Instagram Shadow Ban Neden Gereklidir ?

organik Temmuz 13, 2022 5:52 pm

Son birkaç yılda Instagram sosyal medya merdiveninin zirvesine fırladı ve hem bireylere hem de markalara yakışıklı gelir fırsatları sağladı. Bununla birlikte, birçok insan haksız araçlara başvurarak bu para kazanma fırsatlarından en iyi şekilde yararlanmaya çalıştı.

Örneğin, birçok Insta kullanıcısı, takipçi sayılarını hızlı bir şekilde yükseltmek için İnstagram takipçilerine bot şeklinde ödeme yapar. Bu uygulama İnstagram’ın güvenilirliğini olumsuz yönde etkiler ve İnsta’nın moderatörleri bu tür sayfalarda gölge yasağını uygulamak konusunda hızlıdır.

Ayrıca, Insta sayfanızın gölge yasağı alması da olasıdır:

Aşırı hashtag kullanın: Birçok Instagram kullanıcısı, yalnızca görünürlük uğruna alakasız’ler de dahil olmak üzere, tek bir gönderiyi tanıtmak için 20-30 hashtag kullanmaya başvurur. İdeal olarak, gönderi başına 5-6’dan fazla hashtag kullanmamalısınız. Ayrıca, her gönderi için aynı hashtag kümesini kullanmaktan kaçınmalısınız. Tüm yayınlarınızda aynı hashtag’leri kullandığınızda, Insta’nın moderatörleri etkinliğinizi spam olarak görür ve bu da gölge yasaklı bir hesaba neden olabilir.
Uygunsuz içerik yayınlama: Yayınladığınız içerik İnstagram’ın Topluluk Standartla hashtagrına göre uygunsuz kabul edilirse, shadow’un yasaklanması olasılığı yüksektir. Genellikle İnstagram, bu tür yayınları diğer kullanıcılara etiket arama veya Keşfet sayfalarında önermez.

İnstagram temsilcileri her zaman aktif olarak herhangi bir kullanıcıyı gölge yasağı yapmadıklarını iddia etseler de, meselenin gerçeği, İnstagram gölge yasağının gerçekten var olmasıdır.

instagram shadow ban instagram shadow ban kaldırma instagram shadow ban kontrol instagram shadow ban nasıl düzeltilir instagram shadow ban nasıl kalkar instagram shadow ban test instagram shadow ban test triberr instagram shadowban test 2021 instagram shadowban test free instagram shadowban tester

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?