instagram

Instagram algoritması

Aslında bir özellik değil, aynı derecede önemli! Instagram’ın en son algoritmasının eğlenceli ve ilgi çekici video içeriğini desteklediği söyleniyor. Haziran 2021’de Instagram , TikTok gibi diğer uygulamalardan geri dönüştürülmüş içerik için optimize etmeyeceğini duyurdu Bu son güncellemeden önce, kullanıcılar arkadaşlarının gönderilerinin %50’si ile birlikte gönderilerinin yaklaşık %70’ini kaçırıyordu .

  • Videoyla birlikte daha uzun bir başlık yazın. Bu aslında, kitlenizin yalnızca kaydırmaya devam etmekle kalmayıp tam videoyu görmek isteyeceği platformda katılımı ve etkileşimi artırdığını göstermiştir. 
  • Markalı giriş ve markalı çıkış. Bu, tutarlılığı koruyacak ve videolarınızı profesyonel video oluşturma düzeyinde yapacaktır. Kullanıcının ne izlediği konusunda kafasının karışmaması için işletmenizde marka üzerinde kalması gerekir. 
  • Müziği dahil et. Ayrıca bu şarkıların telif hakkı içermediğinden ve videonuz için doğru müzik türünü kullandığınızdan emin olun. Kitlenizle nasıl etkileşim kurmaya çalıştığınızı düşünün. Onlara heyecan verici bir güncelleme vermeye çalışıyorsanız, hareketli müzik kullanın. Seyircinize daha ciddi bir şey gösteriyorsanız, müziği sakin tutun. 
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı