İçeriğinizi Facebook’ta Etkili Bir Şekilde Nasıl Tanıtabilirsiniz?

organik Nisan 2, 2022 3:30 pm

[ad_1]

İçeriğinizi Facebook'ta Etkili Bir Şekilde Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Facebook promosyonları kolaylaştırıldı (grafik) Gönderinizi Facebook'ta tanıtın (grafik)

BU RESİM: Şimdiye kadarki en iyi blog yazınız olabilecek şeyi yazdınız.

Bu makalenin tonlarca pay alacağından eminsiniz – insanlar bunun hakkında haftalarca (belki yıllarca) konuşacaklar.

BÜYÜK SORU: Promosyonu nasıl başlatırsınız?

Kavraması zor bir gerçek, ancak bir gönderi yayınladığınızda sosyal medya işi bitmiyor.

Birçok yönden, asıl iş o zaman BAŞLAR.

Şimdi senin işin, görüldüğünden EMİN olmaktır.

O kısmı şansa bırakmayın. “Bekle ve gör” genellikle zayıf bir iş stratejisidir.

Profesyonelleri özentilerden ayıran şey fazladan yol kat etmektir. Sadece biraz ekstra çaba, sizi tamamen farklı bir başarı düzeyine fırlatabilir.

Madalyasız ve Altın arasındaki farkın saniyenin kesirlerinde ölçülebildiği Olimpiyatları düşünün.

içerik tanıtımını biliyorum olabilir Zor. Bu nedenle, gönderilerinizde daha fazla erişime ve daha fazla etkileşime ihtiyacınız olduğunda atmanız gereken adımların bu listesini derledim.

Gezegendeki en şaşırtıcı içeriği yayınlayabilirsiniz, ancak izleyiciler olmadan etkisizdir. Bu ifadeyi biraz düşünün ve fırsatın sıkı çalışma olarak gizlendiğini göreceksiniz.

  • OUCH: Çoğu insan işin bittiğini düşündükten sonra işiniz devam ediyor
  • EVET: Ekstra çabanız sizi rekabette öne atabilir!

Hadi hemen başlayalım ve Facebook’ta bir gönderiyi nasıl tanıtacağımızı öğrenelim… ve ötesinde.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

İçeriğinizi Facebook’ta Etkili Bir Şekilde Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Yeni harekete geçirici mesaj


1. Gönderilerinize Facebook Beğen düğmesini ekleyin

Blogunuzun tek gönderi şablonunda zaten sosyal paylaşım düğmeleriniz yoksa, şimdi bunları yüklemenin zamanı geldi.

Özellikle, Facebook Beğen düğmesi, Twitter Retweet düğmesi, LinkedIn Paylaş düğmesi (iş içeriği için), Pinterest Pin düğmesi (görsel içerikli gönderiler için) ve Google +1 düğmesi isteyeceksiniz.

sosyal medya butonları nasıl kullanılır (grafik)

WordPress kullanıcıları, tüm bu düğmelerin blog içeriğine otomatik olarak eklenmesini sağlayacak eklentilere erişebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi görünüm ve seçenek var. Sadece incelemeleri kontrol ettiğinizden ve kanıtlanmış kazananlara bağlı kaldığınızdan emin olun.

2. Gönderiyi duvarınızda 4 farklı şekilde paylaşın

Facebook, duvarınıza 4 tür durum güncellemesi göndermenize izin verir: bağlantı güncellemeleri, fotoğraf güncellemeleri, video güncellemeleri ve metin güncellemeleri. Facebook Sayfanızda farklı zamanlarda blog gönderinizi tanıtmak için hepsini kullanın.

Bu strateji, hangilerinin en fazla etkileşimi sağladığını görmek için farklı güncelleme türleri ve süreleri ile DENEYLER yapmanıza da olanak tanır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

URL’yi blog gönderinizle paylaşarak ve kısa bir açıklama ekleyerek standart bir bağlantı güncellemesiyle başlayabilirsiniz. Ve asla uygun bir harekete geçirici mesaj (CTA) ekleme şansını kaçırmayın. Her zaman eli ağır olmak zorunda değilsiniz. CTA’lar yumuşak ve baştan çıkarıcı olabilir.

Bağlantılarla Facebook'ta gönderiler nasıl tanıtılır (grafik)

Ardından, bir fotoğraf güncellemesi deneyebilirsiniz. Çok dikkat çeken fotoğrafları nasıl bulacağınızdan ve seçeceğinizden emin değilseniz, Post Planner’ın Viral Fotoğraf Bulucusunu deneyin.

Promosyonlar için Facebook fotoğraf güncellemeleri (grafik)

Blog yayınınızla ilgili bir videonuz varsa, paylaştığınızdan emin olun. (Duymadıysanız, Facebook için video inanılmaz bir hal aldı!)

Promosyonlar için Facebook'ta video gönderileri

Son olarak, hedef kitlenize bir soru sorduğunuz ve referans olarak bağlantınızı eklediğiniz geleneksel salt metin durum güncellemesidir.

Doğru soru bir ton yanıt ortaya çıkarabilir. Fikirler için Post Planner’ın Durum Fikirleri özelliğini deneyin.

Metin içeren basit Facebook promosyonları.

Gönderinizi birden çok kez paylaşmanın amacı, gün veya hafta boyunca farklı noktalarda farklı hedef kitlelerin dikkatini çekmektir.

Gönderinizi farklı durum güncelleme türlerinde paylaşarak kırık bir plak gibi ses çıkarmayacaksınız. Birisi güncellemelerinizin 4’ünden 2’sini görürse, belki ilki o okuyucuyu tıklamaya ikna edemez, ancak ikincisi olabilir.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

3. İlgili olduğunda başkalarını etiketleyin

Blog yayınınızda yapılan tüm ilgili sözleri etiketleyin. Gönderinizi 4 farklı durum güncellemesi türünü (yukarıda açıklandığı gibi) kullanarak tanıtıyorsanız, diğerlerini bu türlerden yalnızca BİRİNDE – tercihen bağlantı güncellemesinde – etiketleyin.

Facebook gönderilerinde başkalarını etiketleme

Bu yaklaşımla amaç, bahsettiğiniz kişi ve işletmelerin dikkatini çekmektir. Umarım, çalışmanızı izleyicileriyle paylaşarak size teşekkür ederler.

Ne yani, gönderilerinde başkalarından bahsetme alışkanlığın yok mu? Eğer öyleyse, internetin en iyi ve en güçlü kısmını kaçırıyorsunuz: Topluluk.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

4. Diğer Facebook Sayfalarına Gönderin

Biraz daha cesur olmak istiyorsanız, blog yayınınızı diğer ilgili Sayfalarda paylaşabilirsiniz.

facebook'ta gönderilerinizi nasıl tanıtabilirsiniz

Başka bir Sayfanın duvarında paylaşım yapmak daha agresif bir strateji olduğundan, gönderinizin %100 alakalı olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Aksi takdirde, onu silerler (ve hatta sizi Sayfalarından yasaklarlar).

5. Gönderinizi Facebook kişisel profilinizde paylaşın

Blog gönderinizin en iyi payını Facebook Sayfanızdan alın ve kişisel profilinizde paylaşın. Orada paylaşmak, blog yayınınıza iki şekilde yardımcı olur:

  • Başka bir pay vererek Facebook Sayfanızdaki gönderinin popülaritesini artırır
  • Blog yayınınızı kişisel profil takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın önüne çıkarmanıza olanak tanır.

PROFESYONEL İPUCU: Sayfanızın kişisel profilinizde anılmasını istiyorsanız, bir fotoğraf, video veya metin durumu güncellemesi paylaşmanız gerekir. Bağlantı durumu güncelleme türünü paylaştığınızda, Sayfa bilgileriniz çıkarılacaktır.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

6. Facebook reklamları arayüzü aracılığıyla gönderi etkileşimini artırın

Facebook Sayfanızın daha fazla hayranına (ve hayranlarınızın ötesinde daha geniş bir kitleye) ulaşmak için bir Facebook reklam kampanyasına yatırım yapmak isteyeceksiniz.

Sayfanızın sağ üst köşesindeki açılır oku kullanın ve “Reklam Oluştur”u seçin.

Facebook Reklamları ile 3 ana seçeneğiniz vardır:

1. Facebook Sayfanızdaki durum güncellemesine katılımı artırmak için bir Boost kampanyası oluşturabilirsiniz.

Facebook reklamları arayüzü

2. Sayfanızda beğenileri teşvik edebilirsiniz

3. Web sitenize gelen trafiği artırabilirsiniz

Seçenek 2 veya 3, size gelişmiş hedef kitle hedeflemesi sağlayacaktır. Çok çeşitli ölçütleri kullanarak belirli kitleleri hedefleyebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz başka bir kitle hedefleme stratejisi Özel Hedef Kitlelerdir. Belirli kişileri (örneğin, e-posta aboneleriniz, LinkedIn kişileriniz, Gmail kişileriniz vb.) hedeflemek için reklam arayüzünde bir Özel Hedef Kitle oluşturabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bu e-posta listelerini dışa aktarmak ve Facebook Ad Manager’da bir Özel Hedef Kitle oluşturmak.

facebook özel hedef kitlesiyle gönderileri tanıtın

Ayrıca benzer hedef kitleler de oluşturabilirsiniz. Facebook, kişi listelerinizi analiz edecek ve listedekilere benzer kişileri bulacaktır.

facebook reklamlarıyla benzer hedef kitleler

7. İlgili tartışmaları bulmak için Grup aramasını kullanın

Facebook Grupları, belirli güncellemeleri anahtar kelimeye göre bulmanızı sağlayan bir arama kutusu içerir. Tanıtmaya çalıştığınız gönderiyle ilgili tartışmaları bulmak için kullanın.

promosyon sonrası-facebook-grupları-arama

Gönderinizin grupta sorulan bir soruyu yanıtlamakla alakalı olacağı iyi bir tartışma (bağlantı dostu bir grupta) bulduğunuzda… PAYDIRT’a bastınız!

facebook gönderi tanıtım teknikleri

Gönderinizi paylaşın!

Facebook promosyonlarına yardımcı olmak için grup aramasını kullanma

Yanıtınızı ileti dizisindeki en değerli yanıt haline getirmek için ek bilgiler içeren bir konuşma biçiminde paylaşın. Cevabınız öne çıkacak (en iyisi olduğu için en çok ilgiyi ve beğeniyi o çekecek). Promosyonların özü budur: Doğru bilgiyi doğru kişilere ulaştırın.

Blog yayınınız için geçerli olan birden fazla sonuç bulursanız, açıklamadaki varyasyonlarla paylaşın. Bazı okuyucular bu konuların birkaçını takip ediyor olabileceğinden, bulduğunuz her gönderiye aynı cevabı kopyalayıp yapıştırmayın.

Ayrım gözetmeksizin spam göndererek değil, değerli bir cevaba katkıda bulunuyormuş gibi görünmek istiyorsunuz.

Ayrıca, blog gönderi bağlantınızı paylaştıktan sonra konuşmayı bir süre daha takip ettiğinizden emin olun. Konuda size yanıt verirlerse, insanlar sizi mutlaka etiketlemez. Sosyal medya sosyal bir aktivitedir. Bu, maksimum tanınma elde etmek için konuşmaya katılmanız gerektiği anlamına gelir.

Etkileşim promosyonları ateşler!

>> Tweetlemek için tıklayın <<

Yeni harekete geçirici mesaj


8. Web sitenizde Facebook yorumlarını kullanın

Bir Facebook yorum eklentisi kullanarak ziyaretçiler, Facebook profillerini veya Sayfalarını kullanarak blogunuza yorum yapabilir. Bu sistemi kullanmanın avantajlarından biri, insanların yorumları Facebook’ta paylaşmaya teşvik edilmesidir.

çalışmanızı tanıtmak için Facebook yorumlarını kullanma

Kutuyu işaretli bırakanlar, Facebook hedef kitleleriyle gönderinizin bağlantısını paylaşacaklar.

Facebook'ta promosyon yorumları yayınlamak

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda WordPress eklentisi var. Yine de sosyal medya paylaşım eklentisinde olduğu gibi, çok sayıda incelemesi olan test edilmiş bir eklenti seçtiğinizden emin olun.

9. Gönderinizi bir etkinliğe dönüştürün!

Tanıtmak için özel bir blog gönderiniz varsa – belki büyük bir blog yarışması, bir ürün başlatmak, büyük bir duyuru yapmak veya tarihe duyarlı diğer bilgiler için – bir etkinlik oluşturmayı düşünün.

Etkinlikler, kişisel profiliniz (arkadaşlarınızı davet etmek için), Facebook Sayfanız (hayranlarınızı davet etmek için) veya grubunuz (üyeleri davet etmek için) kullanılarak oluşturulabilir.

Etkinliklerin etkili olmasının nedenlerinden biri, etkinliğinize katılan kişilerin, etkinliği her güncellediğinizde bir bildirim görmesidir. Bu, blog yayınınızı taze ve etkileyici tutacaktır.

promosyonlar için Facebook etkinliklerini kullanma

Bir etkinlik oluşturduğunuz günden promosyonun son gününe kadar gönderideki herhangi bir değişiklikle ilgili periyodik güncellemeler yapın. Belki içeriğinize ve gönderinize yapılan yorumlara göre etkinliğiniz içinde tartışmalar başlatabilirsiniz.

Aşırıya kaçmayın – günlük bir güncelleme maks.

>> Tweetlemek için tıklayın <<

10. Diğer sosyal medya sitelerinde bu bonus promosyon ipuçlarını deneyin

Facebook, içerik tanıtım stratejinizin tamamı olmamalıdır. En iyi içeriğinizin en fazla gösterimi aldığından emin olmak için birkaç ekstra ipucu.

  • En son içeriğinizi birkaç başlık/başlık varyasyonuyla tweetleyin, ardından başka yerlerdeki gönderiler için kullanmak için en iyi performans gösterenleri seçin
  • Twitter’da gönderinizle ilgili sorular soran kişilere sizi uyaracak bir IFTTT tarifi (e-postada Twitter araması) oluşturun – ardından gönderinizi bu kişilerle paylaşın
  • En son içeriğinizi e-posta listenizle paylaşın
  • Daha fazla promosyon fırsatı için niş forumlarda uyarılar ayarlayın
  • Benzer içeriği paylaşan etkileyicileri bulun ve ardından sizinkini paylaşmak isteyip istemeyeceklerini öğrenmek için onlarla iletişime geçin.

Sonuç olarak – İçeriğinizi Facebook’ta Etkili Bir Şekilde Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Umarım bu gönderiyi değerli bulmuşsunuzdur. Facebook’ta bir gönderiyi nasıl tanıtacağınıza dair en iyi ipuçlarını verdim.

Bana bir iyilik yaparmısın?

Blog içeriği tanıtımınız için hangi stratejileri denediğinizi bana anlatmak için aşağıdaki yorumları kullanır mısınız?

Ne kadar çok öğrenirsek, o kadar iyi yapabiliriz!

Yeni harekete geçirici mesaj
[ad_2]

] }

Bir cevap yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?