Instagram’ın Yeni Algoritma Akışında Görünmek İçin 5 İpucu

[ad_1]

Küçük işletmenizin Instagram’da takipçisi varsa, beslemesini yöneten algoritmanın son zamanlarda nasıl değiştiğini anlamanız gerekir.

Öğeler, takipçilerinizin beslemelerinde kronolojik olarak ters görünürdü, bu nedenle takipçileriniz, bir şey yayınladıktan kısa bir süre sonra Instagram hesaplarını kontrol ederse, fotoğrafınız beslemelerinin en üstünde görünürdü. Bu son zamanlarda değişti.

Instagram, muhtemelen bildiğiniz gibi, Facebook’a aittir ve Instagram besleme algoritması, öğelerin Facebook Haber Kaynağı’nda nasıl göründüğüne paralel olarak elden geçirildi.

Daha fazla Instagram kullanıcısının ilgisini çeken öğeler öncelikli yerleşim alır. Bunlar, Instagram’ın kullanıcılarının daha fazla ilgisini çekeceğine inandığı öğelerdir. Bu, Instagram beslemesinde daha karlı reklamların önünü açar.

Ancak bu sonuçta ortaya çıkıyor, takipçilerinizin Instagram’da ilgisini çekmenin önemine çok parlak bir ışık tutuyor.

Yeni algoritmaya – lanet olsun – insanların sizin gibi olduğunu kanıtlamak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor!

Bu hedefi göz önünde bulundurarak, takipçilerinizle etkileşim kurmanıza ve yeni (ilgili) takipçiler kazanmanıza yardımcı olacak beş stratejiye bakalım.

1. Müşterilerinizin özel çıkarlarından yararlanın.

Müşterileriniz ne hakkında tutkulu? Instagram pazarlamanızı oluşturmak için bir “kanca” bulun. Bir hashtag oluşturun. Seçtiğiniz konuyla ilgili diğer genel hashtag’leri kullanın, böylece yeni insanlara dalabilirsiniz.

Çeşitlilik, bir nesildir Amerikan kültürünün temel dayanağı olmuştur ve İnternet, çeşitliliği her zamankinden daha ileri götürmemize olanak sağlamıştır. Bu, pazarlamacılar için harikadır, çünkü yüksek düzeyde ilgili kitlelerle keşfetmek için her türlü “mikro niş” yaratır. Bu nişleri bulun ve geliştirmek için Instagram’ı kullanın.

İpucu: Bazen bu mikro nişleri aşağıdakilere bakarak keşfedebilirsiniz. uzun kuyruklu anahtar kelimeler sizin için en iyi performansı gösteren

2. Çalışanlarınızı ve topluluğunuzu öne çıkarın.

İnsanlara yerel olarak işe aldığınızı ve yerel ekonomiyi desteklediğinizi bildirin. Çalışanlarınızın yerel toplulukta gerçekleşen etkinlikleri gösteren işletme Instagram hesabınıza göndermelerini sağlayın. Konumlarını etiketleyebilir ve ilgili hashtag’leri kullanabilirler.

Ayrıca, çalışanlarınızı kişisel hesaplarından işletmeniz hakkında paylaşımda bulunmaya teşvik edin. Çalışanlarınız gönderi paylaştığında, sosyal ağlarında takipçi kazanırlar, böylece dijital pazarlama ayak izinizin boyutunu sıfır maliyetle büyük ölçüde artırabilirsiniz.

3. Instagram üzerinden bir indirim kodu gönderin.

Özel bir grafik oluşturun veya bir çalışanın indirim koduyla bu el yazısı işaretlerinden birini tutmasını ve ayrıntıları sunmasını sağlayın.

Bunu düzenli olarak yaparsanız, müşterinizin ne yaptığınızı anlamasını sağlayabilirsiniz ve son zamanlarda herhangi bir indirim yayınlayıp yayınlamadığınızı görmek için düzenli olarak Instagram özet akışınızı kontrol edeceklerdir.

4. Müşterilerinizin oluşturduğunuz bir hashtag’i kullanarak gönderi göndermelerini sağlayın.

İşinizle ilgili herhangi bir “yaşam tarzı” açısı varsa, insanların yaşamlarında kullanılan ürünlerinizin resimlerini yayınladıkları bir yarışma oluşturun. Bu, birçok durumda B2B ortamına da uyarlanabilir. İndirim, özel tanınma veya ödül için her ay rastgele bir kazanan seçin. Müşterilerinize gönderilerini takip edebilmeniz için hashtag’inizi gönderilerine eklemelerini hatırlatın.

Çalışanlarınızı gönderi paylaşmaya teşvik ederken olduğu gibi, müşterilerinizi dahil ettiğinizde, onların sosyal ağ takipçilerini de dahil edebilirsiniz.

5. Bazı özel tekliflerinizin YALNIZCA Instagram üzerinden iletildiğini takipçilerinize bildirin.

Herhangi bir sosyal medya pazarlamasında olduğu gibi, varlığınızı oluşturmanız gerekir. Diğer sosyal ağlarda mevcut bir hedef kitleniz veya meşgul bir e-posta kişi listeniz varsa, Instagram’da ne yaptığınızı onlara bildirin ve sizi takip etmeleri için onları teşvik edin.

Instagram kanalınıza özel bir şeyiniz varsa, daha fazla insanı sizi orada takip etmeye ikna edecektir.

Düzenli olarak yayınlayın. İnsanların sizi kontrol etmesini bilmeleri için bir programda özel teklifler yayınlayın.

İzleyicileriniz için görünün.

Mevcut gönderilerinizle aldığınız etkileşimi incelemek için biraz zaman ayırın. Takipçilerinizin en çok ilgilendikleri şeylerden daha fazlasını yayınlayın.

Ardından, yaratıcı fikirler ve personeliniz ve müşterilerinizle işbirliği yaparak bu ilgiyi geliştirmenin yollarını arayın.

İçeriğiniz hedef kitleniz için ne kadar uygunsa, kullanıcılarınızın yayınlarının en üstünde görünme olasılığı o kadar yüksek olur.

Daha fazla Instagram ipucu ister misiniz? Constant Contact Instagram 101 sayfasını ziyaret edin.

Yazar hakkında: Susan Solovic, Küçük İşletme Uzmanıdır. Susan’ın Başarı İpuçları Bülteni’ne kaydolun ve “Smart Marketing Strategies for Small Biz” e-kitabının ücretsiz kopyasını alın.[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı