instagram

Huel, 400.000’den Fazla Kitleye Ulaşmak İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?

[ad_1]

Her şey bir misyonla başladı. Julian Hearn gurur duyduğu bir iş yaratmak istedi – kârdan daha fazlası olan bir iş; gezegen için, çalışanları ve müşterileri için doğru olanı yaptı.

Bu misyon, lansmanına yol açtı. gövde.

Huel, kapınıza teslim edilen, besleyici olarak eksiksiz yiyecekler sunar. Amiral gemisi toz ürünü, yulaf, keten tohumu ve hindistancevizi gibi bitki bazlı sürdürülebilir bileşenlerden yapılır ve tüketicilere geleneksel yemek ve atıştırmalıklara uygun ve uygun fiyatlı bir alternatif sunar.

2015’teki lansmanından bu yana Huel, 100 milyondan fazla yemek sattı ve sosyal medya kanallarında 400.000’den fazla takipçiden oluşan tutkulu bir kitle oluşturdu.

Buffer, Huel’in platformlar arasında müşterilerle bağlantı kurmasına nasıl yardımcı olur?

Doğru yazılımı bulmak pazarlamacılar için zorlu bir iştir. Özellikle sosyal medya alanında zor. Instagram ve Facebook gibi platformlar sürekli gelişiyor ve sonuç olarak pazarlamacıların ihtiyaçları sürekli değişiyor.

“Her şeyi yapan bir şey bulmak zor,” diye açıklıyor Huel’deki Sosyal Medya Yöneticisi Tim Urch.

Tim Urch, Huel Sosyal Medya Yöneticisi

Ancak Buffer ile çalışmak, Huel’in platformlar arasında izleyicileriyle bağlantı kurmasını ve varlığını büyütmesini sağladı. “2016’da Huel’e başladığımdan beri Buffer’ı kullanıyorum.Urch açıkladı ve Buffer, Huel’in organik erişim dalgalarında gezinmesine ve sosyal yayınlarında en tutkulu savunucularına ulaşmak için her fırsatı en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oldu.

“Sosyal medyadaki organik içeriğin erişimi sınırlı olduğundan, bu mesajları olabildiğince çok insanın önüne çıkarmak çok önemli,” Urch’a göre. Bunu başarmak için çok platformlu bir yaklaşım kullanır. Bu, Huel’in içerikle etkileşime girmeyi doğal olarak seçtikleri kilit hedef müşteri gruplarıyla bağlantı kurmasını ve onlarla kalıcı ilişkiler kurmasını sağlar.

Sosyal medya platformlarında takipçi türünün farklı olduğunu buldum. İnsanlar sosyal medyayı tercih ediyor, bu nedenle vermek istediğimiz önemli bir mesajımız varsa, bunu platformlar arasında paylaşmak önemlidir.

Huel, 10 profilden oluşan küresel sosyal medya varlığını yönetmek için Buffer’ı kullanıyor Facebook, Instagram, heyecanve LinkedIn.

Huel, kanalları genelinde sosyal içeriği planlamak ve paylaşmak için Buffer’ı kullanıyor

Sosyal yayıncılık programımızı yönetmek için harika. Mesajlarımızı her sosyal platforma kolayca uyarlayabilir ve her şeyi tek bir yerde gözden geçirebiliriz.”diyor Urch

Feed’leri değerli içerikle dolu tutmak

Huel’in sosyal medya akışını dolu tutmak söz konusu olduğunda, Urch, yalnızca ‘Beğeniler’ oluşturmanın ötesinde bir amacı olan içerik oluşturmaya odaklanır. “[We] Her şeyden önce faydalı olan veya hedef kitlemiz için değer katan içerik oluşturmak,” açıklıyor.

İçeriği ne zaman düşünsek, Hueligan’larımız için nasıl yararlı olabileceğini düşünmeliyiz. [an affectionate term for Huel customers], neden biri içeriğimize abone olmak ve haber akışında görünmesini istesin ki?

Huel için bu içerik, ürün başarısı için ipuçları, birinci sınıf beslenme ekibinden beslenme tavsiyesi, kurucusundan iş tavsiyesi veya izleyiciyi benzersiz kabilesinin bir parçası hissettiren eğlenceli, ilişkilendirilebilir içerik olabilir.

Ancak Urch’un hedeflediği bir denge var. “Marka olarak bizim de biraz ürünlerimizden bahsetmemiz gerekiyor,” açıklıyor.

Söylemek istediklerimiz ile dinleyicilerimizin duymak istedikleri arasında tatlı bir nokta oluşturmak zordur – bu iki şey aynı olduğunda, altını vurduk

Eğlenceli içeriği ürünle birleştirmek Huel’in tatlı noktasıdır

Orijinal içerik fikirleri üretme

Sosyal medyada çalışmış olan herkes, içerik takviminizi fikirlerle dolu tutmanın zorluğunu anlayacaktır. Özellikle platformlar arasında birden çok profili yönetirken bu küçük bir iş değildir.

Ancak zamanla, Huel ekibi sosyal kanallarında neyin işe yarayacağına dair güçlü içgüdüler geliştirdi ve Huel içerik planlarken normlara meydan okumayı hedefliyor.

En başarılı içeriğimizin çoğu içgüdüseldi, bana veya takımdaki birine yeni gelen şeyler,”diyor Urch. “Biraz alandan uzak, biraz tuhaf gelebilir, meme gibi veya bir cesur ifade bazı tüyleri kabartabilir.

Huel #dollypartonchallenge’ı ele alıyor

Kitlenizle bu tür bir anlayışı oluşturmak zaman alır, bir şeyin tıklayacağını bildiğiniz bir yerde -Urc’un dört yıldan fazla bir süredir markayla birlikte olduğunu unutmayın – ve bir marka hedef kitlesi hakkında daha fazla şey öğrendikçe, ekibi sezgiye dayanmaya başlayabilir. biraz daha. “Öğrendiğim bir şey, bu içgüdüsel hislere güvenmek,” diyor. “Huel’in DNA’sının bir kısmı biraz farklı düşünmekle ilgili.

İçerik fikirleri, markalar için madalyonun yalnızca bir yüzüdür. Diğeri ise işbirliğidir.

İçerik fikirleri her yerden gelebilir. Herkes sosyal medyayı kullanır ve bu nedenle diğer teknik disiplinlerden farklı olarak herkes neyin işe yarayacağını bilir.

Dolayısıyla bir Sosyal Medya Yöneticisi olarak Urch, önemli bir becerinin dizginleri bırakıp çevrenizdeki ekibi kullanmak olduğuna inanıyor. “Pazarlama rock yıldızlarından oluşan bir ekibimiz var.” diyor. “Fikirleri her zaman birlikte beyin fırtınası yaparız, peki ya işin geri kalanı?

Ekip genelinde işbirliğine yardımcı olmak için Urch kısa süre önce #social-hit-squad adlı bir Slack kanalı kurdu. Bu kanalda, işin tüm alanlarından yaklaşık 15 ekip arkadaşından oluşan bir grup, fikirleri ve ilhamı paylaşmak için bir araya geliyor. Ancak Urch, bunu kendi stratejileri ve içeriği için bir test alanı olarak da kullanıyor. “Fikirleri paylaşıyoruz ve onlarla kendi fikirlerimi de kontrol ediyorum. Bu, içeriğimizin daha reaktif, çeşitli ve başarılı olduğu anlamına geliyor.

‘Çıkış’tan çıkışa

Hayranları eğlendirmek ve ürün satmak arasındaki dengeyi sağlamak zor olsa da Huel, Instagram izleyicilerinin Instagram sayfalarından çevrimiçi mağazalarına giden yolda gezinmelerine yardımcı olmak için Shop Grid’i kullanıyor.

Shop Grid, Huel’in Instagram hesabını web sitelerine bağlamasına yardımcı oluyor

Instagram içeriğimiz, hedef kitlemizde daha fazla bilgi edinmelerini veya ürünlerimizden birini satın almalarını sağlayan bir şeyi tetiklerse, bunu kolaylaştırmaya yardımcı olmak isteriz. Shop Grid, müşterilerimizin bir gönderiden web sitemize dokunması için gerçekten basit bir yoldur. Satın alma amaçlı nitelikli trafiktir,” diye açıklıyor Tim.


Hızlı hareket eden sosyal medya dünyasında çok kanallı bir stratejiyi yönetmek, herhangi bir ekip için büyük bir zorluktur. Buffer, markasını ve hedef kitlesini sosyal medya kanallarında geliştirirken Huel’i desteklemede rol oynamaktan gurur duyuyor. Yaklaşımlarından biraz ilham alabileceğinizi umuyoruz!

Bir sorunuz mu var? Aşağıdaki Tweet’in yorumlar bölümünde sohbet edelim.[ad_2]

Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı