instagram

İnstagramdaki hashtag türleri

Sonuç olarak, İnstagramda kullanabileceğiniz 9 farklı hashtag türü vardır. Bu bölümde onlara daha yakından bakalım.

 

Hizmet veya ürün hashtag’leri:

Bunlar İnstagramda kullanabileceğiniz en temel hashtag türleridir. Bu hashtag’leri dahil etmek, özellikle satacak bir ürününüz veya hizmetiniz varsa hayati önem taşır. Örneğin, #akıllı telefon ve #dizüstü bilgisayar.

Insta topluluk hashtag’leri:

Insta topluluk hashtag’leri, kullanıcıların hashtag topluluklarının bir parçası olmalarına izin verir. Örneğin, #obezitegrubuve #musiciansofinstagram. Yayınlarınızın daha geniş bir kitle tarafından bulunmasını istiyorsanız, bu, kullanmanız gereken hashtag türüdür.

Niş hashtag’ler:

Niş hashtag’ler muhtemelen İnstagram’da kullanılacak en önemli hashtag‘lerdir. Bu hashtag‘leri kullanarak, kullanıcıların faaliyet gösterdiğiniz alanı anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, #foodblogger ve #travelvlogger.

Konum hashtag’leri:

Konum hashtag’leri, özellikle coğrafi etiketlemişseniz, Insta yayınlarınıza dahil edilmesi o kadar da önemli değildir. Ancak, kişiler konuma özgü hashtag‘ler arıyorsa, bu hashtag‘ler yayınlarınızın bulunmasını önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Örneğin, #istanbul #ankara #izmir

Mevsimsel veya özel etkinlik hashtag’leri:

Yayınınız belirli bir mevsime veya özel bir etkinliğe adanmışsa, bu hashtag’leri kullanmak harika bir fikir olacaktır. Örneğin, #worldmusicday ve #winterdays.
İlgili ifade hashtag‘leri: İlgili ifade hashtag‘leri genellikle niş, topluluk ve ürün hashtag‘lerinin birleşimini içerir. İnsanlar bu hashtag‘leri mevcut Insta topluluklarına katılmak için kullanma eğilimindedir.

Günlük hashtag’ler:

İnstagram’da günlük içerik yayınlıyorsanız, #bugün veya #yarınahazirlik gibi günlük hashtag’leri kullanmak harika bir fikir olacaktır.
Emoji hashtag’leri: Emoji hashtag’leri gerçekten önemli bir amaca hizmet etmiyor. İnsanlar çoğunlukla onları yaratır ve onları eğlence için trend haline getirir.

Kısaltma hashtag’leri:

#YOLO (yalnızca bir kez yaşıyorsunuz) ve #TBT (gerileme Perşembe) gibi kısaltma hashtag’leri, platformda hashtag kullanımı norm haline geldiğinden beri Insta çevrelerinde oldukça popüler olmuştur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı