instagram

Instagram Kitlenizle Etkileşime Geçmenin Daha İyi Bir Yoluyla Tanışın

[ad_1]

Müşterilerinizle Instagram’da etkileşim kurmanın gelirinizi ikiye veya üçe katlayabileceğini söylesem ne olur?

Aynen öyle oldu Güney Elegance Mum A.Ş. kurucusu ve CEO’su D’Shawn Russell’ın bize söylediği gibi:

“Sosyal medyamız bize çok para kazandırıyor… Sadece güzel görüntüler yayınlayarak ayda belki 20.000-30.000 dolar kazanmaktan şimdi ayda 100.000 doların üzerine çıktık. sadece insanları daha fazla meşgul ederek

Russel ve Southern Elegance Candle Co yalnız değil. Glossier gibi markalar (hangi özellikleri büyümesinin %70’i sahip olunan, kazanılan, eşler arası veya organik kanallara), ÇılgınMutluve Sass & BelleInstagram’daki hemen hemen her müşteriye yanıt vermeye odaklanın.

Bu nedenle, etkileşime odaklanmak inanılmaz derecede güçlü olabilir. Ama aslında her yorumun üstünde nasıl kalıyorsunuz?

Binlerce müşteriyle çalıştıktan ve test ettikten sonra, Instagram’da daha iyi ilişkiler ve daha güçlü bir marka oluşturmanıza gerçekten odaklanan bir çözüm geliştirdik.

Bugün tüm Buffer müşterilerine sunulduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz!

(Henüz bir Buffer müşterisi değilseniz, ayda yalnızca 15 ABD dolarından başlayabilirsiniz.)

Buffer’da Instagram etkileşimi ile tanışın

Ne zaman bir Instagram yorumu cevapsız kalsa, ömür boyu müşteri yaratma fırsatı kaçırılır.

Sorun?

Bu etkileşimlerin zirvesinde kalmak gerçekten zor.

Instagram’dan gelen bildirimler hızla kayboluyor ve önemli yorumlar çatlaklardan kayıp gidiyor. Ve nedenini anlıyoruz – kimsenin 7/24 Instagram’da takılmaya vakti yok. Zamanınız değerli ve biz onu geri kazanmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Bu son ekleme ile daha fazla yorumu yanıtlayabilecek, önemli etkileşimleri takip edebilecek ve takipçilerinizi hayranlara dönüştürebileceksiniz. Hepsi Buffer kontrol panelinizin rahatlığında.

Instagram’da beğeni, takip ve bahsetme bildirimleri arasında yeni yorumları kaçırmak gerçekten çok kolay. Çoğu küçük işletme sahibi ve pazarlamacı için bu, önemli yorumları yakından takip etmek için Instagram’ı düzenli olarak kontrol etmek anlamına gelir.

Bunu kendi Instagram hesabımızla bizzat yaşadık ve birçok müşterimizden de aynısını duyduk. İşte bu yüzden etkileşim özelliklerimiz, tüm yorumlarınızdan haberdar olmanıza yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuştur.

Topluluk oluşturmanın ve katılımın tüm faydaları var ama aynı zamanda benim için büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor. Ne kadar yardımcı olduğunu anlatamam.

Sağ üstte, kaç tane cevaplanmamış yorumunuz olduğunu hemen görebilirsiniz. Tanıdık ızgara görünümü, bir yoruma yanıt vermek için ilgili Instagram gönderilerine atlamanızı çok kolay ve hızlı hale getirir.

Mümkün olduğu kadar çok yorumu hızlı bir şekilde yanıtlayabilirsiniz ve yanıt gerektirmeyen bir yorum varsa, yorumun yanındaki onay işaretine tıklayarak kolayca reddedebilirsiniz ve yorum “yanıtlandı” olarak kabul edilecektir.

Kurs yaratıcısı ve sanatçısı Tamer Ghoneim bizimle paylaştığı, “Her yorumu yanıtlamaya çalışmak benim için gerçekten önemli ama onları bulmak imkansızdı, bildirimlerin süresi doluyor ve Instagram’da yorumları yönetmek için iyi bir yolum yoktu. Size anlatamam. Buffer’da etkileşim özelliklerini gördüğümde ne kadar mutlu oldum. Böyle bir şey aramak için günler olmasa da saatler harcadım. Topluluk oluşturmanın ve katılımın tüm faydaları var ama aynı zamanda benim için büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor. Anlatamam ne kadar yardımcı oldunuz.”

Önemli konuşmalara öncelik verin

Instagram’daki bildirimler ters kronolojik sırayla gösterilir. Bu nedenle, çoğu insan için önce en son bildirimleri görürsünüz ve büyük olasılıkla görüntülendikleri sıraya göre ilerleyebilirsiniz.

Ancak en son bildirim, yanıt verilmesi gereken en önemli veya acil bildirim olmayabilir. Bir siparişle ilgili önemli bir sorun hakkında bir yorum veya bir etkileyiciden ürünleriniz hakkında soru soran bir yorum olabilir ve bir şekilde tüm bildirimlerinizin ortasında gizlenmiş olabilir. Bunlar, öncelik vermek isteyebileceğiniz yorumlardır.

Buffer ile tam da bunu yapabilirsiniz. Önce kontrol etmek isteyebileceğiniz üç yorum türünü belirlemek için bir filtreleme ve makine öğrenimi karışımı kullanıyoruz:

  1. olumsuz yorumlar
  2. Sipariş ile ilgili yorumlar
  3. Soru içeren yorumlar

Bu yorum türlerinden bir veya daha fazlasını içeren gönderiler, hemen fark edebilmeniz için bir etikete sahip olacaktır. Artık kaydırma ve arama yok. Sadece gönderiye tıklayın ve yorumu cevaplamak için hemen üzerine atlayın.

“Topluluğumuzdan gelen hiçbir yorumu veya soruyu kaçırmadığımızdan emin olmak için Engage aracını günlük olarak kullanıyoruz. Sorun olabilecek veya gözden kaçırmış olabileceğimiz önemli bir soru olabilecek yorumları işaretlemesini gerçekten seviyorum.” Sosyal medya yöneticisi Stephanie Kaluza, şunları söyledi: Sass & Belle.

Instagram’da etkileşim kurmanın en hızlı yolu

Zaman, küçük işletmeler için en önemli varlıklardan biridir. Her zaman yapacak çok şey var ve çok az zaman var. Küçük işletme sahiplerinin ve pazarlamacıların, işletmelerinin diğer bölümlerinde çalışabilmeleri ve ayrıca topluluklarına geri katkıda bulunabilmeleri için zamanlarını geri almalarına yardımcı olmak istiyoruz.

İlk olarak, bir dizüstü bilgisayarda ve masaüstünde yorumları yanıtlayabilmek, yanıtların kalitesinden ve düşünceliliğinden ödün vermeden, bir mobil uygulamada yanıt vermekten çok daha hızlı yanıt vermenizi sağlar.

“Instagram’da zirvede kalmak zor, özellikle tam zamanlı bir pazarlamacı olarak çoğu zaman dizüstü/masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve IG çok mobil cihaz odaklı. Platformdaki her şeyi bir masaüstünden yapamazsınız. Buffer’ın yaratıcılığına bravo!” Beverly McLean, CTC, Sosyal Medya Direktörü Covington Seyahat anlat bize.

İkincisi, etkileşiminizi hızlandırmaya yardımcı olacak kısayol tuşları vardır:

  • Yorumlarınızda gezinmek için Yukarı ve Aşağı ok tuşlarını kullanın
  • Yorumları kapatmak için CTRL + D tuşlarına basın
  • Bir yanıt göndermek için ENTER’a basın (ve otomatik olarak bir sonraki yoruma yönlendirilirsiniz)

Son olarak, bazen hızlı bir emoji ile yanıt vermek isteyebilirsiniz (özellikle bir emoji yorumuna yanıt verirken). Buffer, en sık kullandığınız emojileri inceler ve bir yoruma yanıt verirken bunları size önerir.

Bir ömür boyu izleyici kitlesi oluşturun

Uzun yıllar boyunca, işletmeler sadece çok ve çok sayıda içerik yayınlamaya odaklandı. Sadık bir takipçi topluluğu oluşturabilenler, bağlantı kurma ve sosyalleşme konusundaki insan içgüdülerimizi anlayanlardır.

Birçok işletme sosyal medyada çok duyarlı olmasa da bu, kalabalığın arasından sıyrılmanın, hayranlarınızı etkilemenin ve bir ilişki kurmanın kolay bir yoludur.

Buffer (Yayınla) aboneliğiniz varsa, bu ücretsiz olarak hesabınıza eklendi! Hayranlarınızla Instagram’da etkileşim kurmaya başlamak için sol üst köşedeki “Etkileşim”i tıklamanız yeterlidir—hemen Tampon içinden.

Aksi takdirde Buffer’ı 14 gün boyunca ücretsiz denemenizi çok isteriz.


SSS

Bu özellik için ekstra ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır. Tampon (Yayınla) aboneliğiniz varsa bu aboneliğinize ücretsiz olarak eklenmiştir. Henüz bir Buffer müşterisi değilseniz, burada ayda sadece 15$’dan başlayabilirsiniz.

Bunu Facebook, Twitter veya LinkedIn için kullanabilir miyim?

Facebook Sayfanızdaki yorumları yanıtlayabilmeniz için şu anda Facebook ile entegrasyon üzerinde çalışıyoruz. Henüz Twitter ve LinkedIn için bir zaman çizelgemiz yok.

Bu, tüm Instagram profilleri için geçerli mi?

Bu yalnızca Instagram işletme profilleri için geçerlidir. İşletmeniz için bir Instagram kişisel profili kullanıyorsanız, bu özellikten (ve yayınlama ve analiz özelliklerimizden) yararlanmak için bir işletme profiline dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı