Instagram Hikayeleri Burada: Bilmeniz Gerekenler

[ad_1]

Instagram’ın en yeni özelliğini denediniz mi, Instagram Hikayeleri?

Instagram Stories, bu ayın başlarında, içeriği 24 saat içinde kaybolan bir slayt gösterisi biçiminde birleştirerek uygulamada fotoğraf ve video paylaşmanın yeni bir yolu olarak tanıtıldı. Snapchat’te içeriğin nasıl oluşturulduğuna ve paylaşıldığına benzer.

Son zamanlarda Instagram akışınıza baktıysanız, ekranın üst kısmında takip ettiğiniz kişilerin Instagram Hikayeleri akışını gördünüz:

Instagram Hikayeleri örneği

Küçük işletme sahipleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hatta kolej spor takımları bu yeni pazarlama özelliğinden yararlanabilir. Nasıl Instagram Hikayesi oluşturabileceğinizi paylaşacağım ve size kuruluşların Instagram Stories ile nasıl öne çıktığını göstereceğim.

Instagram Hikayesi nasıl oluşturulur

Instagram uygulamasını açıp ekranın üst kısmındaki artı işaretine tıklayarak başlayın.

Instagram Hikayesi nasıl oluşturulur

Ardından fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için kamera düğmesini kullanın. Resminizin üzerine çizim yapmak ve metin ve emoji eklemek için düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Uygulamaya kaydettiğiniz filtreler arasında gezinmek için sola kaydırarak içeriğinize filtreler ekleyin. Göndermeye hazır olduğunuzda, alttaki onay işaretini tıklayın.

Uygulamaya kaydettiğiniz filtreler arasında gezinmek için sola kaydırarak içeriğinize filtreler ekleyin.

Göndermeye hazır olduğunuzda, alttaki onay işaretini tıklayın.

Instagram Hikayesi oluştur

Son 24 saat içinde telefonunuza kaydettiğiniz fotoğrafları veya videoları da kullanabilirsiniz. Bu içeriğe erişmek için kamera modundayken ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın ve son eklenen fotoğraf ve video akışından seçim yapın.

Instagram Hikaye kurulumu

Artı işaretine tıklayarak Instagram hikayenize daha fazla resim ve video ekleyebilirsiniz.

Analitiklere erişin

Instagram, hikayenizi kaç kişinin görüntülediğini size gösterecektir. Hikayenize ve ardından göz küresi simgesine tıklayarak istatistiklere erişin. Toplam izleyici sayısını ve izleyicilerin Instagram profillerinin bir listesini göreceksiniz.

Instagram Hikayeleri Analizi

Neden Instagram Hikayelerini kullanmalısınız?

Instagram Hikayeleri, işletmenizin hikayesini anlatan hızlı anları paylaşmanıza olanak tanır. İhtiyacınız olan tek şey, yaptığınız şeyi tanıtmak veya insanların sahne arkasında neler olduğunu görmelerini sağlamak için birkaç saniye uzunluğunda metin, karalamalar veya video kliplerdeki anlatımla birlikte bir resim veya video.

Hiçbir altyazı veya hashtag yoktur, bu nedenle takipçilerinizin paylaştığınızı görmesi ve özümsmesi kolaydır.

Ayrıca, Instagram Hikayeleri şu anda her kullanıcının Instagram akışının en üstünde kronolojik sırayla yer almaktadır. Hangi hikayelerin görüntüleneceğine karar veren bir algoritma yok. Hikayenizin takipçileriniz tarafından görülme olasılığı daha yüksektir.

Bu özellik Snapchat’te yayınlananlara benzer olsa da, Snapchat’ten daha fazla kullanıcısı olduğu için Instagram’da daha fazla kişiye ulaşacaksınız (Instagram’ın günlük 300 milyon aktif kullanıcısı var nazaran Snapchat’in günlük 100 milyon aktif kullanıcısı).

Muhtemelen Instagram takipçileriniz Snapchat topluluğunuzdan daha büyüktür ve Instagram Hikayelerinizi ve normal Instagram gönderilerinizi yakalama olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Küçük işletmeler ve sivil toplum kuruluşları Instagram Stories’i nasıl kullanıyor?

Instagram Stories’i kullanan işletmelerden ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda etkinlik gördük. İlham almak için kullanabileceğiniz birkaç gönderi:

Beşiklerden Boya KalemlerineBoston’da bir sivil toplum kuruluşu olan , bir etkinlikten video paylaşmak için Instagram Stories’i kullandı. Yerel çocuklar için 40.000 sırt çantası dolduran yıllık sırt çantası etkinliğinde gönüllüleri gösterdiler.

beşik to boya kalemi instagram

Ah Köpek OlmakCA, Pasadena’da bir köpek gezdirme hizmeti olan , köpek yürüyüşçüleri için normal bir günün nasıl olduğunu gösteren bir Instagram hikayesi paylaştı. Bu gönderideki çalışan aynı anda dört köpeği gezdirdi!

Oh To Be a Dog Instagram örneği

Sanatçı ve tasarımcı Kathy Cano-Murillo, diğer adıyla Kathy Cano-Murillo kurnaz chicaAZ, Phoenix’ten, en son seramik parçalarını anlatan bir Instagram Hikayeleri videosu paylaştı.

Crafty Chica Instagram örneği

pazarlama uzmanı Jeannine O’NeilBeverly, MA’daki JO Social Branding’den , takipçilerinin onun ne üzerinde çalıştığını görmelerini sağlayan Instagram Hikayeleri yayınlıyor. Bu gönderi, bir kitap yazmak için kullandığı dış mekan çalışma alanını gösterdi.

Jeannine Oneil Instagram Hikayesi

İlk hikayenizi bugün paylaşın!

başlamaya hazır mısın? Kendi Instagram Hikayeleriniz için fikirlerinizi not almak için bir dakikanızı ayırın.

Fazla düşünme. Hikayeniz, Instagram kanalınızda halihazırda paylaştığınız içeriğe benzer olmalıdır.

Instagram’a yeni mi başladınız? Daha fazla bilgi için Instagram 101 Sayfamızı ziyaret edin.[ad_2]
Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı