İnstagram’da Shadow Ban olup olmadığınızı nasıl anlarsınız

organik Temmuz 13, 2022 5:55 pm

Insta hesabınızın gölgenin yasaklandığının en belirgin göstergesi, kullanıcı katılımında ciddi bir düşüştür. Ancak bu, kullanıcı katılımınız her düştüğünde gölge yasağı olduğu anlamına gelmez. Bazen, Insta’nın algoritmasındaki değişiklikler nedeniyle katılım oranları düşer. Ancak, Insta hesabınızın gölge yasağı durumunu doğrulamak istiyorsanız, atmanız gereken 3 adım vardır:

Insta’nın Analitik özelliğini kullanın

anıyan kendi Analitik özelliği vardır. Gösterimler ve profil ziyaretleri gibi metriklerden bazıları size katılım oranları hakkında bilgiler sunar. Keskin bir düşüş fark ederseniz, İnstagram‘ın hesabınızı gölge yasaklı bir hesaba dönüştürdüğünü gösterebilir.

Çevrimiçi araçları kullanarak gölge yasağı testleri yapın: Gölge yasağı alma olasılığınızın yüksek olduğu hashtag’leri bulmakta oldukça yardımcı olan Heist ve Triberr gibi bazı çevrimiçi araçlar vardır. Hesabınız gerçekten gölge yasaklanmışsa, bu araçlar gölge yasağından sorumlu hashtag‘leri bilmede etkilidir.
Hashtag araması yapın: Hashtag aramaları, hesabınızın gölge tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını anlamanın en basit yollarını sunar. Bir hashtag araması gerçekleştirmek için önce bir gönderiyi sıra dışı bir hashtag kullanarak yayınlamanız gerekir. Ardından, birkaç arkadaşınızdan kullandığınız sıra dışı hashtag’i kullanarak İnstagram’da hashtag araması yapmasını isteyin. Gönderinizi arama sonuçlarında bulurlarsa, temizsiniz demektir. Ancak, gönderinizi bulamazlarsa, hesabınız muhtemelen gölge yasaklanmıştır.

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?