instagram

Instagram Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Nasıl Kullanılır?

[ad_1]

Twitter ve Facebook gibi platformlar yavaşlama belirtileri gösterirken, Instagram büyümeye devam ediyor. Instagram kullanımıyla ilgili istatistikler zaten şaşırtıcı. Bundan fazla bir milyar insan her ay platforma giriş yapın!

Instagram’ı kâr amacı gütmeyen sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanmak, mesajınızı belirli kitlelere ulaştırmanın ve kâr amacı gütmeyen markanızı oldukça görsel bir ortamda oluşturmanın etkili bir yoludur. Instagram gönderileri, hikayeleri ve reklamları parlak, net, temiz ve tıklanabilir.

Platformu etkili marka oluşturma için kullanmanın yanı sıra, birçok kâr amacı gütmeyen kuruluş, Instagram’ı diğer sosyal platformlara kıyasla bağış toplama için özellikle uygun buluyor.

Bu ipuçları, amacınız artan katılım, bağış üretimi veya her ikisi olsun, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Instagram hesabınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi gösterecektir.

Tek bir yerde uzman tavsiyesi ve ihtiyacınız olan tüm araçlarla kuruluşunuzun büyümesini sağlayın.

Instagram Hikayelerini Kullan

Instagram kullanıcılarının çoğu, Instagram Hikayelerini görüntülemek için platformu ziyaret ediyor. 2018 ve 2019 arasında, Instagram Hikayelerinin günlük kullanıcı sayısı 400 milyondan 500 milyon. Başka bir deyişle, Instagram’ın aylık bir milyar ziyaretçisinin yarısından fazlası her gün Instagram Hikayeleri kullanıyor veya oluşturuyor.

Instagram’ın ana şirketi Facebook, kısa süre önce 501(c)(3) kâr amacı gütmeyen kuruluşların Instagram Stories gönderilerinde bağış toplama özelliğini tanıttı. Instagram bağış çıkartmaları kullanıcıların Instagram platformundan ayrılmadan bağış yapmalarını kolaylaştırın.

Bağış Çıkartmalarını kullanmadan önce Facebook’a kaydolmanız gerekir. hayırsever araçlar — Facebook Payments’a zaten kaydolduysanız bu adımı atlayabilirsiniz. Ayrıca, bir Instagram İşletme Hesabı veya mevcut hesabınızı dönüştürün.

Instagram Stories’den en iyi şekilde yararlanmak için izleyebileceğiniz birkaç en iyi uygulama:

 1. Etkileşimi artırmak ve Hikayelerinizi Instagram kullanıcılarının önüne çıkarmak için düzenli olarak paylaşımda bulunun.
 2. Instagram Hikayeleri reklamları yayınlayın. Kullan Facebook Reklam Yöneticisi Instagram Hikayesi reklam kampanyası oluşturmak için.
 3. İlgi çekmek için Instagram Live videolarını hikayelerinize entegre edin.
 4. Destekçileri Bağış Çıkartmanızı Instagram Hikayelerinde paylaşmaya teşvik edin.

Bu uygulamaların ötesinde, başka reklamlar ve itirazlar oluştururken muhtemelen uymanız gereken Instagram Stories için aynı kapsayıcı yönergeleri takip etmek isteyeceksiniz:

 • Bağış itirazınızın aciliyetinin altını çizmek için verileri kullanın.
 • Renkli, ilgi çekici görseller kullanın.
 • Bağışların nasıl yardımcı olabileceğini gösteren kişisel hikayeler paylaşın.

Instagram reklamları oluşturun

oluşturabilirsiniz Instagram reklamları tüm platformda da görünür. Instagram Bağış Çıkartmalarında olduğu gibi, Facebook işletme sayfanızla başlayacaksınız. Instagram reklamları oluşturmak için bir Instagram hesabınızın olması gerekmez, ancak varsa destekçilerinizle etkileşim kurmak daha kolaydır.

Instagram reklamları, bağışları artırmada çok etkili olabilir. Örneğin, İngiliz Kalp Vakfı MyMarathon kampanyası için bağış toplamaya yardımcı olmak üzere genç kadın koşucuları çekmek için bir Instagram reklam kampanyası başlattı. Kampanya, toplam kayıtların neredeyse %13’ünde gerçekleşti.

etiketleme işlevini kullanın

Başka bir kuruluşla etkinlik düzenlediğinizde veya bir sponsorla çalıştığınızda, etkinlikle ilgili Instagram gönderilerinizde onları etiketlediğinizden emin olun. Bu, onları gönderiniz konusunda uyaracak ve onu paylaşmaya teşvik edebilir. Gönderi diğer kullanıcı akışlarında göründüğünde etkileşimi de artıracaksınız.

Yararlı etiketler için diğer fikirler şunları içerir:

 • Haftanın gönüllüsü veya bağışçısı
 • Ulusal ebeveyn kuruluşunuz
 • Kuruluşunuzun farklı bir bölümü veya benzer bir sivil toplum kuruluşu
 • Yerel veya ulusal medya kuruluşları

Instagram içeriğinizi etiketlemek aslında ücretsiz reklamcılıktır. Aşırıya kaçmak istemezsiniz ama Instagram’da etiketlemekten de çekinmeyin. Etiketleme, topluluğun bağlantı kurmasına yardımcı olan araçlardan biridir.

Instagram profilinizi koruyun

Sadece bir Instagram hesabına sahip olmak yeterli değildir. Profiliniz her zaman güncel olmalıdır. Sonuçta, bu aslında sizin Instagram ana sayfanız. kurulumunu yap Instagram İletişim (Harekete Geçirici Mesaj) Düğmesi Böylece ziyaretçiler tek bir dokunuşla veya tıklamayla iletişime geçebilir.

Instagram ve kullandığınız diğer sosyal medya platformlarınızı güncellerken çok kanallı bir yaklaşım benimseyin. Bu, iletişim ve diğer ilgili bilgilerinizin güncel tutulması gerektiği, ancak marka tonunuz ve mesajınızın tüm kanallarınızda tutarlı olması gerektiği anlamına gelir.

E-postalarda, web sitenizde, basılı materyallerde, televizyon veya radyo reklamlarında ve tüm sosyal medya platformlarınızda aynı marka tasarımını ve tonunu kullandığınızdan emin olun.

Fotoğraf ve video başlıklarına zaman ayırın

Instagram’da reklam vermenin en iyi yollarından biri olan günlük gönderilerinizi unutmayın. Göz alıcı bir fotoğraf veya videoya ek olarak, üç satırlık metin boyunca 2.200 karakterlik bir resim yazısı ekleyebilirsiniz.

Altyazılar, hedef kitlenizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Gönderinizin arka planını açıklayabilir, bağışlar için çağrıda bulunabilir veya yalnızca hedef kitlenizin değerli bulacağını düşündüğünüz bir şeyi paylaşabilirsiniz.

Gönderiler Instagram kullanıcılarının beslemelerinde görünür ve Instagram sayfanızın bir parçası olur.

Hashtag’lerle yeni takipçilere ulaşın

Hashtag’ler Instagram kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır, ancak bunları kullanmaya alışkın değilseniz, nasıl çalıştıkları konusunda biraz korkmuş hissedebilirsiniz.

Hashtag’ler, Instagram gönderilerine, reklamlarına ve Hikayelere ekleyebileceğiniz tıklanabilir bağlantılardır. Sosyal medya erişiminizi belirlemeye ve Instagram içeriğinizin keşfedilebilirliğini artırmaya yardımcı olurlar.

İnsanlar bir hashtag’i tıkladığında, beslemeleri aynı hashtag’i içeren gönderilerle dolacak. Umarım, bazıları gönderinizi fark eder ve takipçi olur.

Popüler Instagram hashtag’lerinin örnekleri arasında #GivingTuesday, #followme, #happy ve #photodaily sayılabilir. İyi bir strateji, Instagram arama işlevi aracılığıyla trend olan hashtag’leri aramak için birkaç dakika harcamaktır. Gönderinize veya görevinize uyan birini bulabilirseniz, bu yeni takipçiler kazanmanın etkili bir yolu olabilir.

İçerik stratejinize Instagram’ı dahil edin

Instagram, reklamlar ve bağış çağrıları yayınlamak için ideal bir yerdir, ancak genel içerik stratejinizin yalnızca bir öğesidir. İdeal olarak, içerik stratejiniz, genel mesajlaşmanıza yönelik birbirine bağlı bir yaklaşımdan oluşmalıdır.

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için Instagram
Instagram’ın kar amacı gütmeyen kuruluşlar için farkındalığı, eylemi ve etkileşimi artırmak için nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. kar amacı gütmeyen pazarlama rehberi, İndirmek.

İçerik stratejileri, doğru kitleyi hedeflemenize, farklı kampanyalar için hedeflerinizi belirlemenize ve içeriğiniz için en iyi satış noktalarına doğru sizi yönlendirmenize yardımcı olur.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Constant Contact’ın kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için medya danışmanı başucu kitabını indirin, İndirmek. Çevrimiçi pazarlamayı anlamlandırmaya yönelik bu izlemesi kolay kılavuz, sosyal medya ve diğer çevrimiçi temas noktaları aracılığıyla hayırseverlik hedeflerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi açıklıyor.

Instagram aracılığıyla kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu beslemek

Instagram ve diğer çevrimiçi platformlarda hedef kitlenizle etkileşim kurduğunuzda, tonunuzu ve tarzınızı tutarlı tutmayı unutmayın. Bu, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun profesyonel ve duyarlı olduğu algısını güçlendirmeye yardımcı olur. Tutarlılığı sağlamak için, tüm sosyal medya etkileşimlerinizi tek bir kişiyle idare edebilir veya bunları kendiniz halletmek isteyebilirsiniz.

Hedef kitlenizi Instagram’da çekmek için bu ipuçlarını takip ederseniz, bunun daha önce düşündüğünüz kadar zor olmadığını göreceksiniz. Instagram için içerik oluşturmada ve Instagram topluluğuyla etkileşimde bulunma konusunda daha rahat hale geldikçe, kısa sürede aktif ve etkileşimli bir topluluk oluşturmaya başlayacaksınız.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı