İnsanların Videolarınızdan Nefret Etmesine Neden Olan 5 Hata (Ve Onlardan Nasıl Kaçının)

[ad_1]

Başlangıçta, küçük işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, ürünleri veya hizmetleri için çevrimiçi bir reklam olarak hizmet vermek için web sitelerinde tek bir videoya ihtiyaç olduğunu gördüler.

Genellikle satın almak veya bağış yapmak için bir harekete geçirici mesajla eşleştirilen bir video, şirketlerin profesyonel ve ulaşılabilir görünmesi için kontrol listesindeki bir şeydi. Normalde, bu videolar büyük bir yatırım gerektiriyordu.

Artık hepsi değişti.

İle Amerikalıların yüzde 77’si artık ceplerinde akıllı telefonla dolaşıyorlarher zamankinden daha fazla insan profesyonel görünümlü videolar oluşturup paylaşabilir.

Ancak bu kadar çok işletme sahibinin mobil cihazlarında video içeriği oluşturmayı denediğini görmek heyecan verici olsa da, iyileştirmelerin yapılabileceği bazı alanlar var.

Merak etme. Tüm bu yaygın hatalar birkaç basit ipucu ile çözülebilir.

İşte dikkat etmeniz gereken beş hata:

1. Telefonunuzu yanlış şekilde tutmak.

Ekranın ortasında sadece ince bir dilim görebileceğiniz bir videoyu kimse izlemek istemez.

Bu, film çekerken telefonunuzu dikey tuttuğunuzda olur.

Video Hataları 2

Bunun yerine telefonunuzu yan çevirin. Bu, daha kaliteli bir video sağlayacak ve izleyicilere daha keyifli bir izleme deneyimi sunacaktır.

Video kalitenizi daha da artırmak mı istiyorsunuz? Telefonunuzu tutuş şeklinizi değiştirmenin yanı sıra akıllı telefonunuzun kamerasını daha da geliştirmek için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı araçlar da var.

ben büyük bir hayranıyım olloclip. Akıllı telefonunuz için küçük, çok işlevli bir klipsli lens olan en yeni olloclip ile akıllı telefonunuzun kamerasına balık gözü, geniş açı verebilir veya 15x’e kadar yakınlaştırabilirsiniz.

2. Sabit tutmamak.

Diyelim ki yeni bir yere taşındınız ve en sadık Facebook hayranlarınızı yeni yerinizde bir tura çıkarmak istiyorsunuz. Akıllı telefonunuzu elinizde tutabilir, işinizde dolaşabilir ve anlatırken kayıt yapabilirsiniz.

Bu, izleyicilerinizin seveceği bir video.

Ancak etrafta dolaşırken, videonun biraz titreyeceği kesin.

Bunun için harika bir çözüm, SteadiCam Smoothee Kamera Bağlantısı. Videonuza ofis alanınızda klas, süzülerek gezinerek veya hatta insanları sosyal kanallarınızda kendilerini görme konusunda heyecanlandıracak bir etkinlikle Martin Scorsese muamelesi yapın.

3. Her şeyi aynı seviyede tutmayı unutmak.

Bu mükemmel videoyu mahvetmenin en kolay yollarından biri, onu düz olmayan veya izleyiciye dengesiz görünen bir açıdan çekmek. Bu, görüntüleyenlerin dikkatini dağıtmanın ve videoda konuşan kişiyi gözden düşürmenin hızlı bir yoludur.

Bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz bir şey, bir tripoda yatırım yapmaktır.

Akıllı telefonlar için tasarlanmış daha küçük tripodlar var, ancak normal boyutta bir tripod satın almanızı ve bir tripoda yatırım yapmanızı öneririm. klip.

Glif’i akıllı telefonunuza taktığınızda, sabit ve güvenli bir tripod çözümünüz olur. Kendinizi herhangi bir açıda konuşurken kaydedebilir ve profesyonel görünebilirsiniz.

: Akıllı telefonunuz için hızlandırılmış bir uygulama bile indirebilir ve bir sonraki projenizin saniyeler içinde bitmeye başladığını gösteren harika bir videoyla takipçilerinizi şaşırtabilirsiniz.

4. Kötü ses.

Mağazanızda veya özel etkinlikler sırasında dışarıda çekim yapmak harika olsa da, konu ses kaydı olduğunda telefonunuzun bazı sınırlamaları olduğunu bilmek önemlidir.

Birinin kamera önünde konuşmasını planlıyorsanız, sessiz bir yerde çekim yaptığınızdan emin olun. Bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve konuşmacılar veya katılımcılarla röportaj yapmak mı istiyorsunuz? İnsanlara soru sormak için sessiz bir alanınız olduğundan emin olmak için önceden plan yapın.

Gelecekte röportaj tarzı videolar yapmayı planlıyorsanız, bir mikrofona da yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Birçok uygun fiyatlı seçenek var – örneğin Audio-Technica ATR-3350 — herhangi bir arka plan gürültüsünü azaltmak için kullanılabilir.

5. Düzenlemeyi unutmak.

Videolarınızı çevrimiçi yayınlamadan önce düzenlemek için herhangi bir teknik düzenleme uzmanlığına ihtiyacınız yoktur.

YouTube gibi bir sitede tonlarca basit düzenleme ve geliştirme özellikleri yararlanabilirsiniz. Örneğin, bir röportaj veya video duyurusu çekiyorsanız, YouTube, pürüzlü kenarları gidermek için kaydın başlangıcını ve sonunu kırpmanıza olanak tanır.

Ayrıca videolarınızı sabitleyebilir ve YouTube’da bir dizi hızlı düzeltme ekleyebilirsiniz.

başlamaya hazır mısın?

Kitlenizin seveceği profesyonel görünümlü videolar oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Başlamanıza yardımcı olmak için en sevdiğim video kaynaklarından bazılarını topladım:

İşletmeniz için video oluşturma hakkında sorularınız mı var? Bunları aşağıdaki yorumlara gönderin.

[ad_2]

Kaynak Link

https://blogs.constantcontact.com/video-mistakes/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

] }
Başa dön tuşu
Kapalı