instagram

Instagram ile Marka Kimliğinizi Nasıl Artırırsınız?

[ad_1]

Maceracı olarak düşünülmek isteyen sıradan bir Instagram kullanıcısı hayal edin.

Egzotik yerlere seyahat ederken, yabancı yiyecekler denerken ve olağanüstü görünen bir hayat yaşarken çekilmiş fotoğraflarını yayınlıyorlar.

Zamanlarının çoğunu evde Netflix izleyerek geçirseler bile, izleyicileri onları bir maceraperest olarak görecektir.

Başarılı işletmeler de aynısını yapar.

Instagram’ı, marka kimlikleri olarak da bilinen şirketlerinin kişiliğini oluşturmak ve göstermek için bir çıkış noktası olarak kullanıyorlar.

İyi geliştirilmiş bir marka kimliği, hedef kitlenizde yankı uyandırır ve onları müşteri olmaya teşvik eder. Aynı zamanda, bir kerelik müşterileri, onlara düzenli olma konusunda teşvik eder. markanızla duygusal bağ.

Instagram’da bir marka kimliği oluşturmak tutarlılık gerektirir. Instagram kanalınızın uyumlu ve markanızı temsil ettiğinden emin olmak için bu dört adımı izleyin.

1. Tutarlı Mesajlaşma

Tüm Instagram içeriğiniz markanızı yeniden doğrulamalıdır.

Peki ne ile tanınmak istiyorsun ve ne kazanmak istiyorsun?

Şu anda genç yetenekleri işe alıyorsanız, potansiyel çalışanların şirketinizin çalışmak için eğlenceli bir yer olduğunu bilmesini isteyebilirsiniz. İçerik için, gerçekten ilginç aktiviteler yapan çalışanlarınızın resimlerini öne çıkarmak isteyeceksiniz.

İpucu: zorla gülümseyerek masalarında oturmak sayılmaz.

“Yaklaşılabilir Kardan Adam” ile Sürekli İletişim personeli

Görsel türü ne olursa olsun, takipçileriniz gönderilerinizin herhangi birine bakabilmeli ve anında sizinkilerden biri olarak tanıyabilmeli (logonuzu görmeden bile).

Başka bir deyişle, görsel içeriğiniz kendi filigranı olmalıdır.

Fotoğraf gönderirken, hepsine benzer bir his vermek için aynı filtreyi kullanın.

Görüntüleri kendiniz oluşturuyorsanız, görüntüler farklı olsa bile sanat stilinin tutarlı olduğundan emin olun. Markanızın genelinde bulunan aynı renk paletini kullanmaya çalışın.

Instagram gibi görsel bir mecrada resimlerinizde kelimeler kullanmak sizi ya bozabilir ya da bozabilir.

Markanızın tüm kanallarında bir veya iki ana yazı tipine güvenmek iyi bir uygulamadır.

İşletmenizin kullandığı bir dizi yazı tipi yoksa, sektörünüzün tonuna uyan bir çift seçmeye çalışın.

4. Tutarlı zamanlama

Kitlenizin gönderilerinizi dört gözle beklemesini istiyorsunuz. Bu nedenle, tutarlı davranarak öngörülebilir olun.

Unutmayın, gönderilerinizin aldığı maruz kalmanın büyük kısmı, gönderildikten kısa bir süre sonra gerçekleşir. Sürekli olarak aynı gün ve saatlerde paylaşım yaparak, takipçileriniz içeriğinizi beklemeye ve sabırsızlıkla beklemeye başlar.

Peki şimdi ne olacak?

Bu ipuçlarıyla, sosyal medya platformu Instagram’da marka kimliğinizi oluşturmaya hazırsınız. 500 milyon aktif aylık kullanıcı.

Ancak sadece Instagram kanalınızda durmayın. En iyilerini diğer sosyal kanallarınızda, web sitenizde ve pazarlama e-postalarınızda paylaşarak bu marka artırıcı görsellerin erişimini genişletmenin yollarını arayın.

Constant Contact Instagram ile bütünleşir böylece Instagram kanalınızdan resimleri kolayca bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. e-posta bülteni ve tam tersi.

Hedef kitleniz tutarlı markanızın birden fazla kanalda ortaya çıktığını gördükçe, marka kimliğiniz daha da güçlenecek ve paylaştığınız görsellere güven duyacaksınız.

En son çevrimiçi pazarlama trendlerinden haberdar olun! Bültenimize kaydolun! İpuçları ve İpuçları bültenimiz, en iyi blog gönderilerimizi her ay iki kez gelen kutunuza gönderir.

[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı