instagram

Instagram’da erişiminizi nasıl artırabilirsiniz

Artık temel gereksinimlerin İnstagramınızdan para kazanmak için olduğunu bildiğinize göre, bu hedeflere nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz? İşte bu sosyal erişimi elde etmenize ve hesabınızdaki katılımı artırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

İçeriğinizin erişimini ve keşfedilebilirliğini artırmak için doğru hashtag’leri kullanmanız gerekir. İnstagram‘da 30 adede kadar hashtag kullanabilirsiniz. Ancak, yalnızca 10-15 kullanmanız önerilir. Sponsorlu efektler oluştururken, ekstra dikkatli olmanız ve maksimum efekt oluşturmak için doğru hashtag’leri kullanmanız gerekir. Bunun için, sizin için tüm temel çalışmaları yapacak bir hashtag oluşturucu aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar size nişinize göre popüler hashtag’lerin bir listesini sağlayabilir.

Biyografi

İster İnstagram hesabınızdan para kazanmaya çalışan bir birey veya işletme olun, yayınladığınız içerik konusunda akıllıca davranmanız gerekir. Biyografiniz sayfanız için değerli bir varlık olabilir. Bunu ilk kez gelen ziyaretçileriniz için bir adım olarak düşünün. Yaratıcılığınızı sergileyen ve kullanıcılara onlara ne kadar değer sağlayabileceğinizi söyleyen basit, ilginç ve net olmalıdır.

Düzenli gönderi

Takipçilerinizle bir ilişki kurmak istiyorsanız, onlarla düzenli olarak etkileşimde bulunmanız gerekir. Hesabınızdan para kazanmak için her gün içerik yayınlamanız ve takipçilerinizle etkileşimde bulunmanız gerekir. Katılım oranları ile kayıt sıklığı arasında pozitif bir korelasyon vardır. Bunu yapmak için, takipçilerinizin en aktif olduğu zamanla uyumlu sabit bir gönderi programına ihtiyacınız vardır. Daha fazla yazı, daha hızlı aşağıdaki büyüyecek. Gönderinize yorum yapan kişilerle etkileşimde bulunmayı unutmayın. Bu onlara onlara değer verdiğinizi ve onları takdir ettiğinizi gösterecektir.

İçerik Kalitesi

İnstagram‘da hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yarışan birçok içerik oluşturucu var. Bu denizde göze çarpmak kolay olmayacak. Ancak, yüksek kaliteli içerik yayınlayarak, görev biraz daha kolaylaşacaktır. Bu, altyazıları da içerir. Orijinal görünmesi için ürünle ilgili gerçek deneyiminize dayalı başlıklar yazmanız gerekir. Ayrıca, makaralar, IGTV ve daha fazlası dahil olmak üzere İnstagram‘ın sunduğu farklı video içeriği fırsatlarından yararlanmayı da unutmayın.

Bağlantı kurmak

Erişiminizi artırmanın önemli bir parçası takipçileriniz ve diğer içerik oluşturucularla bağlantı kurmaktır. Onlarla doğrudan iletişime geçebilir veya yorumlarıyla ilgili İnstagram yorumları aracılığıyla onlarla etkileşimde bulunabilirsiniz. Ayrıca onlarla işbirliği yapabilir ve birlikte içerik oluşturabilirsiniz. Diğer etkileyicilerle yarışmalar ve eşantiyonlar düzenleyerek platformdaki görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı