İşletmeler İçin En İyi Sosyal Medya Platformları

[ad_1]

Bugün neredeyse çok fazla sosyal medya platformu var, bu yüzden çoğumuzun kafasının karışması ve belki de biraz bunalmış olması şaşırtıcı değil. İşletmenizi tanıtmak ve genişletmek istiyorsanız, muhtemelen kendinize “İş için en iyi sosyal medya nedir?” diye sormuşsunuzdur.

Küçük işletme sahipleriyle veya geçimini sosyal medya pazarlamasında çalışanlarla konuştuğumda, genellikle birkaç benzer soru alıyorum:

“Her sosyal medya platformunda olmam gerekiyor mu? O kadar çok var ki!”

“Facebook olması gereken yer, değil mi? Herkes orada mı?”

“Cidden, işim için hangi platformda olmam gerekiyor?”

Nihayetinde, bu soruların cevabı: “duruma göre değişir.” Genel olarak “en iyi” bir sosyal medya yoktur, ancak işinize en uygun olanı vardır. Cevabınız üç temel faktöre bağlı olacaktır:

  1. Bulunduğunuz sektör
  2. Bu kanallara ayırabileceğiniz kaynak düzeyi
  3. Senin hedeflerin

​Her büyük sosyal ağ platformunda bir hesap açmadan önce bu üç bileşeni değerlendirin. Muhtemelen tüm sosyal medya kanallarında yer almanıza gerek yoktur ve kesinlikle tüm medya kanallarında aynı sosyal medya stratejisine sahip olmak istemezsiniz.​

İhtiyacınız olmayan bir kanalda vakit geçirme hatasına düşmeyin ve işletmenizin veya kurumunuzun bulunması gereken diğer sosyal medya platformlarını bu üç temel faktöre göre değerlendirelim. ​Bu faktörleri belirledikten sonra, hedef kitlenize, yürütmeyi umduğunuz kampanya türlerine ve stratejinize göre iş için en iyi sosyal medyayı belirlemek kolay olacaktır.

Sektörünüz nedir?

Hangi sosyal medya platformlarının markalarına en iyi şekilde fayda sağlayacağını değerlendirirken sektörünüzü belirlemek tüm işletmeler için önemlidir.

Örneğin, sağlık çalışanları için çok özel bir yazılım aracı satan bir B2B şirketiyseniz, ürününüz çok görsel değil ve hedef kitleniz çok profesyonel, Instagram veya Pinterest istediğiniz platformlar değil. sosyal medya varlığınızı iddia etmek için.​

Bu senaryoda, LinkedIn ve/veya Facebook kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Bu sosyal medya platformlarının her ikisi de daha geniş kitlelere hitap eder ve belirli mesleklerle ilgili ayrıntılı reklam hedefleme yeteneklerine sahiptir ve diğer sosyal kanallardan daha yüksek bir profesyonellik düzeyine sahiptir.​

Bununla birlikte, sektörünüz yaratıcı alan veya ev dekorasyonundaysa, Pinterest hedef kitlenizin katılımını teşvik etmek için mükemmel bir yer olacaktır. Sonuç olarak: sektörünüzü ve hedef kitlenizi bilin ve iyi bilin.

Sosyal medyaya hangi kaynakları ayırabilirsiniz?

Düşündüğünüzün aksine, sosyal medya pazarlaması ücretsiz değildir. Sosyal ağ sitelerinin kullanımı ücretsiz olsa da, sağlam bir dijital pazarlama stratejisi hem organik hem de ücretli bir sosyal varlık gerektirir.

Sosyal medya kanallarını yönetmek zamana, çok fazla zihinsel ve yaratıcı enerjiye ve tabii ki paraya mal olur.

Kendin Yap sosyal medya planlama ve planlama aracını kullanmak çok daha kolay, daha akıllı ve daha verimli, tıpkı Constant Contact’ta yerleşik olarak bulunan gibi.; sizi destekleyecek bir çalışan veya bir ajans (Pazarlama Danışmanlarımız gibi veya reklam doları cinsinden (Facebook Lead Ads entegrasyonumuzdaki gibi).

Ne kadar çok yatırım yaparsanız, varlığınızı ve faaliyetinizi ne kadar geliştirirseniz, o kadar çok fayda elde edersiniz. ​Daha organik paylaşımlar yapmak ve sosyal medya reklamcılığına daha fazla yatırım yapmak, markanıza maruz kalacak kitleyi genişletir. Ayrıca hedef kitlenize çok daha hızlı ulaşabileceksiniz.

Hedeflerin ne?

Son olarak, iş için en iyi sosyal medya, pazarlama hedeflerinize bağlıdır.​

Yerel işletmenize daha fazla yaya trafiği mi istiyorsunuz? Çevrimiçi mağazanıza veya bağış sayfanıza trafik çekmeye mi çalışıyorsunuz? ​Marka bilinirliğini artırmak, potansiyel müşteri listenizi oluşturmak, yeni bir ürün lansmanını tanıtmak mı istiyorsunuz?

İPUCU: İşinizi büyütmek için sosyal medyayı kullanma hakkındaki diğer blog yazımıza bakın!

Hedeflerinize bağlı olarak, sosyal medya stratejiniz ve sosyal medya varlığınız farklı görünecektir. Hedeflerinizi bilmek, işletmenizin hangi sosyal medya sitelerinde aktif olması gerektiğini, yayınlarınızda ve reklamlarınızda hangi içeriğe yer vermeniz gerektiğini ve hedef kitlenize ulaşmak için hangi sosyal kanalların en iyi olduğunu anlamanın en iyi yoludur.

Hala bazı sorularınız mı var? Sosyal medya ile işletmenizi etkilemenin daha fazla yolunu görmek için testimizi deneyin.

Bu bileşenleri göz önünde bulundurarak, aşağıdaki platforma göre döküm, sosyal pazarlama stratejinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır:

  1. Facebook: Aylık yaklaşık 2,5 milyar aktif kullanıcısıyla Facebook, oyundaki en büyük oyuncudur ve hedefleri marka bilinirliğini artırmak, potansiyel müşteriler oluşturmak veya markalarıyla halihazırda etkileşimde olan kitleleri yeniden hedeflemek olan işletmeler için en iyi yer haline getirir. Facebook tipik olarak önemli bir yatırım getirisi de sağlar.
  2. Instagram: Instagram’ın iki istisna dışında Facebook’a benzer faydaları vardır. Instagram’ın hedef kitlesi Facebook’tan biraz daha gençtir ve Instagram, işletmelerin Instagram’da organik bir takip kazanmaları Facebook’ta olduğundan daha kolay olduğu için (Instagram’ın keşfetme sayfası, hashtag’leri ve konum araçları sayesinde) bir bütçe olmadan etkileşim elde etmek için daha fazla fırsat sağlar. .) Instagram
    ayrıca etkileyicileri ve etkileyici pazarlamayı kullanmak için harika bir platform. Instagram’da iyi işleyen bazı temel sektörler yemek, seyahat ve müzelerdir.
  3. Pinterest: Pinterest, çok büyük olmasına rağmen daha çok niş bir platformdur. Pinterest, işletmeniz yaratıcı endüstrideyse ve hedef kitleniz kadınsa, zaman ve para yatırmak için harika bir platformdur. Bu platform en iyi şekilde web sitenize tıklama almak için kullanılır.
  4. Twitter: Hedef kitleniz ve müşterilerinizle doğrudan etkileşim kurmanıza izin verdiğinden ve ayrıca çok az uzmanlık gerektirdiğinden, Twitter’ın güçlü bir müşteri hizmeti unsuru vardır – yalnızca biraz kaliteli içerik ve tutarlı bir şekilde gönderi gönderme ve sık sık etkileşim kurma isteği.
  5. Linkedin: Bir b2b şirketiyseniz, bu mesleğe yönelik platform medya stratejinizde bir zorunluluktur. Ayrıca lüks mallar ve hizmetler ile yazılım sağlayıcılar gibi teknik şirketler için de iyi sonuç verir.
Sosyal medya platformları arasındaki fark
[ad_2]

Kaynak Link

https://www.constantcontact.com/blog/social-media-network/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı