Instagram Hashtag nedir ve Neden Kullanmalıyız ?

organik Temmuz 19, 2022 10:01 am

İnstagram Hashtag’leri Nelerdir?

Gönderilerinizi fotoğraftakilerle birlikte çağırmanın ve etiketlemenin popüler bir yoludur. Bu, insanların İnstagram’da arama yapmasını ve yayınlayan kişi başlığında “köpek” kelimesini kullanmasa bile köpeklerle ilgili yayınları bulmasını kolaylaştırır. Bir hashtag olarak dahil edildiği sürece, onu bulabilecekler.

Hashtag‘ler görüntüde ne olduğuna dair açıklayıcı olabilir veya başlıkta ne olduğuna dair açıklayıcı olabilir, örneğin #joke . Belirli bir marka tarafından ve belirli bir marka için özel olarak oluşturulmuş markalı hashtag‘ler vardır ve #CincinnatiFoodie gibi bir konum içeren coğrafi hashtag‘ler vardır.

Neden İnstagram Hashtag’leri Kullanıyoruz ?

Birinin İnstagram hashtag‘lerini kullanmasının birçok nedeni var. Her şeyden önce, daha önce de belirttiğimiz gibi, birisinin yayınlarınızı aramasını ve bulmasını kolaylaştırırlar. Görüntünüzde ne olduğunu açıklayan hashtag‘leri kullanarak potansiyel kitle üyelerinin yayınlarınızı görmesini kolaylaştırırsınız.

Daha önce markalı hashtag‘lerden de bahsetmiştik. Bir marka belirli bir hashtag oluşturduğunda, genellikle bunu birkaç nedenden dolayı yaparlar. Her şeyden önce, yeni bir kampanya başlatıyor olabilirler, bu nedenle bu kampanyanın bir parçası olan tüm yayınları birbirine bağlamak istiyorlar. Ayrıca bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor olabilirler ve insanlardan markaları veya şirketleri hakkında yayınlar oluşturmalarını ve bir şeyler kazanmak için girilecek hashtag‘i kullanmalarını isteyebilirler. Son olarak, bunu bir hediye içermeyen bir pazarlama stratejisi olarak yapıyor olabilirler, ancak sadece isimlerini almak için.

instagram hashtag instagram hashtag 2021 instagram hashtag 2022 instagram hashtag kullanımı instagram hashtag oluşturucu instagram hashtag sınırı instagram hashtag türkçe instagram hashtag türkçe 2022 instagram hashtags instagram hashtags 2022

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?