliklerinizin ve profillerinizin çoğu herkese açık hale getirilebilir, yani arama motorları tarafından dizine eklenebilirler – biri bir soruna çözüm aradığında işletmenizin veya kuruluşunuzun yanıt olarak gelmesini sağlamanın bir başka yolu. sorun.

Sosyal medya pazarlaması, uzmanlık paylaşımı

8. Sosyal medya müşteri hizmetleri için mükemmeldir

Mükemmel müşteri hizmeti sunmak, muhtemelen küçük işletmeniz için zaten bir önceliktir. Ancak sosyal medyanın sağladığı iki yönlü iletişimin yanı sıra, müşteri hizmetleri oyununuzu hızlandırmak ve hedef kitlenize ve aktif kullanıcılarınıza anında memnuniyet sağlamak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Bu, unutulmaz bir deneyim sunmaya ne kadar önem verdiğinizi göstermenize izin verecek ve hiçbir müşteri sorgusunun gözden kaçmamasını sağlayacaktır. Müşteri geri bildirimi için sosyal medyayı izleyerek ve bir yanıt sunarak gerçek iş sonuçları elde edebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden müşteri hizmetleri talepleri ile ilgilenen işletmeler, müşteri başına yüzde 20-40 daha fazla gelir elde ediyor, Bain and Company’ye göre.

9. Sosyal medya, e-posta pazarlama stratejiniz için büyük bir fark yaratabilir

Sosyal medya platformları, küçük işletmelerin nasıl düşündüğü konusunda oyunu tamamen değiştirdi. eposta pazarlama. E-posta bülteninizi sosyal ağlarınızda paylaşmak, içeriğinizi tamamen yeni bir hedef kitleye açabilir ve aradığınız türde bir ilgi uyandırabilir.

Sadece bu değil, aynı zamanda Facebook gibi siteleri kullanarak daha fazla okuyucu çekmek için de kullanabilirsiniz. Posta Listeme Katıl bağlantısı sağ Sayfanızda.

Bu iki güçlü araç birlikte pazarlama ortamını yeniden şekillendirdi ve mevcut müşterilerle daha iyi bağlantı kurmaya ve işletmeleri için yeni hedef kitlelere ulaşmaya çalışan küçük işletmeler için oyun alanını gerçekten düzleştirdi.

facebook resminde bültenimize katılın

10. Sosyal medya her yerde

Bugün, tüm Amerikalıların yarısından fazlası akıllı telefon kullanıcısı ve giderek daha fazla işletme mobil uyumlu deneyimler sunuyor. Günlük hayatımızda mobil etkinliğin artan varlığının yararı, küçük işletmeler için çok büyük.

Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram dahil olmak üzere çoğu büyük sosyal ağ, işletme sahiplerinin hareket halindeyken varlıklarını yönetmelerine izin veren ücretsiz mobil uygulamalar sunar.

Daha da önemlisi, bu uygulamalar müşterilerin nerede olurlarsa olsunlar favori sitelerine bağlanmasına izin verir. Bu kullanıcılar sadece kendi hayatlarından güncellemeler paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda işletmeleri, ürünleri ve hizmetleri arıyor ve sosyal kanalları aracılığıyla markalarla bağlantı kuruyor.

Mobil olarak erişilebilen bir sosyal medya varlığına sahip olmak, birisi hareket halindeyken yemek yiyebileceğiniz bir yer veya satın alacak bir ürün aradığında işletmenizin bulunma şansını artırabilir.

Sosyal medya pazarlamasının işletmeniz için nasıl çalışabileceğini görün. Başlıca sosyal medya ağlarının ayrıntılarını öğrenmek için Sosyal Medya Hızlı Başlangıç ​​programımıza göz atın.

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı