Blog

Instagram içerik oluşturucu hesabı nedir?

2019’un sonlarında, içerik oluşturucu hesabı İnstagram’da tanıtıldı. Bu, geleneksel işletme hesabına alternatif olarak sunuldu. İçeriği hedeflenen pazara tanıtmak, markalarla çalışmak ve kendi topluluklarını oluşturmak isteyen kullanıcılara daha fazla uyarlanmıştır. Herhangi bir kullanıcı temel hesabından kolayca içerik oluşturucu hesabına geçebilir. Ancak, para kazanmak istiyorlarsa, bilmeleri gereken bazı kısıtlamalar vardır. İçerikten para kazanmalarına izin verilebilmesi için içerik oluşturucunun yerleşik bir varlığa sahip olması, gerçek katılımı teşvik etmesi ve uygun bir ülkede ikamet etmesi gerekir. Bütün bu faktörler para kazanmak için devreye giriyor.

İnstagram Abonelikler özelliğini hala test ettiğinden, içerik oluşturucunun hesabında uygulamak için sahip olması gereken gereksinimler hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Şu anda Abonelikler özellik testi için seçilen içerik oluşturucuların takipçi sayısı 63.600 ile 570.000 arasındaydı.

İnstagram‘ı kullanıcılar açısından dar bir şekilde takip eden Tiktok, ücretli aboneler için de test yapıyor. Ancak, özelliğin uygulanmasına ilişkin ayrıntılar belirsizdir. Uzmanlar, abonelik özelliğinin platformun kullanıcının ‘Sizin İçin’ sayfasında kişiselleştirilmiş içerik sağlayan algoritmasını etkileyeceğine inanıyor.

Söylemeye gerek yok, abonelik içerik oluşturuculara izleyicileri ve onlarla ilişkileri üzerinde daha fazla kontrol sağlar. İçerik oluşturucuların karşı karşıya kalacağı zorluk, yalnızca aboneye özel içerik olarak nelerin kullanılacağını ve yeni izleyicilerini nasıl meşgul edeceklerini belirlerken satın alma ve elde tutma stratejilerini dengelemektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı