instagram

Instagram’da Memleri Kucaklayan En İyi Markalar

[ad_1]

Sosyal ağlar hızla değişiyor ve gelişiyor.

Bugün Instagram’da bunun gerçekleştiğini görüyoruz: daha az cila, daha fazla özgünlük.

Özellikle, bir kucaklama fark ediyoruz Mizah – tarihsel olarak cilasız, ancak oldukça ilişkilendirilebilir sosyal medya içeriği kategorisi.

Son zamanlarda, birçok büyük Instagram profilinde memlerin çoğalmasını yakaladık ve markaların bu görsel pazarlama biçiminden en iyi şekilde nasıl yararlandığını ve denemeniz için nasıl görünebileceğini paylaşmak isteriz. markanızla.

Instagram’ın memleştirmesi ve dalganın nasıl sürüleceği ile ilgili örnekler, ilham ve talimatlar için okumaya devam edin.


Instagram Trendi: Daha Az Lehçe, Daha Fazla Özgünlük

Özellikle ölçekte, sosyal medya hareket ettikçe trendleri fark etmenin bir sanatı var.

Ufukta bir trend: Instagram’ın tarzında bir değişim.

Taylor Lorenz’de Atlantik Okyanusu “Instagram estetiğinin” düşüşü hakkında yazdı: iyi sahnelenmiş, yüksek düzeyde üretilmiş ve cila damlayan bu görüntüler. Onların yerine yeni bir tarz devraldı ve büyük ölçüde ters yönde hareket ediyor. Instagram, platformda daha ham, organik ve doğal görüntüleri benimsiyor gibi görünüyor.

Makalede alıntılanan bir Instagram kullanıcısına göre:

“Artık üretilmek havalı değil.”

Etkileyici bir pazarlama ajansının kurucu ortağı olan Lynsey Eaton şunları ekledi:

“Önceden, etkileyiciler ‘Ah, bu markayla ilgili değil’ derdi veya yalnızca belirli bir ışıkta veya ortak bir noktayla çekilmiş şeyleri gönderirdi. Genç nesil için, bu kurallar hiç geçerli değil.”

Bunun arkasında birkaç neden var:

  1. Son derece parlak fotoğraflar çoğaldıkça, “Instagram estetiği” mülayim ve çerez kesici bir his vermeye başladı.
  2. Daha önce rekabetin daha az olduğu bir strateji seçerek kırmızı okyanusa karşı mavi okyanus stratejilerinden bahsetmiştik. Aşamalı Instagram fotoğrafları kitle ölçeğine ulaşıyor ve dikkat çekmek için rekabet etmek daha zor.
  3. “Mükemmelliğin zirvesine” ulaştık. Ugly Drinks’in sosyal medya ve topluluk yöneticisi Brittany Zenner buna “etkileyici doygunluğu” diyor. Orası Yapabilmek fazla iyi bir şey olmak.

En iyi halinizin en iyi resimlerini Instagram’da paylaşmanın “standart” yolu artık etkileşim almanın tek yolu değil. Ve çubuğun bu şekilde düşürülmesiyle birlikte, birçok farklı içerik türüne hoş geldiniz.

Memler dahil.

Daha önce sosyal medyada memlerin çıktığını gördükten sonra, bu tür sosyal medya içeriğini bu kadar ilgi çekici yapan şeyin birkaç tanımlayıcı özelliği olduğunu gördük. Memler…

  1. ilgili. Bu, başarılı bir memin temel unsurudur. Herkesin ilişki kurabileceği yaygın bir duyguyu özetliyorlar.
  2. Esprili. Memler zekidir. Bariz şeyleri daha önce düşünmediğimiz bir şekilde kısa ve öz bir şekilde ortaya koyma yöntemlerine sahipler.
  3. Eğlenceli. Bağlanabilirlik ve zekanın birleşimi ile memler, binlerce kişiyle paylaşılan bir iç şakanın içinde olmak gibi inanılmaz eğlenceli bir içerik parçası olabilir.

Örneğin:

"Bu iyi" meme
Ünlü “Bu iyi” meme

Şunları not etmek özellikle önemlidir:

Tüm memlerin gülmesi gerekmez.

Ayrıca haber akışınızda, Hikayelerinizde, DM’lerde ve müşterilerinizle iletişim kurduğunuz diğer her yerde memleri kullanabilirsiniz.

Bir MVP müşterisiyle müşteri hizmetleri etkileşimi gibi mi?

Bu faktörler ve daha fazlası nedeniyle, markalar Instagram profillerinde memlerle denemeler yapmaya başladı. İşte en iyi markaların Instagram yayınlarındaki bazı mem örnekleri.

Instagram Akışında 10 Markaya Dayalı Mem Örneği

1. Parlak

Güzellik markasının iki milyondan fazla takipçisi var ve genellikle güzellik ipuçları ve ürünleriyle ilgili standart gönderileri arasına memler serpiştiriyor. Çoğu zaman, Glossier’ın topluluğundan gelen mesajları vurguladığını göreceksiniz, örneğin şu tweet’e dönüşen Instagram gönderisinde:

2. Kabuk Kutusu

BarkBox, abonelik kutuları köpek oyuncakları, ikramlar ve çiğnemeler sunar. Instagram beslemeleri neredeyse tüm memlerdir. Genellikle köpeklerin fotoğraflarına başlıklar eklerler ve bu yazılar köpeğin bakış açısından konuşur. BarkBox, en son Taylor Swift şarkısı veya Avengers filmi ile ilgili memler yayınlayarak trend olan konulardan da yararlandı.

İşte popüler bir Instagram memesinden yararlanmalarına ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahip olmalarına bir örnek:

3. Kuroloji

Bir cilt bakım şirketi olan Curology, Instagram’da her iki dünyanın da en iyisine sahip. Güzel fotoğraf ve profesyonel grafiklerden oluşan bir koleksiyona ek olarak, ara sıra meme serpiştiriyorlar:

Kuroloji, sosyal medya içerik türlerinin bir karışımına iyi bir örnektir. Topluluk tweetlerini referans olarak paylaşıyorlar, müşterilerinin öncesi ve sonrası resimlerini gösteriyorlar, pazarlama grafikleri ve sahnelenmiş fotoğrafları var. Ve ara sıra memeyi kullanırlar.

4. Ritüel

Curology gibi, Ritual de memleri beslemesinde daha parlak stüdyo fotoğrafçılığının hemen yanına yerleştirir. Şu anda yayınlarının bir görünümü:

Vitamin şirketi, “vitaminlerinizi alın” gibi mesajları iletmek için memleri kullanır ve aynı zamanda hedef kitlesiyle empati kurar. sadece kendini hissetmiyorsun.

5. O’nun

Hims, hesaplarında bir sürü mem yapıyor. Uzmanlıklarından biri tweet’leri yeniden yayınlamak:

Hims, marka mesajıyla ilgili tweetleri bulma konusunda harika bir iş çıkarıyor: Cildinizi korumak, saç dökülmesini ve sertleşme bozukluğunu önlemek ve daha iyi uyumak için Hims ürünlerini kullanın. Bu sağlık sorunları, ilişkilendirilebilir oldukları için memler için çok yaygındır. Hims’in hesaplarından da görebileceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda örnek var.

6. Oyuk

Burrow’dan alınan bu örnek, meme trendini kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle birleştiriyor. Gönderi, @meme_love_you_long_time hesabının yeniden paylaşımıdır ve mobilya şirketi deri koltuklar gibi süslü mobilyalar sattığı için Burrow’a uyuyor.

7. Çirkin İçecekler

Ugly Drinks, marka oluşturma ve sosyal medyada benzersiz bir ses yaratma konusunda gerçekten mükemmel bir yaklaşıma sahip. Bu eşsiz sesin bir kısmı, Instagram içeriklerine memler serpiştiriyor. Ugly, ürünlerinin resimlerinin (tatlandırılmış, karbonatlı su kutuları) yanı sıra şişelenmiş su ile ilgili başlıklar içeren memler ekliyor:

8. İnce Jim

Slim Jim hesabının tamamı, birçoğu doğrudan atıştırmalık yiyeceklere atıfta bulunan memlerdir. Slim Jim, markalı hashtag’lerinin ve #LongBoiGang gibi toplulukların çoğuna güçlü bir şekilde odaklanıyor. Aşağıdaki bu meme, daha belirgin Slim Jim CTA’larından biridir:

9. Kıvılcım Notları

SparkNotes, temel hedef kitlesini anlıyor: popüler kültür memleriyle yankılanabilen öğrenciler ve öğrenciler. Şirket, çeşitli konular için çalışma kılavuzları oluşturuyor ve Instagram içerikleri, öğrencinin deneyimi için empatiyle dolu: ders çalışmak, bir testi geçmek, vb.

SparkNotes’un memlerinin çoğu, The Office, Arrested Development ve Parks and Rec gibi TV şovlarıyla ilgilidir. İşte The Office’ten bir tane:

10. Telaş

Y kuşağı kadınlarına ulaşan birinci sınıf bir yayıncı olan Bustle, Instagram kitlesini memlerle dolu bir içerik akışıyla oluşturdu. Bu, birincil Instagram Akışı’nın yanı sıra, Hikaye içeriklerinde rutin olarak %90’ın üzerinde tamamlanma oranı elde ettikleri Instagram Hikayelerini içerir.

Yayınlarının çoğu, bu Pazartesi gönderisi gibi, izleyicilerinde yankı uyandıran Twitter memleri veya fotoğraflarıyla dolu:

Instagram Profilinizi Büyüleyici Kaynaklar

Bu trende atlamak istiyorsanız, önce şunları düşünün:

  • Memler hedef kitlemde yankılanıyor mu?
  • Memler markamın sesine ve tonuna uygun mu?

Memlerin işe yaramasını sağlayan markaların çoğunun daha genç bir tüketici demografisine hitap ettiğini ve markaların kendilerinin daha cana yakın, sıradan bir sese ve tona sahip olduğunu gördük. B2B markalarında veya daha eski bir demografiye sahip markalarda kullanılan memleri görmek daha nadirdir… Aynı zamanda, rekabet avantajı olarak değerlendirmek ilginç olabilir.

Ne olursa olsun, memleri kullanmaya başlamakla ilgileniyorsanız, mem bulma işleminizi hızlı ve verimli hale getirmenize yardımcı olacak bulduğumuz birkaç kaynak:

1. Memleri popüler tweetlerden alın

Twitter, en son meme’leri duymak ve Instagram için yeniden kullanabileceğiniz içerikler bulmak için yararlı bir alan olabilir (Glossier gibi markaların ikincisini kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve referanslarla nasıl yaptığına dikkat edin). Başlamak için en iyi yerlerden biri, popüler tweet’lerin bir listesine bakmaktır. Zeitgeist gibi siteler.

Tweet’leri Instagram içeriği olarak yeniden kullanmayı düşünüyorsanız, Buffer Reply gibi bir etkileşim aracı aracılığıyla markanızdan bahseden bir beslemeye güvenebilirsiniz.

2. Mem toplayıcılardan ve Reddit’ten kaynak memler

memebase ve Memedroid popüler memleri toplayan sitelerden sadece birkaçı. Buraya bakarak neyin trend olduğuna dair iyi bir genel bakış elde edebilirsiniz. Ayrıca, İnternet’teki en büyük topluluklardan bazıları da en yeni memlere ev sahipliği yapmaktadır. eğer kontrol edersen imgur ve Redditşu anda hangi memlerin popüler olduğu konusunda iyi bir nabzınız olabilir.

3. En iyi Instagram meme hesaplarının neler paylaştığını görün

Instagram meme kanalları da bir şeydir. Bu IG hesaplarının sağlam bir listesini şurada bulabilirsiniz: Media Kix’ten bu hikaye.

Ve memlerde gördüğümüz bir numaralı kural: Mem’i ürüne geri bağlayın.

Bu, yukarıdaki Slim Jim örneği gibi doğrudan bir bağlantı olabilir veya SparkNotes’un yaptığı gibi ince, duygusal olabilir. Her iki durumda da, memleri kullanmak uğruna memleri kullanmak cazip gelebilir (bunlar vardır oldukça keyifli); en iyi markalar, izleyiciyle etkileşim kuran ve marka sadakati oluşturan memler oluşturmanın yollarını bulur.

Sana doğru

  • Instagram’da en sevdiğiniz meme hesaplarından bazıları hangileri?
  • Mem stratejisini markalar için etkili buluyor musunuz?

Bu konudaki bakış açınızı duymak harika olurdu. Aşağıda bir yorum bırakmaktan çekinmeyin veya gel bizi sosyal medyada bul![ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı