İnstagramdaki hashtag türleri

organik Ağustos 8, 2022 11:24 am

Sonuç olarak, İnstagramda kullanabileceğiniz 9 farklı hashtag türü vardır. Bu bölümde onlara daha yakından bakalım.

 

Hizmet veya ürün hashtag’leri:

Bunlar İnstagramda kullanabileceğiniz en temel hashtag türleridir. Bu hashtag’leri dahil etmek, özellikle satacak bir ürününüz veya hizmetiniz varsa hayati önem taşır. Örneğin, #akıllı telefon ve #dizüstü bilgisayar.

Insta topluluk hashtag’leri:

Insta topluluk hashtag’leri, kullanıcıların hashtag topluluklarının bir parçası olmalarına izin verir. Örneğin, #obezitegrubuve #musiciansofinstagram. Yayınlarınızın daha geniş bir kitle tarafından bulunmasını istiyorsanız, bu, kullanmanız gereken hashtag türüdür.

Niş hashtag’ler:

Niş hashtag’ler muhtemelen İnstagram’da kullanılacak en önemli hashtag‘lerdir. Bu hashtag‘leri kullanarak, kullanıcıların faaliyet gösterdiğiniz alanı anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, #foodblogger ve #travelvlogger.

Konum hashtag’leri:

Konum hashtag’leri, özellikle coğrafi etiketlemişseniz, Insta yayınlarınıza dahil edilmesi o kadar da önemli değildir. Ancak, kişiler konuma özgü hashtag‘ler arıyorsa, bu hashtag‘ler yayınlarınızın bulunmasını önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Örneğin, #istanbul #ankara #izmir

Mevsimsel veya özel etkinlik hashtag’leri:

Yayınınız belirli bir mevsime veya özel bir etkinliğe adanmışsa, bu hashtag’leri kullanmak harika bir fikir olacaktır. Örneğin, #worldmusicday ve #winterdays.
İlgili ifade hashtag‘leri: İlgili ifade hashtag‘leri genellikle niş, topluluk ve ürün hashtag‘lerinin birleşimini içerir. İnsanlar bu hashtag‘leri mevcut Insta topluluklarına katılmak için kullanma eğilimindedir.

Günlük hashtag’ler:

İnstagram’da günlük içerik yayınlıyorsanız, #bugün veya #yarınahazirlik gibi günlük hashtag’leri kullanmak harika bir fikir olacaktır.
Emoji hashtag’leri: Emoji hashtag’leri gerçekten önemli bir amaca hizmet etmiyor. İnsanlar çoğunlukla onları yaratır ve onları eğlence için trend haline getirir.

Kısaltma hashtag’leri:

#YOLO (yalnızca bir kez yaşıyorsunuz) ve #TBT (gerileme Perşembe) gibi kısaltma hashtag’leri, platformda hashtag kullanımı norm haline geldiğinden beri Insta çevrelerinde oldukça popüler olmuştur.

instagram hashtag instagram hashtag 2021 instagram hashtag 2022 instagram hashtag 2022 türkiye instagram hashtag kullanımı instagram hashtag sınırı instagram hashtag türkçe 2022

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?