Instagram Fotoğraf Yarışması Nasıl Çalıştırılır

[ad_1]

Constant Contact’ta, Instagram fotoğraf yarışmalarında biraz deneyime sahibiz.

Geçmişte, sezonluk her gün fotoğraf yarışmaları düzenledik ve #SmallBizSelfie Kampanya, alışveriş yapanları Small Business Cumartesi günü en sevdikleri küçük işletmelerde bir selfie çekmeye teşvik eden sezonluk bir etkinlik.

Şimdi, Instagram’a yeni başlayan işletmelere ve kuruluşlara ilham vermenin bir yolu olarak, bu sefer mevsim ne olursa olsun kullanılabilecek yeni bir Instagram fotoğraf yarışmasıyla geri döndük.

Instagram fotoğraf yarışmasının bir parçası olarak, sosyal medyaya yeni başlayanların ve deneyimli gazilerin yaratıcı fotoğraf fikirleri bulmalarına yardımcı olacak günlük istemler sağladık. Takipçilerimizle etkileşim kurmanın eğlenceli bir yolu ve gönderilerin gelmeye başladığını görmek bizi her zaman heyecanlandırıyor.

Instagram fotoğraf yarışması yapmak, içerik fikirleri bulmanın ve Instagram hesabınızdaki etkileşimi artırmanın harika bir yoludur.

Bir Instagram fotoğraf yarışması hazırlamak biraz zaman ve çaba gerektirse de, kendi fotoğraf yarışmanızı başlatmanın sadece birkaç kolay adımı vardır.

Instagram fotoğraf yarışmalarını kendi başımıza yapmaktan öğrendiğimiz 4 ders:

1. İşletmeniz veya sektörünüzle ilgili temaları seçin

Constant Contact’ta küçük işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışıyoruz. Bu nedenle, meydan okumamızı oluşturduğumuzda, işle ilgili temaların bir karışımını ve ayrıca işletme sahiplerini kişiliklerini göstermeye ve izleyicilerini işlerinin perde arkasına götürmeye teşvik eden yönlendirmeleri dahil ettik.

Temaları yeterince genel tutmaya özen gösterdik, böylece katılan herkes, ister işleriyle ilgili olsun, isterse günlük rutinleri sırasında olsun, mücadelenin her gününde fotoğraflayacak bir şeyler bulabildi.

Profesyonel ipucu: Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği veya UGC’yi toplamaya yardımcı olması için bir fotoğraf yarışması da kullanabileceğinizi unutmayın. UGC’yi, müşterilerinizin kendi kanallarında yayınladığı, uygun izinlerle pazarlamanızda kullanabileceğiniz fotoğraflar olarak düşünün! “Günün kıyafeti” gibi bir istem içeren bir fotoğraf yarışması düzenliyorsanız ve birisi fotoğrafında perakende giyim işletmenizi etiketlerse, “Bunu hesabımızda paylaşmamızın bir sakıncası var mı?” diyebilirsiniz. ” ve sonra bu içeriği kullanın, ancak Yalnızca sana izin veriyorlar!

2. Bir hashtag seçin

Bir fikir listesi üzerinde beyin fırtınası yaptıktan ve onu hedef kitlenizle paylaştıktan sonra, takipçilerinizi bu meydan okumayı sizinle birlikte almaya teşvik etmek istersiniz. Katılımcılardan yarışma fotoğraflarının başlıklarında bir hashtag kullanmalarını isteyin, böylece insanların gönderdiği tüm görselleri bulup takip edebilirsiniz.

Kolayca takip edebilmeniz için benzersiz bir hashtag olduğundan emin olun. #OOTD (“günün kıyafeti”nin kısaltması) veya #PhotoChallenge gibi etiketler her gün binlerce kez kullanılır. Özel meydan okumanızı kullanan gönderileri takip edebilmek istiyorsanız, işletme adınızı veya amacınıza özel bir şey eklemeyi düşünün, örneğin #ConstantContactChallenge.

3. Katılımcılarınızla etkileşim kurun

Bir fotoğraf yarışması düzenlerken, katılımcılarınızın fotoğraflarını görmek için her gün etiketinizi arayın ve onları beğenmek ve/veya yorum bırakarak onlarla etkileşim kurmak için biraz zaman ayırın.

Katılımcılarınız, meydan okuma fotoğraflarını başka kimlerin paylaştığını görmek ve diğer işletme sahipleri ve içerik oluşturucularla etkileşim kurmak için muhtemelen aynısını yapacaktır. Bu katılımı takdir edecekler ve sohbet, fotoğraf yarışmanız etrafında bir topluluk duygusu yaratmaya yardımcı olacak.

4. Meydan okumanızı teşvik edin

Fotoğraf yarışmasını diğer sosyal ağlarınızda ve e-postalarınızda duyurmayı unutmayın. Daha geniş bir kitleye göstermek için web sitenizde ve bir blog gönderisinde ona bağlantı vermeyi düşünün.

Sizi başka ağlarda takip eden, e-postalarınıza abone olan veya blogunuzu okuyan kişiler Instagram’da olduğunuzu bilmiyor olabilir! Zorluk hakkında başka yerlerde konuşmak, maruz kalmanızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

İnsanlar genellikle meydan okumalara ayın başında başlamayı severler, ancak meydan okumayı herhangi bir noktada teşvik edebilirsiniz.

Instagram fotoğraf yarışması istemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı